1025-річчя Хрещення Київської Русі – свято торжества української державності
22 липня з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбувся брифінг в.о. директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександра Левочка.

Під час зустрічі з журналістами, Олександр Левочко зазначив, що 21 січня 2013 року Президент України Віктор Янукович підписав Указ “Про проведення заходів з відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі”.
“Як наголошує Президент України, відзначати 1025-літній ювілей запровадження християнства як державної релігії України-Руси мусимо не лише як свято християн, але і як свято торжества української державності, її європейської ідентичності, духовного і культурного злету, як запоруку успішної демократичної модернізації українського суспільства”, – сказав Олександр Левочко.
На виконання завдань, поставлених Главою держави, головою обласної державної адміністрації Володимиром Хоменком затверджено обласний План заходів, який передбачає проведення низки заходів, присвячених цій знаменній події у тісній взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з християнськими релігійними організаціями області.
Зокрема, 24 липня Чернігівською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату буде проведено урочистий хресний хід по культовим спорудам м. Чернігова. Хресний хід розпочнеться біля храму Михаїла і Федора Чернігівських, потім процесія підійде до П’ятницької церкви та до Катерининського храму, де буде відслужено Божественну літургію. У Свято-Катерининському храмі цього дня буде перебувати ковчег з часткою мощей великомучениці Варвари.
24 липня в Чернігівському обласному художньому музеї ім. Г. Галагана о 15.00 відкривається виставка іконопису з фондів музею.
23 – 24 липня в приміщенні колегіуму Чернігівська єпархія Української Православної Церкви спільно з обласним історичним музеєм ім. Тарновського та національним заповідником “Чернігів стародавній” організовує виставку робіт учнівської та студентської молоді “Духовні святині Чернігівщини”.
25-26 липня в Троїцькому кафедральному соборі Чернігівської єпархії Української Православної Церкви в рамках міжнародного хресного ходу з часткою мощей святого рівноапостольного князя Володимира, присвяченого 1025-річчю хрещення Русі, який проходить по країнам СНД, буде перебувати частина мощей та ікона святого Володимира.
27-28 липня в кінотеатрах міста та області пройдуть тематичні покази фільму “Владика Андрій” про життя митрополита Андрія Шептицького. Даний фільм було знято за підтримки Міністерства культури України.
28 липня у всіх храмах області пройдуть урочисті молебні до річниці 1025-ліття хрещення Київської Русі.
10 серпня відбудеться хресна хода віруючих та духовенства Чернігівської єпархії Української Православної Церкви до Святого Озера.
23 серпня відбудеться Урочисте засідання Ради Церков і релігійних організацій області за участю голови облдержадміністрації Володимира Хоменка.
У всіх районах та містах області пройдуть урочистості до хрещення Київської Русі. Так, відбудеться виставка ікон “За Україну помолюсь” у Бахмачі, урочисте зібрання та святковий концерт за участю церковних хорів у Козельці, круглий стіл “Християнські традиції українців – джерело духовності” у Мені, концерт української духовної музики у Ніжині та інші заходи.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).