Є всі законні підстави для демонтажу ніжинського Леніна
Пам’ятник Леніну, що на площі Франка у Ніжині, як виявилось, не має статусу пам’ятки монументального мистецтва, тобто не має ані історичної, ані культурної цінності.

Єдину цінність, яку представляє ця скульптура можна назвати політичною, точніше як задоволення політичних амбіцій однієї політичної партії.
Після знесення скульптури вождя в Києві, на бульварі Шевченка, по країні прокотилася ціла хвиля. В містах раптом звернули увагу на тих істуканів, що стоять на центральних площах українських міст.
Проте, стоять вони на лобних місцях, що має наслідки надання цим скультурам символьно-ідеалістичного значення.
Щодо скульптури в Ніжині, то про здоровий глузд стояння її на площі, якій повернули назву Франка, вже повертались кілька разів. Але тоді, крім того курйозного факту, що Ленін стоїть саме на місті, де до цього стояв нужник, більш нічого відомо не було.
Сьогодні є в наявності цікавий документ, це розпорядження голови Обласної Державної Адміністрації за номером 219 від 3 травня 2011 року “Про упорядкування обліку пам’ятників монументального мистецтва і топонімічних назв у населених пунктах області”.
Згідно з цього документу, Ніжинська скульптура Леніна знята з державного обліку і не є чимось історично, або духовно цінним. Тепер цінність цієї скульптури представляє лише кольоровий метал, з якого зроблений вождь. Сама скульптура є інвентарем комунального управління ВУЖКХ і підлягає зняттю з реєстру і подальшому демонтажу.
З невідомих причин розпорядження голови облдержадміністрації до кінця не виконано, а саме в частині демонтажу скульптури під назвою “Ленін”.
На сесії, що пройшла сьогодні, 10 грудня, з депутатським зверненням виступив голова ніжинського осередку партії “УДАР” Анатолій Лінник. А документ розпорядження голови ОДА надав редакції “Уездные новости” юрист і адвокат Дмитро Середа.
На сесіїї Анатолій Лінник звернув увагу депутатів на те, що перебування скульптури на центральній площі міста є проявом неповаги до історичних та національних цінностей, які відроджуються, з часу набуття Україною незалежності.
А скульптура є втіленням режиму тоталітаризму та кривавої тиранії . Саме під іменем Леніна знищувалась національна свідомість, держава та населення нашої країни — каже у своєму зверненні ударівець.
Тим більше, каже А. Лінник, що особа Леніна ніякого відношення до міста Ніжина не мала, а скульптура була встановлена вже в 1974 році на хвилі популізму до правлячої комуністичної партії.
Також лідер ніжинського УДАРу пояснив, що центральна площа міста Ніжина не є місцем для відправлення ритуальних потреб комуністів та інших прихильників скульптури під назвою “Ленін”.
Тож, Анатолій Лінник впевнений, і з цього виніс пропозицію негайно ініціювати на черговій сесії Ніжинської міської ради питання, щодо демонтажу цієї скульптури.
Раціональним він вважає і той факт, що після повалення подібної скульптури в столиці, не виключено, що реакційно налаштовані громадяни міста можуть у незаконний спосіб розправитися із образом вождя.
Щоб цього не сталося, каже А. Лінник, необхідно прийняти рішення і спокійно, у законний спосіб, перевезти бронзове ізваяння, наприклад, до музею. Саме там “Ленін” займе своє по праву місце в історії нашого народу.
Переважна більшість депутатів схвально відгукнулася на звернення Анатолія Лінника, підтримавши його пропозицію підняттям рук.
Тож, на найближчій сесії Ніжинської міської ради треба чекати остаточного вирішення долі бронзової скульптури під назвою “Ленін”.
uezd.com.ua
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.