Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:48:09

Бюджет показує пріоритети розвитку територій громади

24.07.2021   11:11Агенцiя

Коропська громада має реальні доходи на 1 мешканця близько 8,1 тисячі гривень. Такий показник свідчить про достатній рівень фінансової спроможності для створення умов розвитку інфраструктури та людського потенціалу громади.

Про це сьогодні розповів Олександр Мельник, радник з питань муніципальних фінансів та управління Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» під час навчального семінару для депутатів Коропської громади «Бюджетний процес в територіальній громаді».

Експерт наголосив, що показники видаткової частини бюджету показують пріоритети розвитку, які визначили, в тому числі й депутати.

«Яка стратегія розвитку громади? У видатках бюджету громади на соціальний захист ви пропонуєте витрачати більше ніж на економічний розвиток, медицину, фізкультуру. Це ваш пріоритет. Але чи веде він до розвитку? Чи призведуть ці інвестиції у зростання якості послуг та збільшення податкових надходжень?», - вважає Олександр Мельник.

На таких семінарах Програми «U-LEAD з Європою» депутати громад мають можливість не лише ознайомитись із бюджетним процесом в громаді та визначити свою участь у ньому. Обранці спільно з експертами визначають сфери в яких є ресурс для оптимізації витрат бюджету та шукають рішення, які можуть принести економію чи додаткові надходження.

Так сьогодні обранці обговорили що таке бюджет громади, які  основні учасники бюджетного процесу та його основні етапи, визначили елементи рішення про місцевий бюджет та якість планування бюджету. Крім того, обговорили взаємозв’язок бюджетних показників зі стратегічними та програмними документами розвитку територіальної громади.

«Ці цифри – це математичні показники, але необхідно розібратись що відбувається в самій сфері фінансування. Як ці кошти витрачаються, на що, чи достатньо ефективно і чи впливають ці інвестиції на формування якості послуг. І це, як раз спільна робота депутатів та виконавчих органів громади», - наголошує Ірина Кудрик, керівниця Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Тетяна Волк, депутатка селищної ради розповіла, що постійні зміни до бюджетного законодавства утруднюють хід бюджетного процесу в громаді.

«Бюджетна декларація вже прийнята, але чіткості, що робити місцевому самоврядування у бюджетному процесі немає. Тому такі семінари нам потрібні, аби визначити свої подальші дії. Крім того, формулювання пріоритетів розвитку громади також справа непроста і тривала, і ми зацікавленні у допомозі експертів», - наголосила Тетяна Волк.

Депутати Коропської селищної ради вже пройшли три навчальні семінари Програми «U-LEAD з Європою» на яких обговорили питання повноважень депутатів, управління комунальним майном громади та бюджетний процес. Завершальний семінар циклу стосуватиметься управління земельними ресурсами.
 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 09:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.