Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 12 квітня, 22:55:54

"Господарюючими суб’єктами, забезпечено позитивну динаміку по більшості макроекономічних показників"

23.05.2013   14:37

Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко: “Зусилля всіх владних структур мають бути спрямовані на розв’язання невирішених проблемних питань”

На цьому очільник області наголосив під час розширеного засідання Колегії облдержадміністрації, на якому розглянуто підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку, бюджету області за І квартал 2013 року.

Аналізуючи хід виконання головної Програми року в.о. заступника голови облдержадміністрації Леонід Подоляк зазначив, що зусиллями обласної державної адміністрації у тісній співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, господарюючими суб’єктами, забезпечено позитивну динаміку по більшості макроекономічних показників.

Однак, через невиконання окремими районами і містами ряду параметрів Програми, досягти більшого не вдалося.

В агропромисловому секторі, який в останні роки став домінуючою галуззю, у І кварталі забезпечено приріст валової продукції по всіх категоріях господарств на 1,6%, а за підсумками січня-квітня – на 2,5%.

Серед позитивів розвитку тваринництва варто відзначено збільшення по всіх категоріях господарств поголів’я ВРХ, свиней та птиці.

У рослинництві сільськогосподарських культур під цьогорічний урожай прогнозується посіяти на площі понад 1,1 млн га, що на 15,2 тис. га більше 2012 року.

З метою технічного переоснащення галузі сільськогосподарськими підприємствами у І кварталі закуплено техніки і обладнання на 81,1 млн грн.

Значною мірою цьому сприяло збільшення грошових надходжень від реалізації продукції, обсяг яких зріс в порівнянні з відповідним періодом 2012 року майже на третину і перевищив 1,3 млрд гривень. В основному це продукція рослинництва, яка в останні роки стала ще й важливою складовою експорту.

Обсяги промислового виробництва у І кварталі не досягли минулорічного рівня.

Перш за все, це стосується видобування вуглеводнів, яке скоротилось на 17,7% як внаслідок природного виснаження родовищ, так і через суттєве скорочення випуску продукції Гнідинцівським газопереробним заводом та зменшення виробництва електроенергії Чернігівською ТЕЦ у зв’язку з модернізацією обладнання.

У січні-березні обсяг капітальних інвестицій суттєво перевищив минулорічний рівень і склав 450 млн грн.

Суттєво – на 19% порівняно з аналогічним періодом минулого року – зріс і обсяг прямих іноземних інвестицій, який станом на 01.04.2013 склав 118,3 млн дол. США.

З початку року позитивну динаміку демонструє будівельна галузь, підприємствами якої за січень-березень виконано робіт на 72,3 млн гривень, що на 14,5% більше, ніж у І кварталі 2012 року.

В той же час, у третини районів будівельні організації взагалі не працювали, а у м. Чернігові, – зменшили обсяги приблизно на чверть.

Як і у попередньому році, продовжується реалізація програм:

– “Доступне житло”;

– “Підтримки розвитку житлового кредитування молоді на 2011-2020 роки”;

– підтримки індивідуального житлового будівництва на селі “Власний дім”;

– здешевлення вартості іпотечних кредитів;

– забезпечення житлом пільгових категорій населення.

Почне реалізовуватись обласна програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

В центрі уваги облдержадміністрації залишаються питання поліпшення бізнес-клімату, реформування системи надання адміністративних послуг, створення сприятливих правових, економічних, організаційних умов для ведення бізнесу.

У рамках обласної Програми розвитку малого та середнього підприємництва прокредитовано підприємницькі проекти на 696 тис. гривень, продовжувалась його інформаційна, навчальна та консультативна підтримка.

Важливим напрямком роботи Леонід Подоляк назвав створення до кінця поточного року в кожному районі та містах обласного значення центрів надання адміністративних послуг. Це визначено відповідним Законом України та Національним планом дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ.

Сьогодні такі центри відкрито лише у Чернігові, Прилуках та Городнянському і Носівському районах.

