Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 листопада, 23:02:28

Чернігову бути зеленим – підтверджено на засіданні “круглого столу”

29.11.2011   08:32Агенцiя

25 листопада в Орхуському центрі при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області за ініціативи громадської організації “Аррата” відбулось засідання “круглого столу” “Громадськість за збереження та відновлення слави Чернігова, як зеленої перлини України”.

Позиція Держуправління співпадає з прагненням громадськості зберегти унікальну природну перлину Чернігова – урочище “Ялівщина”, в статусі регіонального ландшафтного парку. Численні проблеми, сучасний стан “Ялівщини”, її значення, як рекреаційної зони для всіх жителів та гостей міста освітили обласні екологічні служби, представники обласних: інспекції з охорони пам’яток археології, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, проектно-вишукувального інституту “Чернігівводпроект”.

Учасники “круглого столу” відповіли на численні запитання журналістів щодо законодавчої бази створення об’єктів природно-заповідного фонду, специфіки охорони об’єктів культурної спадщини в рекреаційних зонах м. Чернігова, режимів користування землями водного фонду, перспектив розвитку урочища тощо.

Заступник начальника Держуправління Т. Дадашева підкреслила: “Державне управління в межах своєї компетенції повсякчас забезпечує реалізацію державної політики з розширення мережі природно-заповідного фонду області, безперервного, невиснажливого та раціонального використання лісових ресурсів, контроль за раціональним використанням рослинного світу, підтримує розвиток туристичного та рекреаційного потенціалу рідної Чернігівщини”.

Довідково: Лісове урочище “Ялівщина” – це єдиний природний комплекс у центрі міста Чернігова, його територія унікальна через зібрання рідкісних, екзотичних видів рослин. Це понад 150 видів, у тому числі унікальна довголиста липа, діаметр листя досягає 50 см. Таких рослин у межах міста більше немає.

Історично на території лісопарку “Ялівщина” були знайдені прадавні поселення епохи бронзи, раннього заліза, київського типу, волинцевсько-київського типу та давньоруське. На середину минулого століття Чернігівський ботанічний сад в “Ялівщині” був єдиним науково-дослідницьким закладом такого спрямування на лівобережному Поліссі, реалізовувалось до 500 тис. декоративних, плодово-ягідних, деревовидно-чагарникових рослин. Площа саду складала 170 га, і мала до 500 видів рослин, 720 сортів декоративних рослин.


Наталія Радченко заступник начальника відділу Держуправління ОНПС в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва 09:34

Транспорт придбаний за рахунок зекономлених коштів державної субвенції та співфінансування з місцевих бюджетів.

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів "Чорні дошки України. Чернігівська область" 09:23

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили унікальну збірку документів та матеріалів, які проливають світло на ще одну сторінку в дослідженнях Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні.

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили  протитанкову міну ТМ-43

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили протитанкову міну ТМ-43 09:16

26 листопада об 11:50 саперами групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області знищено протитанкову міну ТМ-43 часів Другої світової війни.

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина»

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина» 09:07

У Чернігові 25 листопада перед сесією міської ради більше сотні активістів протестували проти можливого продажу будівлі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю та 3,5 га прилеглої території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи 09:02

Центри масової вакцинації проти COVID-19 у Чернігові наступного тижня частково змінять свій графік роботи.