УНП – 10 років
Десять років тому, 25 січня 2003 року, на політичний мапі України постала Українська народна партія.

Для олігархів і представників впливу в Україні інших держав це була і є чужа і навіть ворожа політична сила. Фінансові та фінансово-промислові групи, відповідні структури імперських кіл деяких сусідніх держав, окремі великі бізнесмени звикли під чергові вибори купувати чи підкуповувати якусь партію чи творити “новий” політичний піар-проект для просування свого інтересу в парламенті та органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування.
Кого ж так не люблять олігархи та агенти іноземного впливу, їхні наймані політичні бійці?
На Чернігівщині УНП – це партія, яка об’єднує тих, хто у далекому 1989 році творив Народний Рух України за перебудову, направлений на повалення мирним шляхом монополії Комуністичної партії на владу, демократизацію і, нарешті, здобуття Україною незалежності. Вони об’єдналися 9 липня 1989 року в громадсько-політичну організацію – Чернігівське відділення Народного руху України за перебудову, яка очолила національно-демократичну революцію 1990–1992 років на Чернігівщині.
Пізніше Чернігівське відділення Народного руху України за перебудову перетворилося в політичну партію – Чернігівську крайову організацію Народного руху України, з 21 січня 2000 року діє як РУХ (Український Народний Рух), а з 25 січня 2003 року – як Українська народна партія.
Рухівське приміщення у Чернігові по вул. Щорса, 4, в якому вже майже 23 роки поспіль розміщується обласна партійна організація УНП, є визнаним штабом національно-демократичних сил Чернігівщини. Саме тут у серпні 1991 року розміщувався штаб опору імперським заколотникам “ГКЧП”, громадський штаб з підготовки і проведення на Чернігівщині Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року щодо проголошення незалежності України.
Сподіваємося, що пам’ятна дошка про цю подію незабаром з’явиться на фасаді цього будинку.
Рухівці з УНП були рушійною силою виборчого блоку політичних партій “Блок Віктора Ющенка “Наша Україна”, який переміг комуністів на Чернігівщині на виборах 31 березня 2002 року з результатом у 24,81%. Саме завдяки їхнім зусиллям було захищено волевиявлення виборців Чернігівщини і у буремному 2004 році.
Одним з визнаних лідерів національно-демократичних сил Чернігівщини сьогодні є народний депутат 4-го скликання Володимир Ступак, який вже більше двадцяти років очолює обласну партійну організацію.
Української Народної партія, як позапарламентська сила, разом з іншими патріотичними і національно-демократичними опозиційними силами продовжуватиме боронити і відстоювати історичний європейський вибір українського народу, висловлений на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року, на побудову незалежної, демократично і соборної держави.
Сергій Соломаха, заступник голови Чернігівської обласної організації УНП
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.