Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 жовтня, 01:48:13

У Ніжині виселяють спеціалізований український магазин

17.05.2013   08:04Агенцiя

Єдиний у місті Ніжин, що на Чернігівщині, спеціалізований книжковий магазин, послугами якого користуються студенти, учні та вчителі зі всього району, намагаються позбавити приміщення. Місце, яке орендує книгарня “Освіта”, розташовано на території Ніжинського державного педагогічного університету імені Гоголя, і нещодавно закладу відмовлено у продовженні терміну оренди.

“Книгарня “Освіта” працює з 1960 року і є єдиним спеціалізованим книжковим магазином у Ніжині, – каже директор ТОВ “Освіта” Ганна Балаба. – Магазин має асортимент у три тисячі назв книжок, 95 відсотків з яких українською мовою”. За її словами, питання виселення книгарні з орендованого приміщення поставало й раніше. “Тоді ми домоглися, щоб з нами уклали договір оренди терміном на три роки, – пояснює директор книгарні. – Три роки минуло, і керівництво вишу знову повернулося до питання нашого виселення”. Водночас, як пояснив “Дню” проректор з фінансово-економічних та господарських питань Сергій Давиденко, керівництво вишу під час листування з Міносвіти просило “дати згоду на передачу в оренду частини приміщення… ТОВ “Освіта” для розповсюдження книжкової продукції”. Пізніше на запит міністерства виш надав також низку документів, але врешті отримав негативну відповідь.

Комісія з майнових питань підприємств, установ та організацій, що належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України, без будь-яких підстав та аргументації відмовила книгарні у продовженні договору оренди.

30 квітня дирекція книжкового магазину отримала листа від державного педагогічного університету з вимогою звільнити займане приміщення впродовж трьох днів. Як пояснив “Дню” Сергій Давиденко, виш змушений діяти відповідно до вимог закону про оренду.

На захист ніжинської освіти стали просвітяни, книговидавці та народні депутати. Колектив книгарні також уже заявив свій протест проти спроб виселення і готовий до страйку. Своє обурення висловили і студенти, інтелігенція, українські письменники.

Асоціація українських видавців та книгорозповсюджувачів, членом якої є книгарня, звернулася до Міносвіти з листом за роз’ясненням. “День” також направив у вівторок запит у міністерство, телефоном нам повідомили, що відповідь надішлю протягом дня, проте на момент підготовки матеріалу ми її ще не отримали. Водночас співробітники прес-служби повідомили, що відповідне роз’яснення незабаром з’явиться на офіційному сайті міністерства, проте і його на момент здачі матеріалу не було.

“Спроба закрити книгарню є грубим порушенням Закону України “Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок, – каже Ганна Балаба. – Я вже звернулася з відповідними листами до керівництва університету, міської ради та прокуратури. Також народні депутати України від “УДАРу” Ірина Геращенко та Марія Матіос надіслали запити до Фонду держмайна України, до керівництва міста та університету. Найближчим часом наше питання мають розглядати на засіданні відомчого парламентського комітету”.

Площа, яку орендує в Ніжинського державного педагогічного університету ТОВ “Освіта”, становить 74 квадратні метри. Частину приміщення у книгарні забрали ще 1997 року. Зараз там продають сувенірну продукцію. Тим часом самі працівники книгарні не на диктофон говорять про те, що на звільненій території збираються відкрити приватну поліграфічну фірму.

Микола ШКУРКО, голова Ніжинської міської організації товариства “Просвіта”, голова Благодійного фонду “Ніжин”:

– Питання виселення книгарні з орендованого приміщення постає не вперше. Кілька років тому спільними зусиллями нам вдалося відстояти “Освіту”. Зрозуміло, приміщення розташовано на площі міста і є цікавим для певних бізнесових кіл Ніжина. Але варто розмежовувати бізнес і освіту. Книгарня є унікальною, тому що там продають підручники, наукову, довідкову літературу, яку важко знайти в інших магазинах міста. “Освіта” – це спеціалізований магазин. Якщо його виселять, то вчителям, науковцям, студентам, зрештою, інтелігенції буде важко придбати деінде спеціалізовану літературу.

Микола ЛИСЕНКО, видавець:

– Колись питання виселення “Освіти” вже підіймали в університеті. Тоді я був членом профкому університету, і після тривалих дискусій ми відмовилися від даної ідеї. В цьому приміщенні хотіли розмістити університетський копі-центр для студентів. На мою думку, це – бізнес. До будь-якого питання потрібно підходити об’єктивно, а не з точки зору зацікавленої особи. Хоча буде дуже шкода, якщо у книгарні заберуть місце, до якого всі звикли. Тим паче, що книгарня є унікальною свого роду, і багато студентів купують там спеціалізовану літературу. Безумовно, магазину потрібно йти назустріч.
Віталій НАЗАРЕНКО, Чернігів; Ольга ХАРЧЕНКО, “День”

http://day.kiev.ua/uk/article/cuspilstvo/ministerstvo-proti-knigarni

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 211 нових випадків COVID-19

Виявлено 211 нових випадків COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 жовтня зафіксовано 211 нових випадків інфікування COVID-19.

В ході підготовки до чергової сесії відбулися засідання постійних комісій облради

В ході підготовки до чергової сесії відбулися засідання постійних комісій облради 15:26

Відповідно до розпорядження голови обласної ради "Про скликання двадцять п'ятої сесії обласної ради сьомого скликання" 28 жовтня відбулися засідання постійних комісій обласної ради, під час яких депутати ознайомилися з питаннями порядку денного чергової сесії й напрацювали низку пропозицій та зауважень до них.

Виявлено факт незаконного полювання на зайця русака

Виявлено факт незаконного полювання на зайця русака 14:31

26 жовтня в ході проведення заходів державного нагляду (контролю) по дотриманню вимог природоохоронного законодавствадержавними інспекторами з охорони довкілля Чернігівської області спільно з єгерською службою Ріпкинського відділення МРП ЧОО УТМР у мисливських угіддях визначеного підприємства виявлено чоловіка, який здійснював полювання у темну пору доби.

Чернігівський район: під час ліквідації пожежі вогнеборці врятували 66-річну жінку

Чернігівський район: під час ліквідації пожежі вогнеборці врятували 66-річну жінку 14:24

27 жовтня о 20:01 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що в селищі Олишівка Чернігівського району по вулиці Лісовій сталася пожежа житлового будинку.

Першим на Чернігівщині проходить аудит обласний педагогічний ліцей

Першим на Чернігівщині проходить аудит обласний педагогічний ліцей 12:07

З середини жовтня Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради проходить процедуру позапланового інституційного аудиту – зовнішнє оцінювання діяльності закладу, що базується на ґрунтовному вивченні освітніх та управлінських процесів.