Представники громад Чернігівщини дізналися про кращі практики міжмуніципального співробітництва
Щоб мати можливість реалізовувати великі та масштабні проекти об’єднаним територіальним громадам не завжди вистачає власних коштів та залучених ресурсів. Але існує механізм, який дозволяє збільшувати можливості територій.

Мова йде про міжмуніципальне співробітництво об’єднаних територіальних громад, яке трактується Законом, як «…відносини між двома або більше територіальними громадами, що здійснюються на договірних засадах…»
Яким має бути співробітництво між громадами, якими нормативно-правовими актами регулюється ця діяльність, як укладати договори та приклади кращих практик дізналися учасники семінару «Засади та організація міжмуніципального співробітництва», який 10 травня був організований Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації.
«Семінар має на меті надати учасникам огляд сутності співробітництва громад, окреслити його роль та значення для розвитку територій. Учасникам буде представлено актуальну інформацію щодо законодавства про співробітництво територіальних громад, сфери співробітництва, процедуру його організації. Вони також дізнаються про можливості та кращі практики співробітництва громад. Учасники підготують власні пропозиції про організацію співробітництва з іншими громадами», - розповіла Людмила Чабак, радник з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС.
Територіальним громадам необхідно вчитися визначати можливості для міжмініціпального співробітництва. Особливо якщо мова йде про будівництво та утримання великих об’єктів інфраструктури (лікарні, територіальні центри, заводи з переробки сміття, тощо), поводження з різного виду і типу відходів, водовідведення, теплопостачання або реалізацію великих проектів. Цей підхід підтверджує практика європейських країн та громад.
Співробітництво громад може починатися і з простих проектів, але ефективних проектів, - художня школа, у якій навчаються діти з кількох громад. Головне, щоб ці проекти наближали послуги до людей, адже саме ця теза є головним меседжем реформи децентралізації. Саме тому і в Європі, і в Україні муніципальне співробітництво є актуальною, інноваційною і ефективною формою співпраці та досягнення результатів при вирішенні проблем та задач.
Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.