Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 08:02:18

Як знешкодити непридатні хімікати, яких в області залишилося 275 тонн у восьми районах?

22.02.2013   12:06Агенцiя

Як виконувати плани з насаджування нових лісів, коли на це в місцевих бюджетах не вистачає коштів? Ці питання, зокрема, дослідили разом з фахівцями депутати обласної ради – члени постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів.

Позбутися нарешті непридатних хімікатів, як накопичилися на складах колишніх великих сільгосппідприємств, фахівці-екологи сподівалися ще в минулому році. Щодо утилізації прострочених хімічних засобів захисту рослин була розроблена спеціальна програма. Старі пестициди вивозилися активно протягом 11-го і 12-го років. Але виявилося, що кількість хімікатів визначили неточно, адже це доводилося оцінювати візуально – “на око”. Як наслідок, на території восьми районів області ще залишилося майже 275 тонн непридатних пестицидів – найбільше в Прилуцькому районі.

З остаточним вивезенням і утилізацією цих небезпечних речовин зволікати неможна. Особливої шкоди вони завдають навесні, коли разом з талою водою і дощами можуть потрапляти до грунту. Тому депутати обласної ради на засіданні постійної комісії з питань АПК, земельних відносин, екології та природних ресурсів, заслухавши доповідь екологів, вирішили направити звернення до центральних органів влади з проханням прискорити знешкодження хімікатів. Затримка пов’язана з проведенням тендерів на ці роботи. Адже за законом їх мають виконувати ліцензовані підприємства.

Також на засіданні комісії депутати ознайомилися з виконанням програми комплексного розвитку лісового господарства. Ця програма була прийнята обласною радою в 2011-му році; за 12-ий рік переважна більшість планів реалізована, крім одного з головних – насадження нових лісів. На це в місцевих бюджетах не вистачає коштів. Доводиться виконувати ці роботи менш ніж на половину від планів за кошти з державного бюджету і власні кошти лісгоспів.

Також постійна комісія з питань АПК вивчила питання про укладання договорів про участь користувачів мисливських угідь у розвитку територіальних громад, низку земельних та майнових питань.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.