Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 лютого, 19:49:50

Що буде після підписання економічної частини Угоди про Асоціацію з ЄС?

28.06.2014   18:12Агенцiя

27 червня підписано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. А точніше — її економічну частину. За словами українських урядовців, це підписання завершує 7-річний процес підготовки до узгодження економічних умов співіснування України та Європейського Союзу.

Безумовно, це політичний успіх України на світовій арені. Вже після підписання Україну чекає довгий шлях пристосування вітчизняного законодавства до вимог об’єднаної Європи. А вітчизняним виробникам доведеться переходити на європейські стандарти. Одночасно, на думку експертів, подешевшають імпортні товари, у тому числі — автомобілі.

Чи передбачені в Угоді ризики, на які наразяться українські підприємства після того, які ринки України та ЄС будуть відкритими? Чи прописані в Угоді достатні гарантії створення нових робочих місць?

— Вважаю, що Угода має надавати певні преференції українським виробникам. Хоча б — на початковому етапі. У першу чергу — це металургія та автомобілебудування, — вважає Іван Коробка, представник делегації області на з’їзді Партії розвитку України 21 червня. — А щодо Чернігівщини, то економіка області може зазнати втрат. Адже очевидно, що Україна матиме жорсткі торгівельні війни з Російською Федерацією. Також будуть проблеми з ринками країн СНД. І це вже відчувають підприємства Чернігівської області.

— Найбільші ризики матимуть підприємства харчової та молокопереробної галузі. Навряд чи всі підприємства галузі випускають продукцію, яка пройде сертифікацію і буде допущена на ринки ЄС. Експорт до Росії вже зараз є проблемним. А бар’єри для нашої продукції, у тому числі — штучні, точно будуть ведені російської стороною.

— Саме тому позиція Партія розвитку України наступна: окремі пункти економічної частини Угоди про асоціацію ЄС мають бути переглянуті та уточнені. Якщо по деяких позиціях українські товаровиробники виявляться незахищеними — це терміново потрібно виправляти, — переконаний Іван Коробка.

На думку економістів, підписана Угода має одночасно враховувати інтереси всіх виробників і всього українського суспільства. Це повинен бути зважений крок.
Якщо якісь пункти Угоди були змінені на прохання європейський політиків, які, у свою чергу, захищають європейських виробників, у подальшому по цих пунктах маємо проводити серйозну дискусію.


Іван Литвин

PR
 

Останні новини Чернігівщини

Відбулася зустріч з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом

Відбулася зустріч з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом 16:41

Сьогодні на Чернігівщині перебуває делегація Представництва Європейського Союзу в Україні на чолі з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом.

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році 14:02

25 лютого відбулося чергове засідання Президії Федерація профспілкових організацій Чернігівської області (ФПО). Одним з питань порядку денного був звіт голови Молодіжної ради ФПО (МР) Віталій Копиш про діяльність у минулому році.

Територіальні громади та їх генеральні плани

Територіальні громади та їх генеральні плани 13:56

Актуальні питання планування населених пунктів, розробки та затвердження містобудівної документації і її стратегічної екологічної оцінки обговорювали посадовці Сосницької, Коропської, Понорницької, Новгород-Сіверської і Менської об’єднаних територіальних громад.

У пункті пропуску

У пункті пропуску "Нові Яриловичі" відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань інтегрованого управління кордонами 11:30

25 лютого в пункті пропуску «Нові Яриловичі», що на кордоні з Білоруссю у Чернігівській області, відбулося виїзне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу 11:14

Заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Володимир Пулін прокоментував стан готовності медичної галузі Чернігівщини до можливого поширення коронавірусу. За його словами, в області розроблено чіткий план з недопущення занесення та розповсюдження даного захворювання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини