Сесія Чернігівської міськради "по традиції" розпочалася з мітингу протесту. ФОТОрепортаж . ВІДЕО
Мітинг організовано на захист Ялівщини.
Депутатів і чиновників, які приймають участь в шістнадцятої сесії Чернігівської міської ради шостого скликання зустрічало декілька сотень мітингуючи, які протестували проти забудови Ялівщини..
Вони вимагають надати їй статус регіонального ландшафтного парку, щоб заборонене там будь-яке будівництво.
Заборона будь-якої діяльності, яка призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього середовища та зниження рекреаційної цінності території природного парку, передбачається Законом України "Про природний заповідний фонд України".
Але статусу регіонального ландшафтного парку урочище поки що не отримало, тому депутати знову і знову ставлять на голосування питання про виділення земельних ділянок.
Сьогодні о 10.20 в Чернігові розпочалася сесія міської ради. А біля стін продовжується акція протесту. І щоб депутатам напередодні Новорічних свят було веселіше працювати мітингувальники розважали їх піснями, веселою музикою та палкими виступами. Бажаючі можуть зігрітися чаєм та кавою, які принесли із собою учасники мітингу.
Ялівщина
Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.
Ялівщина - історична місцевість у північно-східній частині міста Чернігова (Деснянський район).
Назву місцевість одержала від прізвища власника млина на річці Стрижні райця В. Ф. Яловицького (право на володіння млином йому було підтверджено універсалом гетьмана Дем'яна Многогрішного від 13 червня 1672 року).
У 1880 році, коли в Чернігові почалося будівництва Чернігівського водогону, в центрі міста було споруджено водонапірну башту, а на Ялівщині - насосну станцію для подачі води з артезіанських свердловин.
У 1890-х роках на Ялівщині висаджені верес, сосну, ялину, іргу, черемху та інші дерева та кущі. Особливо багато для озеленення зробив член міської думи В. В. Нерода.
Після Другої світової війни радгосп "Деснянський" висадив у Ялівщині фруктові дерева, а також липу, березу, тополю, білу акацію тощо.
Парк на території Ялівщини - пам'ятка садово-паркового мистецтва (з 1972 року). Його площа - 83 га. Розпочато реконструкцію зелених насаджень уздовж берегів річки Стрижня.
На території Ялівщини виявлено поселення епохи бронзи (2 тис. до н. е.), раннього заліза (7-4 ст. до н. е.), київського типу (ІІІ-V ст.ст.), а також волинцівсько-київське (VІІІ-ІХ ст.ст.) і давньоруське (ІХ-ХІІІ ст.ст.).
ВІДЕО - Інтернет-видання "Високий Вал"
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.