Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 15:53:23

Обласний центр зайнятості працював у Варвинському районі

10.09.2012   16:53Агенцiя

5 вересня 2012 року відбувся День обласної служби зайнятості у Варвинському районі.

Працював мобільний центр зайнятості
Вже зранку на центральній площі Варви працював мобільний центр зайнятості. Великий яскравий намет та інформація, що лунала з гучномовця, відразу привернули увагу перехожих. Поступово на площі зібралася ціла юрба людей. Підходили і громадяни поважного віку, і дорослі, і молодь. Хтось шукав роботу для себе, дехто - просто цікавився, як кажуть, «на всякий випадок», а люди, які вже на пенсії, активно збирали інформацію для своїх дітей та внуків. Фахівці служби зайнятості інформували громадян про ситуацію на ринку праці та послуги служби зайнятості. Того дня всі бажаючі мали змогу отримати консультації спеціалістів, кваліфіковані відповіді на запитання, ознайомитися з вільними вакансіями та вимогами роботодавців, самостійно попрацювати з описами актуальних професій та паспортами підприємств району. Корисну інформацію можна було почерпнути й з роздаткових буклетів. Такий спосіб інформування населення є зручним, доступним і невимушеним – ділилися враженнями ті, хто завітав до намету служби зайнятості.

Презентація Варвинського РЦЗ
Того дня «кипіла робота» не лише на селищній площі, а й у районному центрі зайнятості. Там у рамках виїзного дня відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Шляхи забезпечення продуктивної зайнятості сільського населення та розв’язання проблем сільського безробіття». За «круглим столом» зібралися представники обласного, міськрайонних та районних центрів зайнятості, місцевої влади та СТОВ «Дружба-Нова». Зустріч розпочалася з екскурсії. Директор Варвинського РЦЗ Олена Кугут на правах господині провела гостей його секторами, ознайомила з роботою кожного з них, таким чином наочно презентувавши, як працює центр зайнятості за Єдиною технологією надання соціальних послуг населенню та роботодавцям.

За «круглим столом»
Засідання «круглого столу» відкрила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка, яка поінформувала присутніх про стан ринку праці та послуги служби зайнятості для роботодавців. Зокрема, вона зазначила, що станом на 1 вересня 2012 року на обліку в центрах зайнятості області перебуває 15 тисяч 200 незайнятих громадян, що на 7,7% більше, ніж на цю дату торік. Кожен третій з них – житель сільської місцевості. Звуження можливостей для їх працевлаштування через недостатню кількість вакансій призводить до зростання рівня зареєстрованого безробіття.
За 8 місяців поточного року роботодавці області подали до центрів зайнятості 19 тисяч актуальних вакансій. Майже 70% з них укомплені за направленням служби зайнятості.
- Служба зайнятості є однією з небагатьох установ, яка надає роботодавцям понад 20 видів безкоштовних послуг, спрямованих на ефективне укомплектування кадрами вільних робочих місць та забезпечення продуктивної зайнятості населення, - зазначила директор ОЦЗ.

Серед них – надання дотацій для створення додаткових робочих місць, організація профнавчання для задоволення потреб підприємств у кваліфікованих кадрах, оплачуваних громадських робіт, інформаційно-роз’яснювальних заходів тощо.
Лідія Падалка відзначила, що центри зайнятості області мають позитивний досвід співпраці з роботодавцями. Переважна більшість економічно активних підприємств користується їхніми послугами, бере участь у різноманітних заходах, формує стратегію укомплектування кадрами вільних робочих місць.

- Перелік соціальних послуг, які надаються роботодавцям, постійно оновлюється. З першого січня 2013 року набуває чинності новий Закон України «Про зайнятість населення», який передбачає додаткові стимули для участі роботодавців у реалізації державної політики зайнятості та активізацію зусиль незайнятого населення в пошуку роботи, - зазначила очільниця ОЦЗ. - Сьогоднішня ситуація на ринку праці вимагає від нас активних дій, спрямованих на забезпечення продуктивної зайнятості населення, в тому числі жителів села.

