Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:58:37

Коропська громада провела перше засідання робочої групи з розробки Стратегії

07.09.2018   13:34Агенцiя

У четвер, 6 вересня у Коропській громаді вперше зібралася робоча група для розробки стратегії розвитку об'єднаної територіальної громади.

Документ буде розроблятися спільно із експертами Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

У складі робочої групи – штатні представники виконкому, старости, підприємці, громадські діячі, журналісти. На першу зустріч прийшли 29 учасників. За словами представників громади до робочої групи буде залучено також молодіжну раду громаду.

Учасники робочої групи розпочали знайомство із формування плану роботи на наступні місяці, а потім перейшли до засад стратегічного планування та методики розробки стратегій. Втім вже ця частина супроводжувалася питаннями. «Учасників зібрання цікавило чим стратегічне планування відрізняється від традиційного – перспективного, а також досвід громад, що вже розробили стратегії, особливо сусідів. Навіть на кілька хвилин (не без емоцій) заглибились в історію – порівняли магдебурзьке право з метою та завданнями нинішньої місцевого самоврядування. Зрештою, доволі детально розібрали етапи створення стратегії та її складові, - розповів Володимир Бойко, радник з питань регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС. І додав, - а про доцільність розробки стратегії розвитку ніхто не спитав – для коропчан ця справа очевидна».

За його словами селище Короп, можливо, найбільш показовий приклад на Чернігівщині, як працює стратегічне планування (навіть, неформально). Років тридцять тому назад тогочасне керівництво району та селища ухвалило низку принципових рішень стосовно формування обличчя Коропщини. Всі наступники неухильно дотримувалися визначених параметрів, творчо їх розвиваючи і  не порушуючи принципів. В результаті сьогодні п`ятитисячний Короп виглядає як справжнє невеличке місто з усіма його атрибутами та зручностями. Тому переконувати особливо нікого не треба – достатньо вийти на вулиці та подивитися навколо.

І все ж таки розробка документу, та ще й в партисипативний спосіб, справа для громади нова. Перший етап, аналітичний, за погодженням з робочою групою, вирішили розпочати вже на першому засіданні. Тобто на ньому громада мала б отримати форми за якими збирається інформація для соціально-економічного аналізу. Насправді на час початку зібрання вони були вже готові. Тож, розв`язавши організаційні моменти щодо проведення соціологічного опитування якості життя та послуг що надаються на теренах громади, узгодивши планування роботи, вирішили відразу ознайомитися з даними профілю громади. Обговорення перетворилося на бурхливий діалог, що тривав півтори години та супроводжувався численними уточненнями, коментарями, доповненнями робочої групи. Домовилися доопрацювати дані, друге засідання розпочати з оприлюднення не менш цікавих даних соціологічного дослідження, аби перейти до можливих сценаріїв розвитку та наступних кроків розробки стратегії.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.