Збитки АТ "Чернігівгаз" виросли на 154% і досягли 271,5 млн грн
До вересня 2019 року сума збитків АТ «Чернігівгаз» від діяльності з розподілу газу досягла 271,5 млн грн. Це на 154% більше ніж в 2018 році.

Поточний рік стане 3-м поспіль, коли для АТ «Чернігівгаз» діє економічно необґрунтований тариф, який НКРЕКП не переглядає з 2016 року. За цей час загальна сума збитків компанії від діяльності з розподілу газу досягла майже 520 млн грн.
Спровокована НКРЕКП фінансова криза призвела до того, що до початку опалювального сезону 2019-2020 рр. в Чернігівській області 11 газорегуляторних пунктів вичерпали строк амортизації і потребують заміни, а довжина повністю зношених газопроводів віком 40 років досягла майже 1,4 тис км, віком 25 років і більше, у яких закінчується амортизаційний термін – 9643 км.
У компанії відзначають, що основна проблема нового опалювального періоду - знос газорозподільних мереж і зростаюча загроза їх аварійності. До 2020 року число і кілометраж зношених ГРП/ШРП і газопроводів в регіоні, в порівнянні з 2015 роком, зросте в 1,5 і 3 рази відповідно.
«Причина критичного стану мереж - економічно необґрунтований тариф на розподіл газу. За 3 роки його дії збитки компанії склали 519,4 млн грн, а всього по галузі - 20 млрд грн. Неадекватні тарифи - це пряма загроза стабільній роботі підприємства в опалювальний період», - підкреслила в.о. фінансового директора АТ« Чернігівгаз» Валерія Романова.
Також через збитковий тариф компанія переживає гостру нестачу кадрів. На сьогоднішній день в «Чернігівгазі» залишаються вакантними близько чверті кадрових позицій. За 8 місяців поточного року з компанії звільнилися 248 працівників, в результаті чого коефіцієнт плинності кадрів досяг 12,6%. У той час як нормований коефіцієнт не повинен перевищувати 5% в рік.
«Брак кадрів в першу чергу негативно позначається на роботах, пов'язаних з аварійними ситуаціями. Особливо критичні такі відключення в опалювальний сезон. У той же час, наскільки оперативно буде відновлено газопостачання, залежить від нашого персоналу», - повідомив головний інженер АТ «Чернігівгаз» Євгеній Денисенко.
В середньому, усунення аварії з припиненням газопостачання одного населеного пункту триває від 1 до 7 днів. Правилами безпеки систем газопостачання регламентований певний порядок дій газовиків - перекрити газопостачання на вводі в кожну оселю, після чого при повторному пуску газу обійти всі адреси, з обов'язковою перевіркою газового обладнання та інструктажем споживачів.
Єдиним виходом з ситуації, що склалася є перегляд дискримінаційного тарифу на розподіл газу для АТ «Чернігівгаз», який вже в три рази нижче необхідного рівня.
Середньомісячний платіж за газорозподіл в 2018 році в Чернігівській області становив близько 20 грн. з домогосподарства, що в 3-4 рази нижче витрат на мобільний зв'язок та інтернет.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.