Дві школи, дві дороги та амбулаторія: В'ячеслав Чаус оглянув об'єкти «Великого будівництва» Прилуцького району
Спершу голова ОДА відвідав Ічнянську територіальну громаду — міську гімназію імені Васильченка.
Тут проходить капітальний ремонт будівлі із запровадженням комплексних заходів теплореновації. Наразі завершена перша черга робіт.
- Якщо відверто, я незадоволений якістю. Наступні роботи буде виконувати вже новий підрядник, який буде змушений коригувати роботу свого попередника, - зазначив В'ячеслав Чаус.
На ремонт школи у поточному році передбачено 8,2 мільйони гривень, з яких 5,2 мільйони - кошти Державного фонду регіонального розвитку, а 2,98 — місцевого бюджету. Наразі 1,6 мільйона гривень уже профінансовано з ДФРР.
Інші два об'єкти, відвідані очільником ОДА, — це дороги загального користування місцевого значення: Івангород — Більмачівка — Рожнівка — Ступаківка Ічнянської ОТГ та Варва — Хукалівка — Поділ Варвинської громади.
Перша, протяжністю 5 кілометрів, введена в експлуатацію у кінці серпня. Наприкінці вересня мають завершити роботи і на автодорозі Варва — Хукалівка — Поділ. Тут замість влаштування вирівнювального шару зі щебенево-піщаної суміші застосована технологія холодного ресайклінгу. Такий метод робить дорогу менш вразливою до навантажень та в рази знижує ризик появи колійності.
У Журавці В'ячеслав Чаус проінспектував хід робіт з теплореновації в школі імені Григорія Вороного. Тут проводять внутрішні оздоблювальні роботи на загальну вартість 12,1 мільйона гривень.
Ця школа, як і Ічнянська гімназія, включена у поточному році до урядової програми «Спроможна школа для кращих результатів».
Під час брифінгу для місцевих ЗМІ В'ячеслав Чаус вкотре привернув увагу до важливості вакцинації освітян та наголосив, що школа у Журавці, попри запровадження «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, продовжить роботу. Адже тут 82% працівників щеплені від COVID-19. Водночас Ічнянська гімназія імені Васильченка, де вакцинувалося лише 49% персоналу, змушена буде від завтра закрити двері для учнів.
Оглянув очільник ОДА і Журавську амбулаторію монопрактики. Хоча відкриття її відбулося ще у липні, амбулаторія відтоді не працювала через проблеми з електропостачанням. На сьогодні питання вирішене і невдовзі установа зможе приймати відвідувачів.
Принагідно голова облдержадміністрації ознайомився з виробничими потужностями та матеріально-технічною базою Городище-Пустоварівської аграрної компанії.
Це комплекс з переробки в біогаз кукурудзяного силосу та органічних відходів зі свинокомплексу. Біогаз надалі використовується для виробництва електричної енергії, яка реалізується на енергоринку за «зеленим тарифом».
— Це історія успіху, яка має стати прикладом для інших громад нашої області, — підкреслив В'ячеслав Чаус.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.