Політики за війну чи за мир?
Триває і завдає непоправних збитків неоголошена війна. Надія на те, що в Україні перестануть гинути люди, з'явилася після підписання минулого тижня у Мінську протоколу про двостороннє припинення вогню.

Чи правильний крок зробила Україна в цьому випадку? Чи варто було зупиняти вогонь?
Політичні експерти переконані, що так, варто.
"Під час перемир'я у червні не було конкретики та бачення тої бази, спираючись на яку можна було шукати компроміс. Зараз мирний план - це вже бачення того, що потрібно все таки проводити корінні зміни у державному устрої, потрібно вирішувати питання майбутнього країни у рамках самої країни", - сказав політолог Кость Бондаренко у програмі "Події тижня" на ТРК "Україна".
Натомість, в останні місяці більшість політичних партій закликали до продовження війни за будь-яких умов.
"Більшість політиків сьогодні виступають за збройну боротьбу. Звичайно, ми маємо боронити рідну землю. Але життя людей все-таки важливіше, - говорить депутат Чернігівської міської ради Олег Шеремет, - Вже загинув 51 боєць з Чернігівщини. Потрібно якнайшвидше зупинити цю війну, відновити державу і допомогти родинам тих, чиї сини, батьки і брати віддали свої життя за нас".
Політологи впевнені, що виборча кампанія впливає на всіх учасників виборчого процесу - на політичні партії, на вже зареєстрованих та потенційних кандидатів.
На початку серпня соціологічна компанія ЮСС проводила опитування стосовно підтримки мирних ініціатив президента Порошенка. Виявилось, що за продовження бойових дій за будь-яких умов виступають 35% громадян. 58% вважають подальше проведення АТО саме у такий спосіб недоцільним.
Як розподіляться голоси виборців у залежності від того, наскільки "войовничими" будуть заклики політичних партій та кандидатів до війни?
Вибори покажуть, кого підтримує населення - "партії війни" чи прихильників миру.
Іван Литвин
PR
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.