Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:03:00

У Чернігові провели майдан для однієї цільової групи. ФОТО

07.12.2013   16:37

Незрозуміла кількість, парад прапорів і відсторонення активістів “громадського майдану”

За рішенням обласного штабу національного спротиву 7 грудня, у День місцевого самоврядування в Україні, відбулися збори депутатів всіх рівнів Чернігівської області, на яких, за твердженням організаторів, було розглянуто питання про підтримку вимог українського народу до Президента, уряду і Верховної Ради. Місцем зборів було обрано головну площу обласного центру, так як “свої заходи провладні депутати влаштовують в залах місцевих рад на урочистих зборах, з нагородженням один одного почесними відзнаками та цінними подарунками. Справжні патріоти України сьогодні зберуться на вулиці на головній площі Чернігова за участі депутатів всіх рівнів, та найголовніше тих людей, які довірили їм представляти свої інтереси”.

Як повідомили на початку зборів організатори,  участь в них взяли 6 народних депутатів України, 12 депутатів облради, 17 міських і 215 депутатів районних та місцевих рад.
Організаційна спроможність опозиційних депутатів була низька, так як за результатами місцевих виборів 2010 року загальна сукупність опозиційних депутатів на Чернігівщині – 1153.
Низьку явку депутатів організатори обґрунтовували тим, що “місцева влада попереджує та забороняє депутатам районних та міських рад їхати на відкриті збори депутатів всіх рівнів в Чернігові". При цьому вонм посилались на вказівку обласного керівництва.

Цікавими були і підрахунки кількості учасників. Міліція нарахувала близько 250 учасників, деякі з організаторів – близько двох тисяч. Журналісти називали цифри від 400 до тисячі учасників. Мабуть праві всі. Міліція підрахувала лише опозицію, опозиція – всіх чернігівців, яки крокували через майдан. А журналісти – “на глазок”. Найбільш ледачі підраховували учасників, використовуючи публічні веб-камери, розташовані на площі. На їх думку все ж більш реальна цифра - до півтисячі “постійних” учасників.

Народні депутати Валерій Дубіль, Сергій Аверченко, Андрій Шевченко, Лілія Гриневич, Тетяна Слюз та Руслан Марценків не були яскравими ораторами і не спромоглися “запалити” присутніх. Дехто з місцевих були більш досвідченими ораторами. Цікаво, що реальним організаторам, представникам громадських організацій, які з самого початку розбудовували чернігівський майдан організатори слова не надали.

До теми: У Чернігові розпочало роботу "Євромістечко". ФОТО

Виступаючі народні обранці і місцеві представники опозиції нагадали присутнім про події 30 листопада на Майдані Незалежності та головні вимоги євромайдану в Києві і закликали всіх 8 грудня також приїхати до Києва аби взяти участь у народному Віче.

Також, як повідомив один з організаторів, планувалося, що захід відбудеться лише під державними прапорами та прапором Євросоюзу. Але спочатку ВО “Свобода” розгорнула власні прапори, через двадцять хвилин з розташованого поруч офісу “Удару” піднесли декілька партійних прапорів, і нарешті не витримали представники ВО “Батьківщина”, і підвезли декілька десятків партійних прапорів.

Присутність на майдані палатки з прапором “Батьківщини” і написом “Семенівка” наводили на думку, що планувалося, щоб інші опозиційні депутати з районів області також розгорнуть свої, але не склалося.

Цікаво, що проведення мітингу опозиції не заважало молодятам проводити фотосесії біля театру.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.