На споживчому ринку зберігається позитивна динаміка на фоні утримання стабільної цінової ситуації. Як у березні, так і у квітні індекс споживчих цін був нижчим як по відношенню до грудня 2012 року, так і до середнього по Україні.

Продовжувалася робота по реалізації Програми реформування та розвитку житлово-комунальної сфери.

Обсяги капіталовкладень на виконання заходів з технічного переоснащення підприємств галузі у І кварталі склали 21,6 млн гривень.

На благоустрій міст, селищ та сіл з місцевих бюджетів профінансовано 13,9 млн грн.

Енергозберігаючі заходи, впроваджені з початку року, дають можливість економити щорічно 6,8 тис. тонн умовного палива.

Що стосується рівня оплати праці, то в області він зростає дещо вищими темпами, ніж в середньому по Україні.

Середньомісячна заробітна плата у середньому за січень-березень складала 2335 грн, а у березні 2013 року – 2485 грн. Відмітку по рівню заробітної плати 2000 грн перетнули 17 територій.

Підвищення державних соціальних стандартів сприяло зростанню середнього розміру пенсій, який на 1 квітня становив 1347 грн, що в півтора рази перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність та майже на 185 грн – минулорічну відповідну дату.

Разом з тим, подальшої нашої уваги потребують питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати та недоїмки по єдиному внеску.

У сфері соціального захисту дітей протягом І-го кварталу до альтернативних форм сімейного виховання влаштовано ще 10 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Таким чином загальне число вихованців прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу збільшилось до 366 осіб, кількість прийомних сімей зросла до 192.

Сімейними формами виховання вже охоплено 78,3% дітей цієї категорії.

У сфері освіти акценти спрямовано на реалізацію соціальних ініціатив Президента України “Діти – майбутнє України”, зокрема пріоритетними є завдання щодо розширення мережі дошкільних навчальних закладів, модернізації спортивних майданчиків, створення необхідних умов для творчого розвитку дітей у рамках проведення Року дитячої творчості, забезпечення рівного доступу до освіти дітей-сиріт та дітей з особливими потребами.

На виконання обласної цільової Програми розвитку дошкільної освіти з початку року розпочали діяльність дошкільні заклади в с.Вороб’ївка Н.-Сіверського та с.Поділ Срібнянського районів.

З метою створення належних умов для здобуття якісної освіти школярами продовжується робота з оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів та покращення матеріально-технічної бази опорних шкіл.

Діяльність системи медичної допомоги області направлена на забезпечення населення доступною і якісною медичною допомогою та продовження реформ у цій сфері.

З початку року функціонує обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, з 1 лютого в м. Прилуки розпочав роботу Центр первинної медико-санітарної допомоги.

Завершено реконструкцію опікового та реанімаційного відділень в обласній лікарні, а також лікувального корпусу Щорської центральної районної лікарні.

Медичними закладами області отримано обладнання та апаратури на загальну суму 937,9 тис. грн.

В.о. голови облдержадміністрації зауважив: підсумки роботи господарського комплексу та соціальної сфери області у І кварталі свідчать, що не всі території доклали зусиль для виконання поставлених завдань у повному обсязі.

Зокрема, у сфері Економічного розвитку суттєво покращили загальний результат Щорський, Бахмацький та Менський райони, натомість його погіршили Носівський, Н.-Сіверський та Чернігівський.

Щодо Інвестиційної сфери, то тут зберігаються тенденції оцінки за підсумками 2012 року.

За напрямом “Державні фінанси” суттєво покращили загальний результат Ічнянський та Сосницький райони, а на останніх сходинках опинились Борзнянський, Менський, Ріпкинський.

За напрямом “Споживчий ринок” вперше до останньої п’ятірки потрапили Талалаївський та Коропський райони, перемістившись у загальному рейтингу на 22 та 18 місця відповідно.

