Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:57:54

Моніторинг використання державних коштів в м.Чернігові триває

26.07.2012   08:54Агенцiя

24 липня представники громадської організації “Молодь – XXI століття” презентували перші результати проекту “Реалізація методики громадського моніторингу – основа прозорості державних закупівель”.

Діяльність у рамках проекту побудована шляхом направлення інформаційних запитів, моніторингу цільових програм органів влади, моніторингу ЗМІ, на підставі статей Закону України “Про доступ до публічної інформації” та Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”. Моніторинг здійснюється у Чернігівській області, а саме увага проекту зосереджена на Чернігівській обласній державній адміністрації, Чернігівській та Прилуцькій міських радах, Бахмацькій, Бознянській, Варвинській, Прилуцькій, Сосницькій державних адміністраціях.

Перші надіслані запити стосувались реєстру державних закупівель на їх утримання та забезпечення потреб, а також програм, які існують та об’ємів їх фінансування.

“Оскільки метою проекту є проведення комплексного моніторингу та контролювання процесу використання державних закупівель, то ми ретельно досліджуєм використання коштів і про всі факти нашого моніторингу ми постійно повідомлятимемо в ЗМІ, – заявила голова ГО “Молодь – XXI століття” Тетяна Громова, – це правильно, щоби всі мали право знати куди витрачаються державні кошти”. Також Тетяна Громова наголосила, що під час реалізації проекту важливо не лише провести сам моніторинг. Чи не найголовніше – стимулювати людей, щоб вони самі цікавилися у органів влади щодо розподілу і витрачання державних коштів.

З отриманих відповідей можна назвати програму “Культура і мистецтво м. Чернігова 2011-2015 роки” заплановано витратити 24,3млн.грн, а на даний момент витрачено 13,2млн.грн. Також цікавий факт – у 2012 році м. Чернігів на розвиток туристичної галузі запланував витратити 61,431 тис.грн. Це в рік проведення євро 2012. У 2011 році на ці ж потреби було витрачено 112,620тис.грн., тобто майже вдвічі більше.
Один з перших пунктів по втратам по всій області займає програма оздоровлення та відпочинку дітей.

В Чернігівській обласній адміністрації у 2012 році не здійснювалося фінансування таких програм:
“Програма розвитку фізичної культури і спорту,
“Програма підтримки Параолімпійського та Дефлімпійського руху, фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів,
“Програма будівництва, реконструкції, капітального ремонту та утримання спортивних споруд,
“Програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу,
“Обласна програма “Спортивний майданчик”.

Як зазначив експерт проекту С. В.Старченко: “Цікавим є також факт витрачання коштів у Борзнянському районі. Однією з найбільш затратних виявилась Районна Програма фінансової підтримки Борзнянської організації ФСТ “Колос”. У 2012 році на це передбачено 110тис. грн. Для порівняння Програма розвитку фізичної культури та спорту в усьому Борзнянському районі на 2012 рік фінансується в обсязі 60тис. грн., а програма “Поліпшення умов проживання малозабезпечених сімей та одиноких громадян на 2011 – 2015 роки” отримала аж 10тис. грн.”
Організатори також зазначили, що узагальнені результати моніторингу в усіх областях, де здійснюється проект можна буде ознайомитися на початку серпня.
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.