Боротьба з ВІЛ-інфекцією на Чернігівщині вийшла на новий рівень
У Чернігові підписано тристоронній Меморандум про взаєморозуміння між Чернігівською облдержадміністрацією, Державною службою з питань протидії ВІЛ/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань і американською організацією ABT Assotiation.

руки
Минулого року керівництво області звернулося до світової медичної спільноти з пропозицією про співпрацю з організаціями, що опікуються проблемами поширення ВІЛ-інфекції. На це відгукнулася американська ABT Assotiation, яка у рамках довготривалих програм USAID обрала Чернігівщину у якості пілотного регіону, в якому реалізовуватиметься міжнародний проект «Фінансування і управління у системі охорони здоров’я». Ним передбачено навчання представників первинної ланки надання медичної допомоги діагностиці та принципам лікування ВІЛ/СНІД.
За словами представника ABT Assotiation Пітера Кроулі, на Чернігівщині налагоджено охоплення населення ВІЛ-сервісними послугами. «Підписання Меморандуму, як складової міжнародного проекту, буде корисним не тільки Чернігівщині, а і іншим регіонам України. Передбачається, що протягом року ми будемо мати робочий приклад оптимізації ВІЛ-сервісних послуг, що дозволить обрати оптимальну організаційну модель», – зазначив Пітер Кроулі.
В свою чергу, голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням Тетяна Александріна зауважила, що у проекті застосовуватиметься децентралізований підхід до тестування – у закладах первинної медико-санітарної допомоги тестування здійснюватиметься швидкими тестами.
«Значне місце у проекті приділяється навчанню кадрів первинної ланки, яке здійснюватиметься за кошти проекту. Отже, ми сподіваємося, що такими партнерськими стосунками на прикладі Чернігівської області, яка сама ініціювала участь у проекті, будуть розроблені механізми боротьби з інфекцією, якими зможуть скористатися в інших регіонах України. Чернігівщина довела – креативний підхід до цих соціально значущих проблем – мета і завдання місцевих медиків», – відзначила вона.
Під час підписання Меморандуму виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика наголосив, що наразі в області створено 24 центри ПМСД, в яких надається допомога понад 80% населення Чернігівщини. Тому їхню роль у подоланні епідемії ВІЛ/СНІД важко переоцінити. А підписання Меморандуму дасть новий поштовх цієї роботі».
У підписанні Меморандуму також прийняла участь начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Василькова.
Нагадаємо, що завдяки реалізації Програми «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки», останнім часом в області вдалося стабілізувати темпи поширення ВІЛ-інфекції та уповільнити приріст захворюваності населення, зменшити рівень інфікування осіб молодого віку та показник передачі інфекції від матері до дитини. Зараз в регіоні під наглядом медиків перебуває 2832 ВІЛ-інфікованих, у тому числі протягом 2013 року зареєстровано 341 особу.
Прес-служба МОЗ України
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.