Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 14:42:21

Є всі законні підстави для демонтажу ніжинського Леніна

11.12.2013   11:31Агенцiя

Пам’ятник Леніну, що на площі Франка у Ніжині, як виявилось, не має статусу пам’ятки монументального мистецтва, тобто не має ані історичної, ані культурної цінності.

Єдину цінність, яку представляє ця скульптура можна назвати політичною, точніше як задоволення політичних амбіцій однієї політичної партії.

Після знесення скульптури вождя в Києві, на бульварі Шевченка, по країні прокотилася ціла хвиля. В містах раптом звернули увагу на тих істуканів, що стоять на центральних площах українських міст.

Проте, стоять вони на лобних місцях, що має наслідки надання цим скультурам символьно-ідеалістичного значення.

Щодо скульптури в Ніжині, то про здоровий глузд стояння її на площі, якій повернули назву Франка, вже повертались кілька разів. Але тоді, крім того курйозного факту, що Ленін стоїть саме на місті, де до цього стояв нужник, більш нічого відомо не було.

Сьогодні є в наявності цікавий документ, це розпорядження голови Обласної Державної Адміністрації за номером 219 від 3 травня 2011 року “Про упорядкування обліку пам’ятників монументального мистецтва і топонімічних назв у населених пунктах області”.

Згідно з цього документу, Ніжинська скульптура Леніна знята з державного обліку і не є чимось історично, або духовно цінним. Тепер цінність цієї скульптури представляє лише кольоровий метал, з якого зроблений вождь. Сама скульптура є інвентарем комунального управління ВУЖКХ і підлягає зняттю з реєстру і подальшому демонтажу.

З невідомих причин розпорядження голови облдержадміністрації до кінця не виконано, а саме в частині демонтажу скульптури під назвою “Ленін”.

На сесії, що пройшла сьогодні, 10 грудня, з депутатським зверненням виступив голова ніжинського осередку партії “УДАР” Анатолій Лінник. А документ розпорядження голови ОДА надав редакції “Уездные новости” юрист і адвокат Дмитро Середа.

На сесіїї Анатолій Лінник звернув увагу депутатів на те, що перебування скульптури на центральній площі міста є проявом неповаги до історичних та національних цінностей, які відроджуються, з часу набуття Україною незалежності.

А скульптура є втіленням режиму тоталітаризму та кривавої тиранії . Саме під іменем Леніна знищувалась національна свідомість, держава та населення нашої країни — каже у своєму зверненні ударівець.

Тим більше, каже А. Лінник, що особа Леніна ніякого відношення до міста Ніжина не мала, а скульптура була встановлена вже в 1974 році на хвилі популізму до правлячої комуністичної партії.

Також лідер ніжинського УДАРу пояснив, що центральна площа міста Ніжина не є місцем для відправлення ритуальних потреб комуністів та інших прихильників скульптури під назвою “Ленін”.

Тож, Анатолій Лінник впевнений, і з цього виніс пропозицію негайно ініціювати на черговій сесії Ніжинської міської ради питання, щодо демонтажу цієї скульптури.

Раціональним він вважає і той факт, що після повалення подібної скульптури в столиці, не виключено, що реакційно налаштовані громадяни міста можуть у незаконний спосіб розправитися із образом вождя.

Щоб цього не сталося, каже А. Лінник, необхідно прийняти рішення і спокійно, у законний спосіб, перевезти бронзове ізваяння, наприклад, до музею. Саме там “Ленін” займе своє по праву місце в історії нашого народу.

Переважна більшість депутатів схвально відгукнулася на звернення Анатолія Лінника, підтримавши його пропозицію підняттям рук.

Тож, на найближчій сесії Ніжинської міської ради треба чекати остаточного вирішення долі бронзової скульптури під назвою “Ленін”.

uezd.com.ua

Останні новини Чернігівщини

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік 14:18

За це рішення проголосували 283 нардепи.

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США 13:47

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо голови Борзнянської районної ради та завідувача сектору культури Борзнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, підозрюваних в одержанні 1500 доларів США неправомірної вигоди.

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП "Ліки України" 11:40

У нараді взяли участь: начальник Головного управління Національної поліції в області Едуард Альохін, заступник начальника Головного управління - начальник слідчого управління Євген Гончаров, голова Управління СБУ у Чернігівській області Юрій Гончаров та в.о. прокурора Чернігівської області Сергій Івашко.

Міжнародна данська компанія

Міжнародна данська компанія "Spectre A/S" розглядає можливість відкриття підприємства на Чернігівщині 11:34

А ще у планах — знайти партнера, готового до розширення власних потужностей. При цьому іноземна сторона готова забезпечувати певну кількість замовлень на рік, постачати сировину. Мова йде про швейні підприємства області, адже компанія займається виробництвом одягу для різних видів спорту на відкритому повітрі (велоспорту, сноуборду, альпінізму, кінного спорту тощо).

"Інна Василенко. Невідома зірка" 11:22

«Відкриття нівроку» Інна Василенко – 25 років на сцені. «Буде весело!» - обіцяла артистка, запрошуючи на свою лірично-комедійну бенефісну програму «Інна Василенко. Невідома Зірка», представлену в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм 13 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини