В області працюють над розвитком плодоягідної галузі
Про державну підтримку садів та ягідників, стан та перспективи розвитку галузі на Чернігівщині говорили 2 липня на брифінгу у Чернігівській обласній державній адміністрації.

— Такі галузі, як ягідництво, горіхівництво та садівництво є привабливими та перспективними напрямками для малого та середнього українського агробізнесу. Ця продукція є перспективною з точки зору переробки, доданої вартості та прибутковості для виробника. Окрім того, дана галузь – можливість швидкого створення робочих місць із заробітною платою вище середньої, — повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Юрій Ткалич.
Як повідомив очільник профільного Департаменту, до 2014 року у Чернігівській області, так і в Україні загалом, скорочувалися площі ягідних насаджень. Причина – відсутність належного матеріально-технічного забезпечення та недотримання агротехнічних заходів.
Проте, за останні п’ять років ситуація поліпшилася. Площі плодових та ягідних насаджень в області почали зростати. Так, у минулому році вони склали 3,7 тисячі гектарів. Загалом, за ці роки на Чернігівщині було висаджено понад 340 гектарів плодоягідних культур для промислового виробництва.
На сьогодні плодоягідні насадження зосереджені у 23 сільськогосподарських підприємствах 10 районів Чернігівщини. Загальна площа багаторічних насаджень по яких на кінець 2018 року складала 888 гектарів, в тому числі у плодоносному віці – 488 гектарів.
Позитивних зрушень у галузі вдалося досягти і за рахунок державної підтримки.
В рамках реалізації бюджетної програми «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» протягом 2017–2018 років «Аграрна компанія «Еко парк» отримала компенсацію за придбання садивного матеріалу плодових та ягідних культур у розмірі понад 5,5 мільйона гривень. Отримало компенсацію за придбання холодильного та морозильного обладнання і фермерське господарство «Ніжин агроінвест». Сума виплати становила 2,3 мільйона гривень.
У поточному році до переліку претендентів на державну підтримку включені три господарства області, які закладають молоді сади – товариства з обмеженою відповідальністю «Чернігівський горіх» та «Аграрна компанія «Еко-Парк», а також фермерське господарство «Ніжин агроінвест».
На 2019 рік на підтримку галузі садівництва та ягідництва в держбюджеті закладено 400 мільйонів гривень. За консультаціями щодо отримання державної підтримки сільгоспвиробники можуть звертатися до Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.
— Вирощування ягід — гарний варіант для сімейного бізнесу. Для цього достатньо мати 2-3 гектари землі. Фермерські господарства відкриті до співпраці, можуть надати посадковий матеріал та необхідні консультації, — зазначив директор фермерського господарства «Ніжин агроінвест» Андрій Білий.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.