Що буде після підписання економічної частини Угоди про Асоціацію з ЄС?
27 червня підписано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. А точніше — її економічну частину. За словами українських урядовців, це підписання завершує 7-річний процес підготовки до узгодження економічних умов співіснування України та Європейського Союзу.

Безумовно, це політичний успіх України на світовій арені. Вже після підписання Україну чекає довгий шлях пристосування вітчизняного законодавства до вимог об’єднаної Європи. А вітчизняним виробникам доведеться переходити на європейські стандарти. Одночасно, на думку експертів, подешевшають імпортні товари, у тому числі — автомобілі.
Чи передбачені в Угоді ризики, на які наразяться українські підприємства після того, які ринки України та ЄС будуть відкритими? Чи прописані в Угоді достатні гарантії створення нових робочих місць?
— Вважаю, що Угода має надавати певні преференції українським виробникам. Хоча б — на початковому етапі. У першу чергу — це металургія та автомобілебудування, — вважає Іван Коробка, представник делегації області на з’їзді Партії розвитку України 21 червня. — А щодо Чернігівщини, то економіка області може зазнати втрат. Адже очевидно, що Україна матиме жорсткі торгівельні війни з Російською Федерацією. Також будуть проблеми з ринками країн СНД. І це вже відчувають підприємства Чернігівської області.
— Найбільші ризики матимуть підприємства харчової та молокопереробної галузі. Навряд чи всі підприємства галузі випускають продукцію, яка пройде сертифікацію і буде допущена на ринки ЄС. Експорт до Росії вже зараз є проблемним. А бар’єри для нашої продукції, у тому числі — штучні, точно будуть ведені російської стороною.
— Саме тому позиція Партія розвитку України наступна: окремі пункти економічної частини Угоди про асоціацію ЄС мають бути переглянуті та уточнені. Якщо по деяких позиціях українські товаровиробники виявляться незахищеними — це терміново потрібно виправляти, — переконаний Іван Коробка.
На думку економістів, підписана Угода має одночасно враховувати інтереси всіх виробників і всього українського суспільства. Це повинен бути зважений крок.
Якщо якісь пункти Угоди були змінені на прохання європейський політиків, які, у свою чергу, захищають європейських виробників, у подальшому по цих пунктах маємо проводити серйозну дискусію.
Іван Литвин
PR
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.