Як знешкодити непридатні хімікати, яких в області залишилося 275 тонн у восьми районах?
Як виконувати плани з насаджування нових лісів, коли на це в місцевих бюджетах не вистачає коштів? Ці питання, зокрема, дослідили разом з фахівцями депутати обласної ради – члени постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів.

Позбутися нарешті непридатних хімікатів, як накопичилися на складах колишніх великих сільгосппідприємств, фахівці-екологи сподівалися ще в минулому році. Щодо утилізації прострочених хімічних засобів захисту рослин була розроблена спеціальна програма. Старі пестициди вивозилися активно протягом 11-го і 12-го років. Але виявилося, що кількість хімікатів визначили неточно, адже це доводилося оцінювати візуально – “на око”. Як наслідок, на території восьми районів області ще залишилося майже 275 тонн непридатних пестицидів – найбільше в Прилуцькому районі.
З остаточним вивезенням і утилізацією цих небезпечних речовин зволікати неможна. Особливої шкоди вони завдають навесні, коли разом з талою водою і дощами можуть потрапляти до грунту. Тому депутати обласної ради на засіданні постійної комісії з питань АПК, земельних відносин, екології та природних ресурсів, заслухавши доповідь екологів, вирішили направити звернення до центральних органів влади з проханням прискорити знешкодження хімікатів. Затримка пов’язана з проведенням тендерів на ці роботи. Адже за законом їх мають виконувати ліцензовані підприємства.
Також на засіданні комісії депутати ознайомилися з виконанням програми комплексного розвитку лісового господарства. Ця програма була прийнята обласною радою в 2011-му році; за 12-ий рік переважна більшість планів реалізована, крім одного з головних – насадження нових лісів. На це в місцевих бюджетах не вистачає коштів. Доводиться виконувати ці роботи менш ніж на половину від планів за кошти з державного бюджету і власні кошти лісгоспів.
Також постійна комісія з питань АПК вивчила питання про укладання договорів про участь користувачів мисливських угідь у розвитку територіальних громад, низку земельних та майнових питань.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.