Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:43:32

Сесія Чернігівської міськради "по традиції" розпочалася з мітингу протесту. ФОТОрепортаж . ВІДЕО

28.12.2011   10:44

Мітинг організовано на захист Ялівщини.

Депутатів і чиновників, які приймають участь в шістнадцятої сесії Чернігівської міської ради шостого скликання зустрічало декілька сотень мітингуючи, які протестували проти забудови Ялівщини..

Вони вимагають надати їй статус регіонального ландшафтного парку, щоб заборонене там будь-яке будівництво.

Заборона будь-якої діяльності, яка призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього середовища та зниження рекреаційної цінності території природного парку, передбачається Законом України "Про природний заповідний фонд України".

Але статусу регіонального ландшафтного парку урочище поки що не отримало, тому депутати знову і знову ставлять на голосування питання про виділення земельних ділянок.

Сьогодні о 10.20 в Чернігові розпочалася сесія міської ради. А біля стін продовжується акція протесту. І щоб депутатам напередодні Новорічних свят було веселіше працювати мітингувальники розважали їх піснями, веселою музикою та палкими виступами. Бажаючі можуть зігрітися чаєм та кавою, які принесли із собою учасники мітингу.


Ялівщина
Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Ялівщина - історична місцевість у північно-східній частині міста Чернігова (Деснянський район).

Назву місцевість одержала від прізвища власника млина на річці Стрижні райця В. Ф. Яловицького (право на володіння млином йому було підтверджено універсалом гетьмана Дем'яна Многогрішного від 13 червня 1672 року).

У 1880 році, коли в Чернігові почалося будівництва Чернігівського водогону, в центрі міста було споруджено водонапірну башту, а на Ялівщині - насосну станцію для подачі води з артезіанських свердловин.

У 1890-х роках на Ялівщині висаджені верес, сосну, ялину, іргу, черемху та інші дерева та кущі. Особливо багато для озеленення зробив член міської думи В. В. Нерода.

Після Другої світової війни радгосп "Деснянський" висадив у Ялівщині фруктові дерева, а також липу, березу, тополю, білу акацію тощо.

Парк на території Ялівщини - пам'ятка садово-паркового мистецтва (з 1972 року). Його площа - 83 га. Розпочато реконструкцію зелених насаджень уздовж берегів річки Стрижня.

На території Ялівщини виявлено поселення епохи бронзи (2 тис. до н. е.), раннього заліза (7-4 ст. до н. е.), київського типу (ІІІ-V ст.ст.), а також волинцівсько-київське (VІІІ-ІХ ст.ст.) і давньоруське (ІХ-ХІІІ ст.ст.).

 

 ВІДЕО - Інтернет-видання "Високий Вал"

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.