Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 грудня, 21:11:16

УНП – 10 років

25.01.2013   08:10Агенцiя

Десять років тому, 25 січня 2003 року, на політичний мапі України постала Українська народна партія.

Для олігархів і представників впливу в Україні інших держав це була і є чужа і навіть ворожа політична сила. Фінансові та фінансово-промислові групи, відповідні структури імперських кіл деяких сусідніх держав, окремі великі бізнесмени звикли під чергові вибори купувати чи підкуповувати якусь партію чи творити “новий” політичний піар-проект для просування свого інтересу в парламенті та органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування.

Кого ж так не люблять олігархи та агенти іноземного впливу, їхні наймані політичні бійці?

На Чернігівщині УНП – це партія, яка об’єднує тих, хто у далекому 1989 році творив Народний Рух України за перебудову, направлений на повалення мирним шляхом монополії Комуністичної партії на владу, демократизацію і, нарешті, здобуття Україною незалежності. Вони об’єдналися 9 липня 1989 року в громадсько-політичну організацію – Чернігівське відділення Народного руху України за перебудову, яка очолила національно-демократичну революцію 1990–1992 років на Чернігівщині.

Пізніше Чернігівське відділення Народного руху України за перебудову перетворилося в політичну партію – Чернігівську крайову організацію Народного руху України, з 21 січня 2000 року діє як РУХ (Український Народний Рух), а з 25 січня 2003 року – як Українська народна партія.

Рухівське приміщення у Чернігові по вул. Щорса, 4, в якому вже майже 23 роки поспіль розміщується обласна партійна організація УНП, є визнаним штабом національно-демократичних сил Чернігівщини. Саме тут у серпні 1991 року розміщувався штаб опору імперським заколотникам “ГКЧП”, громадський штаб з підготовки і проведення на Чернігівщині Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року щодо проголошення незалежності України.

Сподіваємося, що пам’ятна дошка про цю подію незабаром з’явиться на фасаді цього будинку.

Рухівці з УНП були рушійною силою виборчого блоку політичних партій “Блок Віктора Ющенка “Наша Україна”, який переміг комуністів на Чернігівщині на виборах 31 березня 2002 року з результатом у 24,81%. Саме завдяки їхнім зусиллям було захищено волевиявлення виборців Чернігівщини і у буремному 2004 році.

Одним з визнаних лідерів національно-демократичних сил Чернігівщини сьогодні є народний депутат 4-го скликання Володимир Ступак, який вже більше двадцяти років очолює обласну партійну організацію.

Української Народної партія, як позапарламентська сила, разом з іншими патріотичними і національно-демократичними опозиційними силами продовжуватиме боронити і відстоювати історичний європейський вибір українського народу, висловлений на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року, на побудову незалежної, демократично і соборної держави.


Сергій Соломаха, заступник голови Чернігівської обласної організації УНП

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!»

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!» 18:09

Урочистості відбулися символічно напередодні святкування 30-ї річниці дня створення Збройних Сил України в Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соцпідтримки, який і є організатором конкурсу.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19 18:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 грудня в області зафіксовано 386 нових випадків COVID-19.

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна 17:59

3 грудня шевченківці мали щасливу можливість знову зустрітися з чернігівськими глядачами, аби представити ще одну прем’єрну виставу «МарЛені», поставлену заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим за мотивами п’єси сучасної німецької літераторки Теа Дорн.

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова 17:56

2 грудня, у перший четвер місяця, у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України в Чернігові проведено панахиду за воїнами, які у листопаді цього року віддали своє життя за нашу країну, а також за всіх загиблих у боях за незалежність України.

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі»

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі» 12:07

Якою стала Україна за 30 років незалежності; здобутки та виклики для територіальних громад після завершення об’єднавчих процесів у 2020 р.