Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 листопада, 02:19:12

УНП – 10 років

25.01.2013   08:10Агенцiя

Десять років тому, 25 січня 2003 року, на політичний мапі України постала Українська народна партія.

Для олігархів і представників впливу в Україні інших держав це була і є чужа і навіть ворожа політична сила. Фінансові та фінансово-промислові групи, відповідні структури імперських кіл деяких сусідніх держав, окремі великі бізнесмени звикли під чергові вибори купувати чи підкуповувати якусь партію чи творити “новий” політичний піар-проект для просування свого інтересу в парламенті та органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування.

Кого ж так не люблять олігархи та агенти іноземного впливу, їхні наймані політичні бійці?

На Чернігівщині УНП – це партія, яка об’єднує тих, хто у далекому 1989 році творив Народний Рух України за перебудову, направлений на повалення мирним шляхом монополії Комуністичної партії на владу, демократизацію і, нарешті, здобуття Україною незалежності. Вони об’єдналися 9 липня 1989 року в громадсько-політичну організацію – Чернігівське відділення Народного руху України за перебудову, яка очолила національно-демократичну революцію 1990–1992 років на Чернігівщині.

Пізніше Чернігівське відділення Народного руху України за перебудову перетворилося в політичну партію – Чернігівську крайову організацію Народного руху України, з 21 січня 2000 року діє як РУХ (Український Народний Рух), а з 25 січня 2003 року – як Українська народна партія.

Рухівське приміщення у Чернігові по вул. Щорса, 4, в якому вже майже 23 роки поспіль розміщується обласна партійна організація УНП, є визнаним штабом національно-демократичних сил Чернігівщини. Саме тут у серпні 1991 року розміщувався штаб опору імперським заколотникам “ГКЧП”, громадський штаб з підготовки і проведення на Чернігівщині Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року щодо проголошення незалежності України.

Сподіваємося, що пам’ятна дошка про цю подію незабаром з’явиться на фасаді цього будинку.

Рухівці з УНП були рушійною силою виборчого блоку політичних партій “Блок Віктора Ющенка “Наша Україна”, який переміг комуністів на Чернігівщині на виборах 31 березня 2002 року з результатом у 24,81%. Саме завдяки їхнім зусиллям було захищено волевиявлення виборців Чернігівщини і у буремному 2004 році.

Одним з визнаних лідерів національно-демократичних сил Чернігівщини сьогодні є народний депутат 4-го скликання Володимир Ступак, який вже більше двадцяти років очолює обласну партійну організацію.

Української Народної партія, як позапарламентська сила, разом з іншими патріотичними і національно-демократичними опозиційними силами продовжуватиме боронити і відстоювати історичний європейський вибір українського народу, висловлений на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року, на побудову незалежної, демократично і соборної держави.


Сергій Соломаха, заступник голови Чернігівської обласної організації УНП

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».