За напрямом “Населення та ринок праці” відразу по 9 та 7 позицій відповідно втратили Коропський та Чернігівський райони.

У Житлово-комунальному господарстві суттєво покращили рейтинг Менський, Ніжинський та Щорський райони. Значно його погіршили – Носівський, Семенівський та Бахмацький.

За напрямом “Освіта та охорона здоров’я” найбільше поліпшили позиції Н.-Сіверський, Семенівський та Ріпкинський райони, значно погіршили – Щорський, Сосницький та Коропський райони.

За напрямом “Захист прав дитини” Прилуцький та Коропський райони зайняли найвищі сходинки у рейтингу, перемістившись із другої десятки за підсумками 2012 року, в той час як Менський, Козелецький та Чернігівський через суттєве погіршення результатів потрапили до групи аутсайдерів.

За напрямом “Рівень злочинності” найгірші результати мають Срібнянський, Ріпкинський, Куликівський, Чернігівський та Талалаївський райони. Найкращими серед районів стали Носівський, Сосницький, Козелецький, Коропський та Борзнянський.

За підсумками обговорення результатів роботи районів стосовно виконання Програми соціально-економічного розвитку у I кварталі, голова облдержадміністрації зобов’язав керівників районів і міст області проаналізувати наявні негативні тенденції розвитку територій та сконцентрувати увагу на віднайдені шляхів для покращення ситуації, задіявши всі невикористані резерви.

Також керівник області підкреслив, що в центрі уваги голів райдержадміністрацій та міських голів повинні залишатися питання вчасного початку та проведення в області цьогорічного відпочинково-оздоровчого сезону, підготовка шкіл до навчального року, підготовка територій до опалювального сезону 2013-2014 років та інші важливі питання соціально-економічного розвитку територій.

“Зусилля всіх владних структур мають бути спрямовані на розв’язання невирішених проблемних питань”, – наголосив Володимир Хоменко.

Голова облдержадміністрації наголосив на необхідності посилення відповідальності керівників районів за стан виконавської дисципліни та своєчасне реагування на звернення громадян

Стан виконавської дисципліни, організації виконання завдань, визначених законами України, актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, власними рішеннями, реагування на запити, звернення депутатів усіх рівнів, роботи зі зверненнями громадян та з питань реалізації державної кадрової політики за підсумками І кварталу

Як зауважив заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Микола Стрілець, в обласній державній адміністрації, її структурних підрозділах, районних державних адміністраціях ведеться постійна робота щодо оперативного опрацювання вхідної та вихідної кореспонденції з використанням системи електронного документообігу та інших засобів програмного забезпечення, організації всебічного розгляду та своєчасного реагування на звернення громадян, забезпечення системного контролю за виконанням актів законодавства, доручень Президента України та Уряду, власних розпорядчих документів, підвищення рівня професійної компетентності та відповідальності кадрового корпусу.

Протягом січня-березня 2013 року до обласної державної адміністрації надійшло 3248 документів, які потребували опрацювання. На контроль поставлено 760 документів. З них – 719 (+52 проти І кварталу 2012 року) документів, що надійшли від Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів влади.

Показник кількості запитів, звернень та листів депутатів усіх рівнів залишається досить високим.

У січні-березні цього року на розгляд обласної державної адміністрації надійшов 151 (- 20 проти відповідного періоду 2012 року) такий документ. З них: 117 ( -31) – від народних депутатів України, 34 (+11) – від депутатів місцевих рад. 102 такі документи надійшли за результатами звернень жителів області до депутатів.

Найчастіше звернення стосувались виділення коштів на різні потреби життєдіяльності області, соціального захисту громадян, житлово-комунальної сфери та будівництва, транспорту та зв’язку, ремонту автодоріг, гуманітарних питань, соціально-економічного розвитку області та бюджету, земельних питань, агропромислового комплексу.

З них: 11% – вирішено позитивно, 87% – роз’яснено. Жодного документа не залишено без розгляду. Порушень термінів інформування щодо розгляду та реагування на запити, звернення та листи депутатів усіх рівнів не зафіксовано.

