Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 18:52:01

В області вибудовують нову систему залучення інвестицій

14.07.2014   16:34

Як зробити Чернігівщину привабливою для інвесторів, бізнесу, кредитних організацій та фондів? На це та інші питання, пов’язані з залученням інвестицій, відповів представникам ЗМІ під час чергового брифінгу директор Департаменту інвестиційного розвитку та капітального будівництва облдержадміністрації Олег Міщенко.

Децентралізації влади, реформування галузей економіки, посилення антикорупційного законодавства, переорієнтація виробництв на європейський ринок — все це змінює підходи у роботі із залучення інвестицій. Стара система не працюватиме в нових умовах однозначно, тому, за інформацією Олега Міщенка, в обласній державній адміністрації і був створений Департамент інвестиційної діяльності.

Головними завданнями структурного підрозділу є координація і взаємодія між всіма інвестиційними організаціями на території області, організація роботи на рівні районних державних адміністрацій, супровід інвестора та створення позитивного інвестиційного клімату в області. За півтора місяці діяльності в результаті діалогу між департаментами облдержадміністрації, Торгово-промислової палати, представниками комерційних структур вдалося завершити розробку програми із залучення інвестицій. Так, вже підписано Меморандум про співпрацю між Чернігівською ОДА та Міжнародною торгово-промисловою палатою. Найближчим часом відбудеться підписання угоди про співпрацю з Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України. Для області це дасть можливість розробити нову ефективну систему залучення інвестицій.

Як працює ця система? За рішенням голови облдержадміністрації Володимира Івашка створено Координаційну раду з питань інвестування, до якої входять керівники структурних підрозділів ОДА, бізнесу, банківських установ, силових структур. Головним завданням ради є вирішення проблем інвесторів, зокрема, вплив на прискорення реалізації проектів. Департамент інвестиційної діяльності у цій ланці відіграє роль координатора, тобто вивчає потреби інвестора, а потім передає пакет документів до Центру державного приватного партнерства. Це комунальне підприємство, яке безпосередньо надає різні види послуг інвестору. Центр не фінансуватиметься ані з державного, ані з обласного бюджету, а зароблятиме кошти своєю діяльністю.

Така форма досить успішно працює у Львівській та Київський областях. За словами Олега Міщенка, перші результати таких напрацювань на Чернігівщині слід очікувати не раніше кінця 2014 — початку 2015 року.

Також директор Департаменту інвестиційної діяльності та капітального будівництва ОДА зазначив, що найперспективнішими на сьогодні залишаються проекти з енергозбереження. Зокрема, розпочато підготовку 10-ти проектів для корпорації НЕФКО, які кредитують заходи з енергозбереження в соціальній сфері.

У першій половині жовтня в області планується проведення інвестиційного форуму. Наразі проводиться детальний аналіз роботи попередніх форумів, які нажаль, не принесли очікуваних результатів для регіону.

— Робота з покращення інвестиційного клімату Чернігівщини розпочалась у різних напрямках і результати будуть позитивними. Адже правильно закладений фундамент у цій справі це результат на перспективу, - підкреслив Олег Міщенко.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини