На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини у взаємодії зі співробітниками управління боротьби з наркозлочинністю та низки інших оперативних підрозділів, під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури встановили факти систематичної протиправної діяльності на території Чернігівського району групи вихідців з інших регіонів України.
Поліцейські встановили, що п’ятеро зловмисників віком від 23 до 55 років облаштували потужну нарколабораторію промислових масштабів. Злочинне підприємство діяло у двох, прилеглих одне до одного, господарствах. Обидва належать одному з фігурантів і розташовані в одному з сіл району, досить далеко від жвавих автошляхів.
Слідчі та оперативники задокументували серію протиправних дій фігурантів – від закупівлі компонентів для виготовлення психотропів до збуту партій «готової продукції», яку доставляли замовникам як поштовими відправленнями у різні області України, так і шляхом розкладання «майстер-кладів». За попередніми оцінками, щомісяця злочинне підприємство «відвантажувало» понад 50 кілограмів психотропів на суму понад 25 мільйонів гривень.
В обох будинках та численних господарчих спорудах поліцейські провели одночасні санкціоновані обшуки. В ході цих слідчих дій правоохоронці виявили та вилучили комплекти лабораторного обладнання для виготовлення психотропних речовин – «мефедрону», солей «Альфа PVP» та «метамфетаміну». Загалом вилучено понад 28 кілограмів психотропних речовин і дві тони прекурсорів.
Наразі слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та підготували обвинувальний акт за низкою статей:
- ч. 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут психотропних речовин або їх аналогів);
-ч. 3 ст. 311 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів);
-ч. 3 ст. 313 (викрадення, привласнення, вимагання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, чи заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем та інші незаконні дії з таким обладнанням);
-ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 317 (організація або утримання місць для незаконного виробництва чи виготовлення психотропних речовин, вчинені організованою злочинною групою) Кримінального кодексу України.
Лідер ОЗГ додатково обвинувачується у використанні коштів, здобутих від незаконного обігу психотропних речовин (ч. 1 статті 306 КК України).
Членам організованої злочинної групи загрожує позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
Матеріали провадження разом з обвинувальним актом передано прокуророві для скерування до суду.



Відділ комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Поліція працює на місці ДТП у Ніжинському районі 10:40
Сьогодні ввечері до поліції надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася на автодорозі поблизу села Лихачів Ніжинського району.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 11 осіб постраждали.
8 січня: цей день в Україні і світі 08:31
День 1415 Російська агресія - Day 1415 Russian aggression
Увага! Погіршення погодних умов! 18:25
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області попереджає водіїв про значне погіршення погодних умов 7-11 січня 2026 року, що вплине на обстановку на дорогах.
Чернігівський онкоцентр отримав гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів 17:19
Засоби гігієни, дезінфекційні та лікарські засоби, а також медичні витратні матеріали передали сьогодні Чернігівському медичному центру сучасної онкології представники Благодійного фонду «Help-Ua». Таку гуманітарну допомогу заклад отримує не вперше.