Польська мова тепер доступна
Польща давно вабить не лише заробітчан, а й вдумливу, розважливу молодь. Нині до сусідів на захід поїхали навчатись понад 30 тисяч українських студентів.

Щоправда, за різними оцінками, ця західна країна готова прийняти вдвічі більше українців, бо чимало поляків обрали навчання в Німеччині чи Франції.
Для тих, хто хоче вивчати польську мову, у громадській приймальні народного депутата Максима Микитася почали працювати безкоштовні курси.
Програма «Україна — Польща: розуміємо один одного» стартувала з початку нового навчального року. У першій групі займається 20 осіб.
«Чому польська? Це нині дуже актуально. Це мова однієї з європейських країн, із якою ми маємо вільний коридор завдяки безвізу. До того ж отримати знання з цієї мови в Чернігові досить непросто. Крім того, ми опитали школярів та студентів, яку другу іноземну, окрім англійської, вони хочуть вивчати. Відповідь була майже одностайною — польську. Усі ці чинники ми склали разом і з 1 вересня покликали учнів на нові курси», — розповів автор освітньої ініціативи народний депутат Максим Микитась.
Заняття з польської мови — це не короткотермінові курси, а повноцінна річна навчальна програма, до того ж цілком безкоштовна. Приєднатися до неї може кожен бажаючий навіть у розпал навчальної програми. Рівень навчання буде підбиратися індивідуально.
Для самих школярів польська — не лише нові знання, а й можливості. Здебільшого для отримання освіти за кордоном.
«Я навчаюся практично у випускному класі — в 10-му. Уже замислююсь над тим, до якого вишу вступати. Звісно, польські в пріоритеті. Поки ніхто з моїх друзів чи знайомих там ще не вчився, то я буду першим. До того ж вивчення нової мови — це розвиток, самовдосконалення та нові друзі. Ось тому я тут», — говорить старшокласник Дмитро Доскоч.
Його однокласниця Анастасія Солоніцина зізнається — польська для неї фактично рідна. Але знання ж за плечима не носити, їх ніколи не буває забагато: «Моя бабуся — відома в Чернігові громадська діячка Вікторія Солоніцина, яка живе у Варшаві. Це вона вплинула на мій вибір, розповідала багато цікавого про Польщу.
Окрім цього, у Польщі навчається і працює мій старший брат. Теж розповідав, як там класно. Тому я теж хочу, як рідні, вчитися у Польщі — у Варшаві або Познані».
Максим Заглада відвідав уже кілька занять і говорить, що прогрес відчутний: «Поступово вчу лексику, розумію мовлення і помічаю схожість з українською. Наші мови подібні за вимовою, а різняться алфавітами».
Заняття веде викладач Костянтин Качановський.
Зізнається: учні в нього активні, старанні. Та й навчальна програма — це не сухі теоретичні викладки, а інтерактивні, цікаві уроки.
Усіх, хто бажає вивчати польську мову, запрошують на навчання. Адреса приймальні: м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 7.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).