“Порівняння вигод і втрат від приєднання України до Митного союзу РБК та Угоди про Асоціацію з ЄС”
Веб-конференція “Порівняння вигод і втрат від приєднання України до Митного союзу РБК та Угоди про Асоціацію з ЄС” відбулася 22 травня в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації в рамках відзначення Днів Європи.

Через мережу Інтернет участь у заході взяли експерти та громадськість Києва, Миколаєва, Сум, Хмельницького, Черкас, Чернівців, Чернігова та Харкова. Організаторами заходу виступили Сіверський інститут регіональних досліджень, Центр Європейської Інформації “Буковина-Європа”, Товариство “Український Народний Дім в Чернівцях”.
“Будь-яка економічна угода не є гарантією економічного зиску. Успіх можливий тоді, коли держава системно та послідовно реалізовує взяті на себе зобов’язання з реформування законодавства, створення сприятливого інвестиційного клімату. Ніхто не зробить за Україну її “домашнє завдання”. Укладення Угоди про асоціацію з ЄС та вільну торгівлю, залучення європейських інвестицій та технологій – це шанс для України модернізувати власну економіку”, – зазначив головний експерт на веб-конференції, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.
Як зауважили інші експерти, Україні довелось би виконувати певні зобов’язання у разі приєднання до Митного союзу. Але в цьому випадку Україна стає частиною митного простору Росії, Білорусі та Казахстану, а досягнуті домовленості та напрацювання з ЄС втратили б свій сенс.
Також доповідачі звернули уваги на необхідність адекватної оцінки власних ресурсів щодо реалізації взятих Україною зобов’язань, укладання об’єктивних, неполітизованих розрахунків.
У заході брали участь та висловлювали свою думку представники громадських організацій, місцевих органів влади, науковці, ЗМІ.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).