Велике сподівання обласна служба зайнятості покладає на співпрацю з такими потужними підприємствами, як СТОВ «Дружба-Нова», що створює робочі місця у десяти районах Чернігівської області та забезпечує зайнятість мешканців села. Цього року з підприємством співпрацювали Варвинський та Срібнянський районні, Прилуцький та Ніжинський міськрайонні центри зайнятості.

- У подальшому ми розраховуємо на взаємодію СТОВ «Дружба-Нова» з усіма центрами зайнятості, на території обслуговування яких підприємство провадить виробничу діяльність, - наголосила Лідія Падалка.

Її слова підтвердили і керівники району, і директори базових центрів зайнятості. Всі вони були одностайні в тому, що лише спільними зусиллями можна забезпечити продуктивну зайнятість людей та ефективно укомплектувати кадрами вільні робочі місця.

Представники СТОВ «Дружба-Нова» уважно вислухали всі аргументи і зазначили, що підприємство весь час динамічно розвивається, тому справді потребує працівників, але не будь-яких, а кваліфікованих і талановитих, які мають свіжі ідеї та прагнення до успіху, вміють працювати на новітній техніці. Нині «Дружба-Нова» обробляє понад 100 тисяч гектарів земельних угідь, розташованих у трьох областях: Чернігівській, Сумській та Полтавській. Компанія має потужний автомобільний парк з найсучаснішою технікою від кращих світових виробників. Директор департаменту управління персоналом СТОВ «Дружба-Нова» Віта Данельська зауважила, що при підборі персоналу увага звертається на рівень знань претендента, його професійний досвід і досягнення, готовність вчитись новому.

Можливості служби зайнятості підібрати для підприємства підсобних робітників та підготувати кваліфікованих працівників зацікавили представників «Дружби-Нови». Результатом засідання стало підписання угод про співпрацю між Бахмацьким, Борзнянським, Бобровицьким, Варвинським, Ічнянським, Срібнянським, Талалаївським районним, Ніжинським та Прилуцьким міськрайонними центрами зайнятості та СТОВ «Дружба-Нова».

Екскурсія на СТОВ «Дружба-Нова»
Щоб не на словах, а на ділі фахівці служби зайнятості ознайомилися з діяльністю СТОВ «Дружба-Нова» і побачили, якого професійного рівня туди потрібні кадри, їх запросили на підприємство.

Представники товариства зазначили, що «Дружба-Нова» робить ставку не на ручну працю, а на сучасну техніку та новітні технології. Гостей ознайомили із застосуванням енергозберігаючої технології мінімального обробітку ґрунту за одночасного загортання рослинних решток («Мini-till»), технологією нульового обробітку ґрунту «No-till», яка зберігає родючість та сприяє відновленню ґрунтів до їх природного стану, технологіями змінної норми висіву насіння та диференційованого внесення мінеральних добрив та засобів захисту рослин. А також розповіли про запровадження елементів точного землеробства та  унікальну технологію моніторингу родючості ґрунтів, сучасну систему GPS-моніторингу транспортних засобів тощо. Фахівці служби зайнятості оглянули вимірювальну агрохімічну лабораторію підприємства – одну з найсучасніших у нашому регіоні.

Після отриманих позитивних вражень директор ОЦЗ висловила сподівання на подальшу співпрацю зі СТОВ «Дружба-Нова». Звертаючись до своїх колег Лідія Падалка наголосила, що роботодавець – є ключовою фігурою в економіці, адже саме він відіграє провідну роль у забезпеченні зайнятості населення, виготовленні продукції вітчизняного виробництва, наповненні бюджету, і закликала налагоджувати ділове взаємовигідне спілкування з кожним із «покупців» на ринку праці, постійно впроваджуючи нові форми співпраці.

Валентина ФЕДУСЬ
 

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини