Чернігів модернізується для економії енергоносіїв та готовий вдосконалювати ці процеси
Чернігів розглядає можливість долучення до проекту «Впровадження Європейської енергетичної відзнаки (ЄЕВ) в Україні».
ЄЕВ - це європейська система, яка спонукає місцеві органи влади до впровадження вдосконалених підходів планування та ефективних заходів енергетичної та кліматичної політики. Аудитори ЄЕВ спочатку вивчають місцеві умови та визначають максимальний рівень, якого в ідеалі могло би досягти місто в плані енергоефективності. А потім відносно до цього періодично оцінюється той рівень, якого це місто досягло фактично. При досягненні 50% від максимуму місто відзначається спеціальним сертифікатом і вважається таким, що одержало Європейську енергетичну відзнаку. На сьогодні участь у ЄЕВ беруть більше 1200 міст з 12 країн світу, а вже отримали відзнаку більше 600 міст.
22 квітня представники проекту «Впровадження Європейської енергетичної відзнаки в Україні» відвідали Чернігів. На робочій зустрічі з ними в Чернігівській міській раді місто представляли заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако та фахівці управління економічного розвитку міста.
- У сферу енергозбереження Чернігів за трохи більше ніж три роки вклав близько 173 млн грн своїх коштів і 23 млн залучених. Зрозуміло, що найкращий досвід із цього мають європейські країни, які вже пішли вперед, запроваджують ці технології багато років. У них і потрібно вчитися, тому одним із перших наших пріоритетів була співпраця з європейськими структурами. Одна із них – організація з українсько-німецького технічного співробітництва GIZ, з якою ми як місто почали працювати одним із перших в Україні. Вдалося чимало - і залучені грантові кошти, і багато програм обміну, в яких брали участь наші спеціалісти, і залучення їх фахівців до проектів у Чернігові, - проінформував Олександр Ломако.
Він додав, що утримання будівель бюджетної сфери, які дісталися у спадок ще з радянських часів, є зараз для міста однією з головних статей бюджетних витрат. Ці будівлі не є енергоефективними й економічними в плані витрачення коштів. Тому місто готове інвестувати кошти в енергоощадні технології і буде в межах можливостей це робити.
Зрозуміло, що інвестиції тільки в заміну технологій не дадуть максимального результату без правильно організованого енергоменеджменту. І Чернігів вже вийшов на той рівень, коли є готовність вдосконалювати цей напрямок, структурувати всі процеси і застосовувати вже випробувані у світі системні підходи до управління ними.
- І для громадян, і для бюджету основний затратний напрямок – це платіжки за комунальні послуги. Ми не можемо змінити тарифи – але можемо змінити розмір платіжок, впроваджуючи енергоощадні технології. Тому для Чернігова це пріоритет, - наголосив заступник міського голови.
Як розповів начальник відділу енергоефективності Управління економічного розвитку Чернігівської міської ради Роман Мовчан, у бюджетній сфері Чернігова щоденний енергомоніторинг за фактичним споживанням енергоносіїв здійснюється з 2015 року. Він проводиться за допомогою спеціального програмного комплексу. Програма дозволяє охопити всі 190 бюджетних будівель. Передача і аналіз даних відбуваються автоматично через онлайн-сервіс. Програма враховує всі технічні характеристики кожної будівлі, дозволяє визначити клас її енергоефективності тощо. Також вона дозволяє негайно бачити нестандартні, нештатні ситуації, виявлення яких раніше потребувало значного часу.
Моніторинг дозволяє виміряти й економічний ефект від запровадження енергоефективних заходів. Накриклад, у корпусі ІІІ поліклінічного відділення міської лікарні №1, у якій за бюджетні кошти міста встановлений індивідуальний тепловий пункт та проводиться утеплення, за результатами енергоспоживання за березень економія вже становила 35%.
У Чернігові розроблений план дій сталого енергетичного розвитку, який охоплює понад 70 великих інвестиційних пропозицій. Це ті заходи, які забезпечать максимальний ефект. Заходи реалізуються як за міські кошти, так і при підтримці міжнародних організацій. Зокрема, проводиться встановлення індивідуальних теплопунктів, заміна вікон на енергоефективні, утеплення стін, модернізація внутрішнього та вуличного освітлення, - зазначив фахівець.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.
Поліція затримала причетного до підпалу автомобіля у Ніжинському районі 08:32
Вночі 30 червня до поліції надійшло повідомлення про загоряння автомобіля в місті Борзна Ніжинського району.