Протягом січня-квітня робочою групою у складі працівників апарату обласної державної адміністрації проведено виїзні перевірки в Бахмацькій, Бобровицькій, Ічнянській, Козелецькій, Коропській, Менській, Ніжинській, Новгород-Сіверській, Носівській, Ріпкинській, Семенівській та Сосницькій районних державних адміністраціях.

Зокрема, проаналізовано стан виконання законів України, постанов Верховної Ради України, актів і доручень Президента України та Кабінету Міністрів України, розпоряджень та доручень голови обласної державної адміністрації, власних розпорядчих документів, реагування на запити та звернення депутатів усіх рівнів, здійснення контролю за їх виконанням, вивчено систему організації власної діяльності, ведення діловодства, роботи з кадрових питань, зі зверненнями громадян та з інших напрямків.

У ході проведеного моніторингу членами робочої групи апарату обласної державної адміністрації виявлено ряд недоліків у роботі райдержадміністрацій та їх структурних підрозділів, надано необхідну консультативну допомогу і методичні рекомендації щодо їх усунення.

За результатами проведених оцінок організації та здійснення контролю за виконанням завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами і дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови облдержадміністрації, іншими документами, діяльність Бахмацької, Бобровицької, Ічнянської, Козелецької, Коропської, Менської, Ніжинської, Новгород-Сіверської, Носівської, Ріпкинської, Семенівської райдержадміністрацій визначено як ефективну, Сосницької – як недостатньо ефективну.

Упродовж І кварталу 2013 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 1390 (1062 у відповідному періоді 2012 року) письмових пропозицій, заяв та скарг громадян. На особистий прийом звернулось 39 (42 у І кварталі 2012 році) громадян. Таким чином, з початку цього року зберігається тенденція щодо збільшення кількості письмових звернень громадян, що надходять до обласної державної адміністрації.

16% письмових звернень надійшло до облдержадміністрації від органів влади вищого рівня.

Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 842 звернення (624 за відповідний період 2012 року).

Всього у зверненнях було порушено 1462 питання, переважно щодо соціального захисту (376 або 26%). Передусім, це клопотання щодо перерахунку розміру пенсій та соціальних допомог, надання матеріальної допомоги, забезпечення засобами реабілітації інвалідів.

Питання комунального господарства склали 18%, серед яких переважали звернення з приводу розчистки доріг від снігу. Також чималу частку становили питання впорядкування територій населених пунктів та ремонту доріг. Продовжували надходити скарги на неякісні комунальні послуги та необґрунтовано підвищені тарифи на них.

Звернення громадян з питань охорони здоров’я становили 13%. В основному, це клопотання щодо надання допомоги у проведенні лікування за бюджетні кошти, забезпеченні медичними препаратами за пільговими рецептами. Чимало надходило заяв з приводу збереження існуючих закладів охорони здоров’я (переважно дільничних лікарень).

9% склали звернення з питань аграрної політики, серед яких актуальними були клопотання щодо підтримки сільськогосподарських виробників з боку держави. Також порушувались питання отримання у власність земельних ділянок, виплати орендної плати за землю, врегулювання земельних конфліктів.

По 7% становили звернення з питань житлової політики та праці і заробітної плати. Серед звернень з житлових питань переважали клопотання щодо покращання житлових умов (особливо пільгових категорій громадян), ремонту житлового фонду.

Продовжують залишатись актуальними проблеми щодо своєчасної виплати заробітної плати.

4% від загальної кількості становили питання транспорту і зв’язку: клопотання щодо відновлення проводового радіомовлення, нарікання на якість телефонного зв’язку та скарги на відмову у пільговому проїзді.

Питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку склали 3% від загальної кількості. Переважно це повідомлення про зловживання службовим становищем керівників окремих установ та організацій.

241 (17%) звернення вирішено позитивно.

