Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 03:02:46

Ліс рахують восени

18.10.2017   13:30

Лісові розсадники, теплиці, шкільні відділення та плантації новорічних ялин – лісівники «Ніжинського лісового господарства» підбивають підсумки.

Спеціалісти держпідприємства обстежують не зімкнені лісові культури на площі в понад 1200 гектарів. Перші результати осінньої інвентаризації та атестації свідчать про виконання поставлених завдань. А от із врожаєм жолудів дуба звичайного – не пощастило, цього річ він відсутній по всій Україні. Та все ж сіянців дуба для потреб власного господарства ніжинським лісівникам вистачить.
 
В державному підприємстві «Ніжинське лісове господарство» підраховують вирощене. Спеціалісти лісового господарства рахують садивний матеріал, вирощений у розсадниках, теплицях, коробах, шкільних відділеннях. Рахують і плантації новорічних ялинок.
На часі – інвентаризація та атестація лісових культур та ділянок з  природним  поновленням лісу.

На лісових культурах, віком від одного до трьох років включно, вираховують приживлюваність та клас якості, визначаються з доповненням. По-науковому це називається інвентаризацією. Якщо лісовим культурам більше чотирьох років і вони не переведені у покриту лісом площу, то їх атестують – визначають клас якості та наявність  саджанців головних порід, відповідність культур нормативам, для переводу лісових культур у вкриті лісом землі.

За словами провідного інженера з лісових культур ДП «Ніжинське лісове господарство» Наталії Демочки, лісові культури переводять у вкриті лісом землі, якщо вони досягли певної густоти та  нормативної висоти. Для цього на кожній ділянці закладають пробні площі, визначають  наявність головної породи,супутніх порід, висоту, повноту та  клас якості. Те ж саме стосується й природного поновлення.

В роботі з інвентаризації та атестації задіяне широке коло спеціалістів, включаючи директора ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрія Болоховця, головного лісничого Володимира Костирка, інженерів, лісничих та їхніх помічників, майстрів лісу.

«Роботи чимало, - каже провідний інженер Наталія Демочка. – Обстежуємо ділянки, які підлягають інвентаризації та атестації, загальною площею 1220 гектарів. Частину з них ми вже перевели у лісовий фонд. Звісно, є проблемні культури, пошкоджені травневим хрущем та дикими тваринами – такі ділянки підлягають проведенню додаткових заходів по їх покращенню,  але загалом більшість культур мають добрий стан».

Як пояснила спеціаліст, лісівники досягли планової приживлюваності та повністю забезпечили себе садивним  матеріалом.

«Ми виходимо на рівень минулого року, - пояснює провідний інженер держпідприємства. – Так, у 2016 році ми виростили у власних розсадниках 2 мільйони 680 тисяч сіянців – приблизно порівну дуба та сосни.

Весною цього року реалізували багато сіянців сосни звичайної, а дуб залишали собі на майбутнє».

Сіянці дуба ніжинські лісівники не продаватимуть і восени. Кажуть, через слабкий врожай жолудя.
«По всій Україні таке, - додає Наталія Демочка. – Якщо раніше ми заготовляли до 16 тонн жолудя, то цього річ ситуація склалася дуже критична. Жолудь на дубі хоча і був, але осипався, почервивів, тобто до посіву він не придатний. Тому всі сіянці ми залишаємо для лісовідновлення».

Інвентаризацію та атестацію лісових культур у «Ніжинському лісовому господарстві» планують завершити 10 листопада.
 

За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини