Коли отримають русифіковані вулиці Чернігова українські назви?
На 21-му році незалежності України це питання видається більш ніж дивним. Між тим…

Навіть після неодноразових звернень автора за наслідками круглого столу “Вулиці Чернігова та їх назви: історія і сучасність”, що відбувся в Чернігівській міські раді 20 квітня 2011 року, щодо відвертих помилок у назвах вулиць питання залишається відкритим.
З відповіді від 16 серпня 2011 року за підписом начальника управління архітектури та містобудування Л.В.Павлінської (лист № 01-21/2081) випливало, що міськвиконком направив відповідного листа “ректору ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка Носку М.О. з проханням надати фахову допомогу щодо перекладу назв вулиць на українську мову”.
Здавалося на цьому все мало зупинитися…
Однак у нагоді став Закон України “Про доступ до публічної інформації”. Після звернення 5 грудня ц. р. з інформаційним запитом до міськради автором було отримано потрібну копію відповіді ректора ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка датовану, як не дивно, теж датовану 5 грудня ц. р. (лист № 01-20/1259).
Отже на думку професорсько-викладацького складу кафедри української мови і літератури ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка замість вказаних за відповідними номерами у рішенні міськвиконкому № 164 від 15.06.2009 р. вулиці Чернігова повинні мати такі назви:
1. вул. Василькова (№53) – вул. Волошкова;
2. вул. Гнєдаша (№96) – вул. Гнідаша;
3. вул. Кузнечна (№227) – вул. Ковальська;
4. вул. Овражна (№320) – вул. Ярова;
5. пров. Овражний (№321) – пров. Яровий;
6. вул. Профрад (№385) – вул. Профспілок;
7. вул. Річна (№390) – вул. Річкова;
8. вул. Розсвітна (№409) – вул. Світанкова;
9. вул. Сиренєва (№434) – вул. Бузкова.
Найбільше проблем з вул. Музикальною (№289) та пров. Музикальним (№290). Фахівці вважають, що “якщо мається на увазі музичний слух, здібності”, то назву треба залишити. Якщо ж вулицю названо “на честь Музичної фабрики; пов’язана з музикою”, то вулиця повинна мати назву Музична, а провулок бути Музичним.
Щодо назви вулиці Богунського (№ 34), то таку назву вона може мати якщо прізвище того на честь кого її названо – “Богунський”. Якщо ж прізвище героя – Богун, то повинна бути “вулиця Богуна”.
Залишається тільки з’ясувати хто ж такий отой “товариш Богунський” ?
Отже, скільки часу мине щоб ці вулиці мали нарешті українські назви невідомо. Мабуть, нікого не здивує якщо міські чиновники будуть вимагати від ініціатора виправлення помилок у русифікованих назвах вулиць проведення “відповідної роботи серед мешканців цих вулиць з метою вивчення їх думки з цього питання згідно з вимогами Статуту та Положення про громадські слухання”.
До речі, саме таку пропозицію від пані Л.В. Павлінської отримали координатори громадського оргкомітету по відзначенню 20-ї річниці незалежності України В.Ф. Ступак і В.Ф. Чепурний, які особисто звернулися до міського голови з пропозицією перейменувати деякі вулиці Чернігова до 20-ї річниці незалежності України.
Сергій Соломаха
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.