Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 03:20:07

Нарощування потенціалу для підтримки процесу реалізації Угоди Мерів на Чернігівщині

30.07.2013   07:28Агенцiя

Представники місцевої влади та неурядових організацій Чернігівщини навчались як складати План Сталого Енергетичного Розвитку на семінарах, які пройшли в містах Городня, Щорс та Мена з 25 по 27 липня.

Відкриваючи семінари, Наталія Дрозд, керівник Центру “Доброчин”, зауважила, що тематика є актуальною, адже вона піднімає таке важливе питання, як енергетична безпека міст.

Литовські тренери з Асоціації самоврядувань Литви: Арунас Гражуліс та Єва Андріулайтуте розповідали про успішний та негативний досвід своєї країни на шляху до енергетичної стабільності, а потім переходили до практичних прикладів проведення інвентаризації базового рівня викидів CO2 та складання планів.

План Сталого Енергетичного Розвитку є головним документом, який показує, яким чином сторони, що підписали Угоду Мерів, виконуватимуть зобов’язання до 2020 року. У цьому документі використовуються результати Кадастру про базові викиди для визначення найкращих сфер та можливостей застосування дій з метою досягнення запланованих показників щодо зменшення СО2 на місцевому рівні. У плані визначаються конкретні заходи, спрямовані на зменшення викидів, а також часові рамки та розподіл обов’язків, які показують перехід від довгострокової стратегії до дій.

План не потрібно вважати жорстким документом. Зі зміною обставин, а також з появою результатів та певного досвіду внаслідок проведених дій, може виявитись корисним чи необхідним регулярно вносити у план зміни.

Бачення майбутнього в контексті сталого енергетичного розвитку – це головний принцип, яким керуються підписанти Угоди Мерів. Він слугує об’єднуючим компонентом, до якого можуть звернутися всі зацікавлені сторони: кожен, від ключових політиків до громадян, місцевих підприємницьких структур та зацікавлених груп. Його також можна використовувати для розповсюдження інформації про місцевий орган влади на міжнародному рівні.

Підтримку діяльності проекту на місцях надають органи районних державних влад та місцевого самоврядування пілотних районів.

Діяльність проходить за підтримки Програми Розвитку Співпраці і Сприяння Демократії МЗС Литовської республіки.


Дмитро Підгорний, Центр “Доброчин”

Останні новини Чернігівщини

На

На "Кришталі року-2019" Ніжинська міська ОТГ отримала свій "Бюджетний Оскар" 16:33

19 листопада відбулося нагородження переможців рейтингу бюджетної прозорості "Кришталь року-2019".

Відбувся літературно-музичний захід до Дня української писемності та мови

Відбувся літературно-музичний захід до Дня української писемності та мови 16:22

«Ну що б, здавалося, слова…» – в музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбулася V імпреза – літературно-музична композиція студентського поетичного театру «Словотвір».

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:10

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір.

Ніна Коцур:

Ніна Коцур: "На сцені я живу" 13:05

Ім'я заслуженої артистки естрадного мистецтва України Ніни Коцур чернігівські шанувальники хорової та естрадної пісні вимовляють із захопленням. 35 років, як співає вона на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.