Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 00:45:04

У Чернігові моніторили тендери в освіті

17.12.2011   11:40Агенцiя

В Чернігові громадська організація “Центр політичних студій та аналітики” провела круглий стіл “Створення методики громадського моніторингу тендерних закупівель”.

Він проходив в рамках реалізації проекту “Створення Методики, яка дозволить громадськості аналізувати діяльність тендерних комітетів головних розпорядників бюджетних коштів у освітянській сфері, в процесі планування та здійснення ними процедур із придбання товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти”.

На круглому столі були представлені результати громадського моніторингу тендерних закупівель в галузі освіти по Чернігівській області.

Громадські аудитори протягом 3 місяців збирали інформацію по цьому питанню. Джерела збору інформації – спеціалізовані сайти по тендерним закупівлям та інформаційні запити на установи, що займаються цими питаннями.

Представник Всеукраїнської організації “Центр політичних студій та аналітики” Ольга Будник розповіла, що цей проект реалізується в 3 областях України: Чернігівській, Рівненській і Херсонській. Вона зазначила, що це перший проект моніторингу цієї теми, а отже саму методику моніторингу створювали фахівці і вона складається з 17 етапів.

Голова Правління Чернігівської обласної організації “Центр політичних студій та аналітики” Олександр Кодола представив головні результати моніторингу. Він повідомив, що керуючись законом “Про доступ до публічної інформації” представники організації надіслали інформаційні запити у всі райдержадміністрації, міські ради, управління статистики та економіки Чернігівської області.

“І хоча на сьогодні не всі відповіді ми отримали від органів місцевої виконавчої влади, але на даному етапі можу відмітити наступні особливсті: електронні адреси районних РДА, що наведені на сайті Чернігівської ОДА, у 70% випадків є невірними; Не надали відповіді на дві хвилі інформаційних запитів Ніжинська міська рада та Чернігівська РДА; відповідь надавали не вчасно біля 20% адміністрацій (наприклад, Коропська, Городнянська); річний план закупівель не розміщений на сайті Чернігівської міської ради.

Досить оригінальні відповіді приходили від деяких РДА. Так зокрема Бахмацька адміністрація у відповідях на перший запит просто пропускала відповіді на деякі питання, а на другий запит порадила самим пошукати інформацію, яка є в вільному доступі. Городнянська адміністрація в свою чергу послалася на те, що інформацію, яку запитували, можна знайти в мережі інтернет, навіть не вказуючи де саме” – повідомив Олександр Кодола.

На даний круглий стіл запрошення отримали Чернігівська обласна державна адміністрація, Чернігівська міська рада, Управління освіти та Управління економіки Чернігівської обласної державної адміністрації, Управління освіти Чернігівської міської ради, Прокуратура Чернігівської області, Антимонопольний комітет, Контрольно-ревізійне управління Чернігівської області.

Нажаль круглий стіл відвідали лише представники Чернігівської міської ради і міського управління освіти.

З ними, зокрема, було обговорено багато питань, які мають покращити роботу даних установ у плані відкритості громадськості. Нажаль, багато питань, що стосується освітніх закладів в області і районних адміністрацій не було з ким обговорювати.

Наприкінці проект Центр політичних студій та аналітики видасть буклет з результатами моніторингу, який зможуть отримати всі бажаючі.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини