Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 04:15:30

Субвенція з держбюджету розподілена: 84,8 мільйона гривень отримають ОТГ, створені у 2015-2016 роках

13.06.2017   08:05Агенцiя

Об’єднані територіальні громади вже другий рік поспіль отримують підтримку Уряду для розвитку своїх територій.

П’ять ОТГ Чернігівщини, які першими пройшли процес створення ще у 2015 році, вже у 2016-му використали 31 мільйон гривень субвенції з держбюджету на формування інфраструктури.

Так, Деснянська ОТГ реалізувала 18 проектів (на суму майже 11,4 мільйона гривень), Кіптівська — 9 (понад 5,3 мільйона гривень), Вертіївська — 7 (6 мільйонів), Парафіївська — 5 (майже 6 мільйонів), Макіївська — 4 проекти (майже 2,3 мільйона). Таким чином, за рахунок коштів з держбюджету в цих громадах покращено стан ряду дошкільних начальних закладів та шкіл, закладів культури та медицини. Також відремонтовано частину доріг комунального значення, проведено вуличне освітлення, в одному з населених пунктів підведено газ. Крім того, в Макіївській громаді розпочато роботи по перебудові приміщень під пожежне депо.

І як показав час, ці громади залишаються у сфері уваги Уряду. Підтвердження цьому — вони знову в переліку ОТГ, які гарантовано отримають державні кошти на реалізацію найбільш життєво необхідних проектів і у 2017 році. Відповідна постанова Кабміну затверджена 7 червня цього року.

Відрадно, що список ОТГ, які матимуть державну фінансову підтримку, розширився до 16 громад. Ті, хто вчасно зважили всі плюси об’єднання і переваги децентралізації та створили ОТГ минулого року, тепер також отримають субвенцію з держбюджету. Загальна сума коштів для Чернігівської області — 84,8 мільйона гривень. Всього ж Урядом для ОТГ передбачено 1,5 мільярда гривень.

Варто зауважити, що принцип розподілу коштів не змінено — їх розмір для кожної ОТГ розраховується відповідно до її площі та кількості населення.

Громади мають можливість використати субвенцію з держбюджету на модернізацію ЦНАПів, реконструкцію, переобладнання чи перепрофілювання приміщень бюджетних установ (при цьому обов’язкова вимога — застосування енергоефективних технологій). Кошти можуть бути спрямовані також на будівництво та ремонти доріг комунальної власності, закупівлю транспортних засобів — як для підвезення дітей до навчальних закладів, так і спеціальної рятувальної техніки та транспорту для лікувальних закладів. За держкошти можна осучаснити об’єкти водопостачання та водовідведення, вирішувати питання зі сміттєзвалищами. І це далеко не повний перелік всіх можливих проектів, на реалізацію яких передбачені кошти державної субвенції.

Тож тепер виконкоми ОТГ, які ввійшли до Розподілу у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, найближчим часом мають визначитися, на які першочергові інфраструктурні проекти використають кошти, аби забезпечити поступовий розвиток громад та покращити добробут людей. До речі, проекти мають відповідати плану соціально-економічного розвитку ОТГ та пройти погодження комісії Мінрегіону.

Для інших територій області це — предметний приклад, як варто не зволікати з добровільним об’єднанням, а використовувати його переваги для потреб власних громад.



 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.