В області працюють над розвитком плодоягідної галузі
Про державну підтримку садів та ягідників, стан та перспективи розвитку галузі на Чернігівщині говорили 2 липня на брифінгу у Чернігівській обласній державній адміністрації.

— Такі галузі, як ягідництво, горіхівництво та садівництво є привабливими та перспективними напрямками для малого та середнього українського агробізнесу. Ця продукція є перспективною з точки зору переробки, доданої вартості та прибутковості для виробника. Окрім того, дана галузь – можливість швидкого створення робочих місць із заробітною платою вище середньої, — повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Юрій Ткалич.
Як повідомив очільник профільного Департаменту, до 2014 року у Чернігівській області, так і в Україні загалом, скорочувалися площі ягідних насаджень. Причина – відсутність належного матеріально-технічного забезпечення та недотримання агротехнічних заходів.
Проте, за останні п’ять років ситуація поліпшилася. Площі плодових та ягідних насаджень в області почали зростати. Так, у минулому році вони склали 3,7 тисячі гектарів. Загалом, за ці роки на Чернігівщині було висаджено понад 340 гектарів плодоягідних культур для промислового виробництва.
На сьогодні плодоягідні насадження зосереджені у 23 сільськогосподарських підприємствах 10 районів Чернігівщини. Загальна площа багаторічних насаджень по яких на кінець 2018 року складала 888 гектарів, в тому числі у плодоносному віці – 488 гектарів.
Позитивних зрушень у галузі вдалося досягти і за рахунок державної підтримки.
В рамках реалізації бюджетної програми «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» протягом 2017–2018 років «Аграрна компанія «Еко парк» отримала компенсацію за придбання садивного матеріалу плодових та ягідних культур у розмірі понад 5,5 мільйона гривень. Отримало компенсацію за придбання холодильного та морозильного обладнання і фермерське господарство «Ніжин агроінвест». Сума виплати становила 2,3 мільйона гривень.
У поточному році до переліку претендентів на державну підтримку включені три господарства області, які закладають молоді сади – товариства з обмеженою відповідальністю «Чернігівський горіх» та «Аграрна компанія «Еко-Парк», а також фермерське господарство «Ніжин агроінвест».
На 2019 рік на підтримку галузі садівництва та ягідництва в держбюджеті закладено 400 мільйонів гривень. За консультаціями щодо отримання державної підтримки сільгоспвиробники можуть звертатися до Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.
— Вирощування ягід — гарний варіант для сімейного бізнесу. Для цього достатньо мати 2-3 гектари землі. Фермерські господарства відкриті до співпраці, можуть надати посадковий матеріал та необхідні консультації, — зазначив директор фермерського господарства «Ніжин агроінвест» Андрій Білий.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.