Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 листопада, 12:13:23

Про виселення ніжинської книгарні та політичні рейтинги

17.05.2013   16:17Агенцiя

Як чернігівська обласна організація ВО “Свобода” заробляє собі рейтинг

Скажу відразу, що цією публікацією я не хочу ображати членів ВО “Свобода”, адже в певній мірі розділяю їх ідеї та погляди, що стосуються статусу української мови, воїнів УПА, голодомору та ін. Можна навіть сказати, що ця політична сила викликає в мене симпатію, якби не одне але.

Вся справа в тому, що свободівці частенько полюбляють робити багато шуму з нічого. І, як завжди, роблять вони це гучномовними заявами своїх прес-служб. Серед останніх заяв такого роду є повідомлення про те, що виконавча влада Ніжина після знищення шкіл взялася закривати міську книгарню.

У своїх найкращих традиціях ВО “Свобода” шельмувала ніжинську виконавчу владу, виставляючи її в образі міфічного пожирача бюджетних установ, шкіл і книгарень.

Дійсно в місті, наразі існує проблема з продовженням оренди приміщення, котре займає книжковий магазин “Освіта”. Але ця проблема жодним чином не стосується злодіянь місцевої виконавчої влади, про які так сильно розпинається ВО “Свобода” у намаганні здобути собі все нових і нових прихильників.

Якщо об’єктивно розібратися в ситуації, що склалася з книгарнею, то, перш за все, варто зазначити, що приміщення магазину “Освіта” знаходиться на першому поверсі студентського гуртожитку Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Книжковий магазин розташований у цій будівлі з 1960 року, нині в приміщенні свою діяльність здійснює ТОВ “Освіта”, яка орендує частину приміщення в університету.

Початком цієї конфліктної ситуації є звернення директора ТОВ “Освіта” на адресу ректора НДУ Олександра Бойка. У ньому ТОВ “Освіта” просить переукласти договір оренди приміщення для розповсюдження книг.

Як тому і належить, керівництво ВНЗ направляє на адресу міністерства листа, в якому просить дати згоду на передачу в оренду частини приміщення гуртожитку ТОВ “Освіта”.

У свою чергу, міністерство освіти і науки, яке є розпорядником майна, просить надати всі визначені законодавством документи, що подаються орендарем для укладання договору оренди майна, яке належить до державної власності.

Отримавши цього листа, ректор НДУ Олександр Бойко дає доручення підготувати повний пакет документів, необхідних для поновлення договору оренди.

Розглянувши звернення університету, комісія з майнових питань, установ та організацій, що належать до сфери управління МОНмолодьспорту, не дає дозволу на продовження терміну дії договору.

Факт того, що ніжинська влада та керівництво університету взагалі не фігурує у даній ситуації очевидний, оскільки вони жодним чином не можуть впливати на рішення комісії міністерства. Але не для ВО “Свободи”, яка звикла робити собі авторитет на “смажених” фактах і звинувачувати у всіх бідах та негодах тільки владу.

Набагато політкоректніше у цій ситуації обійшлися народні депутати від УДАРу Марія Матіос та Ірина Геращенко. Вони вважають, що комісія з майнових питань підприємств, установ та організацій, що належить до сфери управління міністерства освіти і науки України, яка без будь-яких підстав та аргументації, відмовила книгарні у продовженні договору оренди – не просто порушила закон, а й “забула” про важливу гуманітарну і просвітницьку місію книгарні.

Звичайно, що випадок з ніжинською книгарнею “Освіта” є непоодиноким випадком, коли політичні сили намагаються зробити собі дешевий PR до кінця не вивчивши ситуацію.

Що стосується міської влади, на яку намагаються пришити ярлик знищувача бюджетних установ, то наразі відомо, що виконуючий обов’язки міського голови, секретар ради Олег Кірсанов доручив депутатській комісії по законності детально вивчити це питання і розглянути його на черговій сесії Ніжинської міської ради.

Білоусенко Максим 

http://blogs.tvi.ua/2013/05/16/cherhovyy_deshevyy_pr_vid_svobody

 

Останні новини Чернігівщини

 Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД?

Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД? 11:06

За 9 місяців цього року в Чернігівській області виявлено 265 нових випадків ВІЛ-інфекції. В порівняні з минулими роками, ця цифра не збільшилась. Але вона могла би бути меншою, якби не бойові дії на нашій території. Війна – це завжди кров. А кров - один із можливих шляхів передачі ВІЛ. Тому кількість звернень в області щодо обстеження на ВІЛ, починаючи з квітня, відчутно зросла. Про це розповідає піар-менеджерка ГО «Відродження нації» Ірина Кравець.

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи 10:49

Низку важливих рішень щодо життєдіяльності Чернігівщини в умовах воєнного стану прийняли сьогодні депутати у ході пленарного засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання.

 На Чернігівщині попри перебої електропостачання вакцини зберігаються належним чином

На Чернігівщині попри перебої електропостачання вакцини зберігаються належним чином 10:45

Про це повідомила головна координаторка з вакцинальної кампанії в області Романа Сопотницька.

м. Ніжин: необережність під час куріння призвела до загибелі літньої жінки

м. Ніжин: необережність під час куріння призвела до загибелі літньої жінки 10:41

29 листопада о 21:47 до Служби порятунку "101" у м. Ніжин надійшло повідомлення про пожежу пункту приймання та сортування твердих побутових відходів КП «Виробниче управління комунального господарства».

З 1 грудня на Чернігівщині розпочинається заборона на лов раків

З 1 грудня на Чернігівщині розпочинається заборона на лов раків 10:39

Чернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 1 грудня 2022 року по 30 червня 2023 року (включно) в області триватиме заборона на вилов річкових раків на період їх спарювання, винощування ікри та першої линьки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини