Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 червня, 23:15:49

Чернігів та Переяслав підписали меморандум про культурну співпрацю

25.01.2025   10:26Агенцiя

Чернігів та Переяслав об'єднують зусилля задля розвитку культури, туризму та мистецьких проєктів.

У рамках підписаного меморандуму між двома містами відкриваються нові перспективи для обміну досвідом, популяризації історико-культурної спадщини та створення нових туристичних маршрутів.

Начальник управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук зазначив, що співпраця з Переяславом має глибоке історичне підґрунтя:

    – Чернігівці тепер зможуть відкрити для себе такий регіон, як Переяслав. Це наш історичний партнер, адже в княжу добу обидва міста відігравали важливу роль у культурному та політичному житті. Ми впевнені, що така співпраця дозволить нам глибше пізнати мистецьку спадщину цього регіону.

У свою чергу, начальник відділу культури та туризму Переяславської міської ради Валентин Шуткевич підкреслив унікальність свого міста:

    – Переяслав – це місто музеїв. У 2020 році ми встановили національний рекорд за кількістю музеїв на душу населення. У нас функціонує 26 музеїв, об'єднаних у комплекс «Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав"». Це справді унікальне явище для України. Крім того, наше місто є ровесником Чернігова, тож нас пов’язує не лише сучасність, а й спільне історичне минуле.

Підписання Меморандуму відбулося в межах проєкту «Академія української музики». Під час заходу чернігівцям представили виставку картин художника Романа Мотузка, присвячену Переяславу.

Обидва міста висловили зацікавленість у поглибленні співпраці та розвитку туристичних програм. Чернігів та Переяслав сподіваються, що ці ініціативи стануть основою для довготривалого партнерства, яке сприятиме збереженню культурної спадщини та залученню нових туристів.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Світлини - Валентин Бобир
Останні новини

Останні новини Чернігівщини

До 15 років позбавлення волі засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення зґвалтування своєї доньки 17:46

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним 44-річного мешканця Чернігівського району у вчиненні зґвалтування своєї 12-річної доньки (ч. 4 ст. 152, ч. 6 ст. 152 КК України).

“В ніч на Івана Купала” — разом з Академічним народним хором 16:45

Як завжди, неймовірно барвисту і виразну купальську програму запропонували глядачам артисти Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура.

Засуджено мешканця м.Чернігова за розбійний напад на військовослужбовця 16:21

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 32-річного місцевого жителя у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаним з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу, вчиненому в умовахвоєнного стану особою, яка раніше вчиняла розбій, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.

Ще три громади області розробляють концепти безбар’єрних маршрутів 15:39

На Чернігівщині триває робота над формуванням комплексної мережі безбар’єрних маршрутів. Крім Олишівської селищної ради, дорожні карти таких проєктів намітили також Гончарівська, Коропська та Парафіївська громади.

Засуджено до 10 років позбавлення волі чоловіка за вбивство односельчанина 14:57

Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 54-річного мешканця одного з сіл Чернігівського району та області за фактом умисного вбивства знайомого своєї дружини (ч.1 ст.115 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини