Відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради
29 листопада відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери, з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму.

В його роботі взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, а також голови зазначених вище постійних комісій Валерій Зуб, Анатолій Заліський та Іван Чаус.
Відповідно до плану роботи обласної ради на 2011 рік, депутати, насамперед, розглянули питання порядку денного спільного засідання: “Про стан здоров’я та фізичного виховання учнівської молоді області”.
По цій важливій і проблемній темі перед народними обранцями виступили головний спеціаліст управління охорони обласної держадміністрації з педіатрії, заступник головного лікаря обласної дитячої лікарні Людмила Кривець та начальник обласного управління з фізичного виховання та спорту Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Анатолій Скрипченко.
Як було наголошено доповідачами, в галузі освіти до створення відповідних умов для формування всебічно здорової та гармонійно розвиненої людини з дитинства залучена широка мережа дошкільних та навчально-виховних закладів. А саме 382 дитячих дошкільних та 642 загальноосвітних заклади, 22 профтехучилищ, 25 вищих навчальних закладів всіх рівнів акредитації, в яких налічується майже 150 тисяч вихованців, учнів та студентів.
У 361 дитячому садку працюють 89 інструкторів фізичної культури, що становить 25% від потреби. Спортивні зали має 321 школа, в решті уроки фізкультури проводяться у пристосованих приміщеннях та на 870 спортивних майданчиках. Найменше шкіл із спортзалами у Бобровицькому, Коропському, Менському, Варвинському, Бахмацькому, Срібнянському районах.
Медичні пункти функціонують лише у 149 навчальних закладах, проте нагальною залишається необхідність у поповненні їх медикаментами та медичним обладнанням. Із 56 спортивних шкіл, які функціонують в області, лише у 15 є посади лікаря і лише 12 мають більш-менш обладнані медичні кабінети або пристосовані для них приміщення.
Незадовільним залишається і стан матеріально-спортивної бази закладів освіти. Велика кількість спортивних залів та відкритих майданчиків не відповідає елементарним санітарно-гігієнічним нормам. Нижчий за нормативи рівень забезпеченості навчальних закладів спортивним інвентарем. Сільські школи “бідні” на фахівців базового рівня (тренери, інструктори, викладачі і вчителі фізичної культури), що пов’язано з практичною відсутністю соціальних гарантій щодо забезпечення зазначеної категорії фахівців житлом і розв’язання їх соціально-побутових проблем, особливо в сільській місцевості.
Ще одна проблема – незадовільне забезпечення сільських загальноосвітніх навчальних закладів шкільним обладнанням, нормальним освітленням, навіть партами… Окрім того, нормальні умови навчання, фізичного розвитку та оздоровлення школярів залежать, безумовно, і від харчування, біологічних (спадкових), екологічних, соціальних факторів, дотримання повітряного режиму, просвітницької роботи та інших чинників. І на все, як було зазначено у виступах, потрібні додаткові бюджетні кошти, і немалі, які на рівні районних і місцевих бюджетів поки що у дефіциті.
Під час обговорення цього питання заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, зокрема, акцентував увагу учасників спільного засідання на важливості вирішення згаданих проблем та запропонував від імені комісій рекомендувати найближчій сесії обласної ради прийняти відповідне Звернення до центральних органів державної влади щодо необхідності виділення цільових коштів на покращання матеріально-технічного забезпечення шкіл Чернігівщини. Постійні комісії підтримали цю ініціативу.
За підсумками розгляду першого питання депутатами та профільними структурними підрозділами обласної виконавчої влади будуть підготовлені пропозиції для подальшого вироблення відповідних рекомендацій.
На обговорення спільного засідання постійних комісій також було внесено питання “Про розгляд заяви товариства з обмеженою відповідальністю “Екологія – сервіс” щодо включення цілісного майнового комплексу бази відпочинку, розташованого за адресою: АРК, м. Ялта, вул. Сеченова, 13-А, в перелік об’єктів, що підлягають приватизації”, по якому депутатів поінформував заступник начальника управління комунального майна обласної ради Сергій Свиридов. Депутати прийняли рішення винести це питання на розгляд сесії обласної ради.
Після завершення спільного засідання постійні комісії продовжили свою роботу окремо, розглянувши свої планові питання.
Зокрема комісія з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери розглянула звернення Чернігівської обласної організації професійної спілки працівників культури щодо проблем з оплати праці в галузі культури. А комісії з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС та з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму розглянули відповідно питання “Про стан соціального захисту – реабілітації осіб з обмеженими можливостями” та “Про профілактику негативних проявів серед молоді та формування здорового способу життя”.
З усіх обговорених питань комісії прийняли відповідні рекомендації.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).