Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 липня, 01:40:43

Нарощування потенціалу для підтримки процесу реалізації Угоди Мерів на Чернігівщині

30.07.2013   07:28Агенцiя

Представники місцевої влади та неурядових організацій Чернігівщини навчались як складати План Сталого Енергетичного Розвитку на семінарах, які пройшли в містах Городня, Щорс та Мена з 25 по 27 липня.

Відкриваючи семінари, Наталія Дрозд, керівник Центру “Доброчин”, зауважила, що тематика є актуальною, адже вона піднімає таке важливе питання, як енергетична безпека міст.

Литовські тренери з Асоціації самоврядувань Литви: Арунас Гражуліс та Єва Андріулайтуте розповідали про успішний та негативний досвід своєї країни на шляху до енергетичної стабільності, а потім переходили до практичних прикладів проведення інвентаризації базового рівня викидів CO2 та складання планів.

План Сталого Енергетичного Розвитку є головним документом, який показує, яким чином сторони, що підписали Угоду Мерів, виконуватимуть зобов’язання до 2020 року. У цьому документі використовуються результати Кадастру про базові викиди для визначення найкращих сфер та можливостей застосування дій з метою досягнення запланованих показників щодо зменшення СО2 на місцевому рівні. У плані визначаються конкретні заходи, спрямовані на зменшення викидів, а також часові рамки та розподіл обов’язків, які показують перехід від довгострокової стратегії до дій.

План не потрібно вважати жорстким документом. Зі зміною обставин, а також з появою результатів та певного досвіду внаслідок проведених дій, може виявитись корисним чи необхідним регулярно вносити у план зміни.

Бачення майбутнього в контексті сталого енергетичного розвитку – це головний принцип, яким керуються підписанти Угоди Мерів. Він слугує об’єднуючим компонентом, до якого можуть звернутися всі зацікавлені сторони: кожен, від ключових політиків до громадян, місцевих підприємницьких структур та зацікавлених груп. Його також можна використовувати для розповсюдження інформації про місцевий орган влади на міжнародному рівні.

Підтримку діяльності проекту на місцях надають органи районних державних влад та місцевого самоврядування пілотних районів.

Діяльність проходить за підтримки Програми Розвитку Співпраці і Сприяння Демократії МЗС Литовської республіки.


Дмитро Підгорний, Центр “Доброчин”

Останні новини Чернігівщини

Відбувся конкурс на посаду директора дитячого закладу оздоровлення та відпочинку

Відбувся конкурс на посаду директора дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "ДИВОСВІТ" 16:28

У обласній державній адміністрації відбувся заключний етап конкурсного відбору на посаду директора Позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «ДИВОСВІТ» Чернігівської обласної ради.

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету 16:22

2 липня відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Прилуках відкрито кімнату-експозицію Олега Кошового

У Прилуках відкрито кімнату-експозицію Олега Кошового 13:01

Карантин вносить свої обмеження в роботу кожного закладу, кожної організації, да і в життя кожної людини. Але не залежно ні від чого хочеться працювати і щось творити.

Витрати населення області. ДОВІДКА

Витрати населення області. ДОВІДКА 12:45

За підсумками проведеного вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, сукупні витрати одного домогосподарства в області у 2019 році становили в середньому 9996 грн на місяць, що на 9% більше, ніж у 2018 році.

Моніторингові дослідження якості води

Моніторингові дослідження якості води 12:39

За результатами досліджень мікробіологічні показники якості поверхневих водойм відповідають вимогам нормативних документів.