Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 04:09:05

Підписано Протокол намірів щодо реалізації спільного проекту "Сталий розвиток малих міст Чернігівської області"

12.02.2013   08:09

11 лютого в облдержадміністрації відбулося підписання Протоколу намірів щодо реалізації освітнього проекту за міжнародної участі "Сталий розвиток малих міст Чернігівської області".

"Сталий розвиток малих міст Чернігівської області"

Документ підписали голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Анатолій Мельник та керівник представництва фонду Ганса Зайделя (Федеративна Республіка Німеччина) в Україні Сергій Загорний.

У заході також взяли участь в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко, представники фонду Ганса Зайделя.

Відповідно до підписаного Протоколу Чернігівська обласна державна адміністрація, Чернігівська обласна рада, Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та Фонд Ганса Зайделя беруть на себе зобов'язання сприяти співробітництву у сфері поліпшення професійних якостей посадових осіб місцевого самоврядування з метою їх подальшої участі у формуванні спроможності міст, селищ Чернігівщини до сталого розвитку та проведення реформи місцевого самоврядування в Україні.

Для участі в Проекті шляхом анкетування були відібрані 26 з 42 міських та селищних голів Чернігівщини, які підтвердили таке прагнення.

Заняття з ними проводитимуть німецькі викладачі-практики, насамперед, керівник управління економіки та розвитку м. Кемптен (федеральна земля Баварія) Ріхард Шісль й провідні українські фахівці.

Протягом визначеного терміну заплановано десять змістовно та тематично пов'язаних між собою семінарів, інші практичні заходи із різноманітних питань місцевого розвитку, головна мета яких - сприяння розвитку спроможності до розробки й впровадження планів сталого економічного розвитку, набуття учасниками навчання вміння залучати для цього необхідні ресурси.

Як наголосив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, важливо, що визначена тема Проекту передбачає напрацювання у його учасників вміння поєднувати різноманітні інтереси та ресурси, ефективно їх використовувати, залучати сучасні технології, моделювати варіанти розвитку та обирати оптимальні, тобто - діяти системно.

"Власне, забезпечення сталого розвитку регіонів - мета, покладена в основу Програми економічних реформ на 2010-2014 роки Президента України Віктора Януковича.

В нашому випадку йдеться про сприяння спроможності до сталого розвитку малих міст та селищ Чернігівщини. Їхня роль визначена об'єктивними чинниками, адже майже половина населення області (46%) - сільське, тоді як середній показник по Україні становить 36%.

Майже третина сільського населення проживає у селищах, що поєднують у собі риси та проблеми малого міста і великого села. Тож селища, а разом з ними й малі міста - важлива ланка у народногосподарському комплексі Чернігівщини. Вони - центр економічного тяжіння навколишніх сіл", - зауважив керівник області.

У свою чергу голова обласної ради Анатолій Мельник акцентував увагу присутніх на тому, що у міських та селищних голів Чернігівщини є не просто зацікавленість у перейманні корисного німецького досвіду, а й існує безпосередня потреба у отриманні нових знань і навиків. Особливо, за словами керівника, це актуально у переддень реформування системи органів місцевого самоврядування. А це питання у нашій державі, як ніколи, на часі.

Керівник представництва фонду Ганса Зайделя в Україні Сергій Загорний повідомив, що Чернігівщина є третьою, після Львівської та Дніпропетровської областей, де здійснюватиметься проект "Сталий розвиток малих міст Чернігівської області". Його реалізація проходитиме на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за підтримки Фонду у 2013 та 2014 роках.  Протягом визначеного терміну заплановано десять змістовно та тематично пов'язаних між собою семінарів, інші практичні заходи із різноманітних питань місцевого розвитку, головна мета яких - сприяння розвитку спроможності до розробки й впровадження планів сталого економічного розвитку, набуття учасниками навчання вміння залучати для цього необхідні ресурси.
 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.