68 домогосподарств Чернігівщини встановили сонячні електростанції
Зелений тариф - механізм, призначений для заохочення населення для вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії.

Держава стимулює будівництво домашніх сонячних електростанцій:
- надає право фізичній особі бути виробником і продавцем «зеленої» eлектроeнергії;
- діяльність з виробництва електроенергії не вимагає ліцензії;
- зобов'язує постачальника купувати всю електроенергію, яка вироблена сонячною електростанцією;
- встановлює обмеження потужності сонячної електростанції домогосподарства (30 кВт, але не більше, ніж в договорі про користування електроенергією);
- «Зелений» тариф єдиний для всіх сонячних електростанцій і немає необхідності обов'язкового затвердження в НКРЕКП;
- «Зелений» тариф діє до 1 січня 2030 року; - регулює порядок індексації «Зеленого» тарифу і його прив'язку до євро.
Побутові споживачі Чернігівської області, як і інших регіонів України, стали активніше дбати про власну енергонезалежність, зокрема, у приватному секторі. Наразі стрімко зростає кількість домогосподарств, які встановлюють сонячні та вітрові установки задля генерації електроенергії. Стимулом тому є заохочення від держави у вигляді «Зеленого» тарифу.
Станом на 01.08.2018 нашим товариством укладено 65 договорів про купівлю – продаж електричної енергії за «Зеленим тарифом», виробленої з енергії сонячного випромінювання, з них укладено протягом 2016 року - 19 договорів, 2017 року - 20 договорів та з початку 2018 року – 29 договорів.
Інформація щодо доцільності впровадження сонячних електростанцій зростає з кількістю домогосподарств, які встановили сонячні електростанції. За останні сім місяців темпи збільшення кількості приватних домогосподарств з сонячними електростанціями суттєво зросли - з 39 домогосподарств на кінець 2017 року до 68 домогосподарств станом на 1 серпня 2018 року.
Якщо розглядати ситуацію в розрізі районів Чернігівської області, вона виглядає наступним чином:
Бахмацький РЕМ - 15 договорів;
Бобровицький РЕМ - 3 договори;
Козелецький РЕМ - 9 договорів;
Куликівський РЕМ - 2 договори;
Коропський РЕМ - 2 договори;
Носівський РЕМ - 2 договори;
Прилуцький РЕМ - 6 договорів;
м. Чернігів - 13 договорів;
Чернігівський РЕМ - 10 договорів;
Варвинський РЕМ - 1 договір;
Городнянський РЕМ - 1 договір;
Ічнянський РЕМ - 1 договір;
Менський РЕМ - 1 договір;
Ніжинський РЕМ - 1 договір;
Семенівський РЕМ - 1 договір.
Потужність генеруючих установок коливається від 2,8 кВт (Чернігівські МЕМ) до 30 кВт (Бахмацький РЕМ). Середня величина встановленої потужності становить – 13 кВт.
За перше півріччя 2018 року було згенеровано в електромережі компанії понад 446 кВт∙год. «Зелений тариф» на вироблену електричну енергію встановлений постановою НКРЕКП № 359 від 23.03.2018.
Розмір затверджених «Зелених» тарифів на електричну енергію для приватних домогосподарств» наведений нижче: з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року – 591,46 коп/кВт·год (без ПДВ); з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2024 року – 531,61 коп/кВт·год (без ПДВ); з 01 січня 2025 року по 31 грудня 2029 року – 473,52 коп/кВт·год (без ПДВ).
Розмір «Зеленого тарифу» переглядається кожного кварталу на засіданні НКРЕКП та перераховується у національну валюту щодо курсу євро за середнім офіційним курсом Національного банку України за останніх 30 календарних днів, що передують даті такого засідання.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.