Як будинок "одягнеш" – так він і грітиме: говорять в Чернігові
Прагнення зекономити мотивує людей використовувати все можливе, щоб утримати гроші в гаманці. Проте, коли мова заходить про комунальні ресурси, важливо не тільки заощадити, а й не нашкодити власній будівлі.

Саме цьому навчалися під час інформаційної зустрічі «Тарифи на електрику зростають, як зменшити платіжку?», яку 7 березня у Чернігівському міському центрі зайнятості провела Громадянська мережа ОПОРА.
Учасниками заходу стали відвідувачі центру зайнятості, які виявили бажання дізнатися більше про аспекти енергоефективності та методи її впровадження у багатоквартирному будинку.
«Використовуючи сучасні методи термомодернізації, важливо звертати увагу не лише на вартість, а й на якість надаваних послуг. У Чернігові поширені випадки клаптикового утеплення, що насправді становить серйозну загрозу для будинку, оскільки може провокувати руйнацію фасаду. Аби цього уникнути, необхідно інформувати жителів про те, як правильно втілювати заходи з енергоефективності», – роз’яснює місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.
Один з найефективніших способів економії тепла – утеплення фасаду, проте не всі знають, на що при цьому потрібно звертати увагу. Найважливіше не допустити клаптикове, часткове утеплення, негативні наслідки якого можна побачити ледве не у кожному третьому будинку Чернігова. Ігнорування «точки роси» призводить до зміни температур в утепленій та неутепленій ділянці, що провокує виникнення плісняви. Це інфікує не тільки стіну індивідуально утепленої ділянки, а й сусідів зверху та знизу.
Детальний та якісний термоаудит – перший крок до ефективного утеплення фасаду, що дозволяє правильно розрахувати необхідний шар шуби для кожної зі сторін багатоповерхового будинку. При виборі компанії для утеплення фасаду багатоповерхового будинку важливо, щоб спеціалісти мали спеціальну ліцензію на проведення робіт такого типу.
Для детальнішого вивчення теми енергозбереження та термомодернізації учасники зустрічі отримали інформаційні постери, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Марія Стронська
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).