Громади Чернігівщини мають визначитися з проєктами, які можуть увійти в Програму з відновлення України
Відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком «Програма з відновлення України», ратифікованої влітку минулого року, передбачається залучення 340 мільйонів євро на фінансування певних заходів.

Йдеться про реалізацію проєктів з відновлення соціальної інфраструктури та об’єктів житлово-комунального господарства у регіонах, що постраждали через війну. Кредитні кошти будуть спрямовані громадам у вигляді субвенції з державного бюджету.
— Мінрегіон оголосив відбір проєктів, які можуть реалізуватися в межах Програми з відновлення України. Спершу буде виділено близько 200 мільйонів євро. Пріоритетність у відборі надаватиметься саме деокупованим областям: Чернігівській, Київській (в тому числі місту Київ), Сумській та Житомирській. Проєкти громад, які визнані зонами бойових дій, поки що не розглядатимуться, — повідомив перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем під час сьогоднішньої наради з представниками територіальних громад.
Директорка Департаменту економічного розвитку ОВА Олександра Хомик детально розповіла учасникам наради про умови участі у відборі та критерії, яким мають відповідати проєкти. Це може бути як нове будівництво, так і реконструкція та поточний ремонт закладів освіти та охорони здоров’я, ЦНАПів й адміністративних будівель. Розглядатимуться ініціативи з реконструкції та капремонту критичної інфраструктури (водопостачання, водовідведення, теплопостачання), а також будівель для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та громадян, які втратили оселю внаслідок військових дій.
Одна з основних умов — співфінансування у розмірі не менше 20%.
— Розуміємо, що нині це складне питання. Проте не слід забувати, що можна залучати кошти інших донорів, що не заборонено, — наголосив Костянтин Мегем. — Це реальна можливість для Чернігівської області модернізувати і відбудувати ті об’єкти, які були пошкоджені внаслідок бойових дій чи потребували ремонту.
Пропозиції про участь у відборі з додатковими матеріалами Мінрегіон має отримати до 2 вересня поточного року. Фінансування ж проєктів заплановано на наступний рік.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.