Мистецька освіта як свято
Початок червня ознаменувався для творчої молоді Чернігівського національного педагогічного університету унікальною подією – виїзною Школою молодого соціального актора, яка відбулася на базі Освітнього будинку прав людини у с. Количівка.
Організатори – ГО «Жменя» у рамках культурного проекту «Соціальний театр – мода на добре мистецтво» за фінансової підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні створили умови для проведення дуже насиченої програми.
Навчальна програма розрахована на акторів студентського соціального театру «EX LIBRIS», які вже упродовж проектного часу поставили 2 вистави (лірико-епічну драму про життя і творчість О.Довженка та казку-ігротеку «Червона Шапочка і музичний вовк» для 100 дітей-сиріт Чернігівської області, яких обласний відділ Служби сім’ї та молоді організував на святкову програму 1 червня).
Під час виїзної школи молодь здобувала теоретичні знання з арт-терапії та вчилася їх впроваджувати в інклюзивній освіті (тренер – Олена Трубенок, ГО «Голос батьків»), відомості з історії української сценографії (лектор – кандидат мистецтвознавства, Олена Пономаревська, заступник директора Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана).
Тренінг з хореографії було побудовано Олександром Овчинніковим так, щоб охопити і європейську ( вальс), і латиноамериканську ( румба) складові.
Дуже корисним виявився тренінг з анімації, адже Софія Аксюта зуміла показати і навчити дитячим іграм для різних вікових груп, правильно розподіляти час, тримати увагу групи на аніматорі.
Ексклюзивними виявилися думки з приводу розвитку сучасної режисури як ідейної основи театрального мистецтва молодого чернігівського режисера Євгена Сидоренка, який провів творчу зустріч з аматорським колективом та показав майстер-клас з основ координації рухів акторів.
Дуже насиченими та емоційно піднесеними були заняття Євгенія Бондаря, актора Чернігівського обласного українського академічного театру імені Т.Г. Шевченка з акторської майстерності та сценічної пластики.
Професійний актор знайшов ключ до більшості сердець через тренінги, у яких команди малювали звуками картини та ставили сіквели і пріквели до класичних живописних полотен.
Додатковими опціями стали заняття з історії костюму та історії музики від Анатолія Новака. Художній керівник театру, доцент кафедри філософії та культурології ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка Марина Каранда не залишила своїх вихованців навіть у вільний від тренерів час, організувавши на виїзді літературно-музичний вечір, де інтелектуальна молодь писала вірші-буріме, вгадувала пісні за окремими рядками, перекладала з іноземних мов імена своїх товаришів, складала біографії хенд-мейдним персонажам, розвивала асоціативне мислення, збагачувала мистецтвознавчу лексику та дивилася фільм про великого творця музичного театру – Вольфганга Амадея Моцарта.
Мистецька освіта у виїзній Школі молодого соціального актора стала справжнім святом для трьох десятків студентів, що обрали для себе театр «EX LIBRIS» творчою справою.
До теми: Соціальний театр мандрує Чернігівщиною
"60 кавових зерен та 1 струна" в художньому музеї
Прес-служба ЧММГО "ММЦ "Жменя"
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.