Чернігівщина долучилася до проекту "Рука допомоги"
Допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес – мета пілотного проекту «Рука допомоги», який реалізується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку.

Проект діє в Харківській, Полтавській та Львівській областях.
Цьогоріч до цієї ініціативи долучилися окремі об’єднані територіальні громади ще трьох регіонів.
На Чернігівщині проект впроваджується в Кіптівській ОТГ, де проживає 19 сімей, які отримують державну соціальну допомогу, та 14 внутрішньо переміщених осіб.
Яких заходів потрібно вжити для максимального результату від реалізації проекту – вирішувала комісія з питань його впровадження при Чернігівській облдержадміністрації. Засідання провела заступник голови ОДА Наталія Романова.
Для деяких людей соціальна допомога – єдине джерело доходів. І чим довше триває період безробіття, тим важче знайти роботу та реалізувати себе. Так само нелегко буває працевлаштуватися внутрішньо переміщеним особам, яким довелося залишити все своє попереднє життя через війну і починати спочатку, в іншому, незнайомому місці.
Тим, хто шукає стабільного заробітку, проект пропонує допомогу у працевлаштуванні, в разі відсутності підходящої вакансії – різноманітні варіанти тимчасових оплачуваних робіт на користь громади.
Але найголовніше: учасники, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу.
Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів – близько 70 тисяч гривень. При цьому повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами. А якщо учасник стає роботодавцем для двох інших осіб — фінансова допомога взагалі стає безповоротною. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.
Також «Рука допомоги» заохочує місцевий бізнес до створення робочих місць: у разі працевлаштування двох учасників проекту підприємства можуть отримати від держави безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання.
Як повідомив заступник директора обласного центру зайнятості Сергій Роговець, наразі працівниками їхньої служби спільно з місцевими органами соціального захисту населення в Кіптівській ОТГ організована інформаційно-роз’яснювальна робота серед потенційних учасників проекту.
На сьогодні отримані 4 звернення від жителів громади. Одну людину працевлаштували на постійне місце роботи, ще одну – на громадські оплачувані роботи. Двом іншим заявникам також найближчим часом буде надана допомога в пошуку заробітку.
– «Рука ініціативи» – це можливість самореалізації і для переселенців, і для тих, хто через безробіття втратив мотивацію до саморозвитку і надію на краще життя. Тому всі дотичні служби мають активно долучатися до його впровадження, зокрема в частині проведення інформаційної кампанії серед потенційних учасників, – наголосила Наталія Романова.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.