Чернігову бути зеленим – підтверджено на засіданні “круглого столу”
25 листопада в Орхуському центрі при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області за ініціативи громадської організації “Аррата” відбулось засідання “круглого столу” “Громадськість за збереження та відновлення слави Чернігова, як зеленої перлини України”.

Позиція Держуправління співпадає з прагненням громадськості зберегти унікальну природну перлину Чернігова – урочище “Ялівщина”, в статусі регіонального ландшафтного парку. Численні проблеми, сучасний стан “Ялівщини”, її значення, як рекреаційної зони для всіх жителів та гостей міста освітили обласні екологічні служби, представники обласних: інспекції з охорони пам’яток археології, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, проектно-вишукувального інституту “Чернігівводпроект”.
Учасники “круглого столу” відповіли на численні запитання журналістів щодо законодавчої бази створення об’єктів природно-заповідного фонду, специфіки охорони об’єктів культурної спадщини в рекреаційних зонах м. Чернігова, режимів користування землями водного фонду, перспектив розвитку урочища тощо.
Заступник начальника Держуправління Т. Дадашева підкреслила: “Державне управління в межах своєї компетенції повсякчас забезпечує реалізацію державної політики з розширення мережі природно-заповідного фонду області, безперервного, невиснажливого та раціонального використання лісових ресурсів, контроль за раціональним використанням рослинного світу, підтримує розвиток туристичного та рекреаційного потенціалу рідної Чернігівщини”.
Довідково: Лісове урочище “Ялівщина” – це єдиний природний комплекс у центрі міста Чернігова, його територія унікальна через зібрання рідкісних, екзотичних видів рослин. Це понад 150 видів, у тому числі унікальна довголиста липа, діаметр листя досягає 50 см. Таких рослин у межах міста більше немає.
Історично на території лісопарку “Ялівщина” були знайдені прадавні поселення епохи бронзи, раннього заліза, київського типу, волинцевсько-київського типу та давньоруське. На середину минулого століття Чернігівський ботанічний сад в “Ялівщині” був єдиним науково-дослідницьким закладом такого спрямування на лівобережному Поліссі, реалізовувалось до 500 тис. декоративних, плодово-ягідних, деревовидно-чагарникових рослин. Площа саду складала 170 га, і мала до 500 видів рослин, 720 сортів декоративних рослин.
Наталія Радченко заступник начальника відділу Держуправління ОНПС в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.