Чернігівщина звільняється від пестицидів
Про забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області йшла мова під час чергового засідання прес-клубу “Ділове слово”, яке відбулося 30 травня.

У ході засідання начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Леонід Бурковський розповів про результати діяльності інспекції за минулий рік. Він зазначив, що у 2012 році Держекоінспекцією в області проведено 3283 перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на 1132 об’єктах різної форми власності, пред’явлено 245 претензій та позовів за екологічні збитки на загальну суму 55917,5 тис. грн.
За порушення природоохоронного законодавства впродовж 2012 року Держекоінспекцією у Чернігівській області тимчасово призупинялася виробнича діяльність на 36 об’єктах.
Не останнє місце у галузі охорони навколишнього природного середовища Чернігівщини посідає і громадський контроль. Вже 100 громадських інспекторів з охорони довкілля отримали відповідні посвідчення та залучаються до рейдових перевірок з метою боротьби з браконьєрством, а також під час проведення природоохоронних операцій та акцій.
Заступник начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Валентина Дзюба повідомила, що завдяки багаторічним зусиллям Держекоінспекції та Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, за усебічної підтримки голови облдержадміністрації Володимира Хоменка та депутатів облради проведені роботи з екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення та знешкодження непридатних до використання пестицидів і тари від них та вивезення їх на утилізацію за межі області.
Загальна кількість вивезених на знешкодження хімічних засобів захисту рослин з території Чернігівської області за 2011–2012 роки склала 1110,7 тонн.
Таким чином вдалося повністю звільнити від безгосподарних пестицидів 14 районів Чернігівщини.
Начальник управління статистики сільського господарства та навколишнього середовища Головного управління статистики у Чернігівській області Галина Зінич ознайомила присутніх з інформацією щодо обсягів викидів забруднюючих речовин в області, а також розповіла про стан природно-заповідного та мисливського фондів. Вона зазначила, що на утримання природно-заповідного фонду Чернігівської області у 2012 році витрачено 7174 тис. грн., у т. ч за рахунок Державного бюджету – 5584 тис. грн. Також Галина Зінич розповіла, що за останні роки в області збільшилась кількість хутрових звірів, але зменшилась кількість копитних тварин: зокрема, зубри взагалі зникли із нашої області.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.