60% від усієї кількості письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через Урядову гарячу лінію. 175 (або 21%) з них були вирішені позитивно.

У рамках телевізійного проекту „Діалог з країною” за участю Президента України В.Ф.Януковича до обласної державної адміністрації надійшло 104 звернення. Всього у зверненнях до Президента України було порушено 108 питань. Переважно питання стосувались соціального захисту, охорони здоров’я, агропромислового комплексу, житлово-комунального господарства. Питання, що порушувались у 34 зверненнях, вирішені позитивно.

На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації у І кварталі 2013 року надійшло 89 звернень.

Серед питань, які порушувались мешканцями, переважали питання житлово-комунального господарства, соціального захисту, транспорту і зв’язку, аграрної політики, праці і заробітної плати.

Питання, що порушувались у 25 зверненнях, були вирішені позитивно. Щодо решти звернень, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, було вжито відповідних заходів реагування.

Громадянам надані роз’яснення, необхідна інформація. Для вирішення порушених питань надавались відповідні доручення головою та заступниками голови облдержадміністрації. Хід розгляду 80% звернень контролювався обласною державною адміністрацією.

9% від усієї кількості письмових звернень надійшло до облдержадміністрації з Адміністрації Президента України.

16 звернень було взято на контроль Адміністрацією Президента України, з яких на даний час вирішено – 6.

Повторних звернень надійшло 30 і, в основному, підставою до їх подання була незгода з прийнятими за результатами розгляду попередніх звернень рішеннями.

Продовжували надходити звернення, в яких порушувались питання, що мали б вирішуватись на місцях.

У звітному періоді мали місце випадки формального підходу до розгляду звернень громадян. Дані звернення повертались виконавцям на повторний розгляд та доопрацювання.

Як зауважив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, результати вивчення на місцях стану виконавської дисципліни та своєчасного реагування на звернення громадян як у дзеркалі відображають підхід керівника району до організації своєї роботи: наскільки системною і дієвою вона є.

Очільник області наголосив на необхідності посилення особистої відповідальності керівників за цю ділянку роботи.

“Президентом України Віктором Януковичем ставляться чіткі вимоги до діяльності місцевих органів влади в частині неухильного виконання рішень керівництва держави та забезпечення належного реагування на проблемні питання, з якими громадяни звертаються до органів державного управління”, – зауважив Володимир Хоменко.

Він також повідомив, що відповідно до розпорядження Президента України від 29 грудня 2012 року № 244 „Про вивчення стану виконання у 2013 році актів і доручень Президента України” у серпні цього року заплановано проведення поглибленого вивчення стану виконання Чернігівською облдержадміністрацією, райдержадміністраціями, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в Чернігівській області актів і доручень Глави держави.

У зв’язку з цим, необхідно вжити ряд організаційних заходів щодо вдосконалення наявної системи роботи, зокрема:

– проаналізувати стан виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями і дорученнями голови обласної державної адміністрації, та вжити всіх можливих заходів щодо обов’язкового забезпечення їх реалізації;

– забезпечити безумовне виконання вимог Указу Президента України “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”;

– привести структуру районних державних адміністрацій у відповідність до постанов Кабінету Міністрів України від 17.04.2013 №286 “Про кількість посад заступників голів місцевих державних адміністрацій” та від 17.04.2013 № 302 “Деякі питання реалізації пункту 8 Прикінцевих положень Закону України “Про Державний бюджет України на 2013 рік”;

– затвердити розподіл обов’язків між головою, першим заступником, заступниками голови, керівником апарату районної державної адміністрації з урахуванням змін у структурі після попереднього погодження з обласною державною адміністрацією;

– продовжити впровадження та використання новітніх інформаційних технологій, зокрема забезпечити належну роботу системи електронного документообігу та розширити коло її користувачів.

У роботі Колегії облдержадміністрації взяв участь головний консультант-інспектор Головного управління з питань регіональної та кадрової політики Адміністрації Президента України Олег Шепетін.

 

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини