Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 жовтня, 13:02:50

Кожен третій безробітний, який перебував торік на обліку в службі зайнятості, потребував додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню

02.03.2017   08:16Агенцiя

Про основні тенденції ринку праці, реформування служби зайнятості, внесення змін до законодавства про зайнятість населення, напрями покращання взаємодії служби зайнятості з роботодавцями та соціальними партнерами говорили на засіданні «круглого столу» в Бахмачі.

Учасники зібрання - представники служби зайнятості, органів влади та місцевого самоврядування, громадськості та роботодавці.

Директор ОЦЗ Лідія Падалка ознайомила присутніх з ситуацією на ринку праці та діяльністю обласної служби зайнятості за 2016 рік.
За її словами, торік з майже 27 тисяч вакансій, поданих роботодавцями до центрів зайнятості області, 57% робочих місць пропонувалися для кваліфікованих «працівників з інструментом». Ще 16% - для робітників, які не потребують спеціальної підготовки. І тільки чверть вакансій - для службовців з вищою освітою.

Натомість кожен третій безробітний, який перебував торік на обліку в службі зайнятості, потребував додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню. А це – випускники навчальних закладів без досвіду роботи, люди з інвалідністю, громадяни передпенсійного віку та інші вразливі категорії населення. Серед шукачів роботи 14% не мали професії, 13% - не працювали з різних причин понад рік і втратили трудові навички. Кожен четвертий у загальній реєстрації – передпенсійник, кожен третій - сільський мешканець, здебільшого менш освічений і мобільний, ніж городянин.

«Отже, статистика свідчить, що роботодавцям області потрібні, переважно, висококваліфіковані робітничі кадри», - підсумувала Лідія Падалка.

Дефіцит працівників робітничих професій, поглиблення дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили, складна демографічна ситуація, активізація міграційних процесів, значний сегмент «тіньової» зайнятості, невідповідності обсягів та якості професійної підготовки молодих фахівців потребам роботодавців – наразі головні проблеми сучасного ринку праці.

«Але незважаючи на всі складнощі, протягом 2016 року службою зайнятості області працевлаштовано понад 13 тисяч безробітних, 4,5 тисяч скеровано на професійне навчання, 7,6 тисяч залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру», - сказала Лідія Падалка.

Зосередила вона увагу також і питанні реформування служби зайнятості. За словами директора ОЦЗ, служба не стоїть осторонь від реформ, які відбуваються в державі, і сама модернізується. Учасники засідання дізналися про новації в її діяльності та очікувані зміни в законодавстві про зайнятість населення.
«Наразі для нас є важливою підтримка з боку роботодавців. Адже саме ви, є домінуючою силою на ринку праці та рушійною – в економіці, тому для нас важливо почути ваші думками щодо удосконалення роботи служби зайнятості», - відзначила Лідія Падалка.

Соціально-економічну ситуацію в районі та її вплив на сферу зайнятості прокоментувала заступник голови Бахмацької райдержадміністрації Галина Рибальченко. Зокрема, за її словами, у цьому році на базі колишнього підприємства «Бахмачхіммаш» планується відкриття комплексу по виробництву олії, розширюються тваринницькі ферми ПСП «Пісківське» та ТОВ «Чернігівська м’ясна компанія», а також збільшаться обсяги виробництва комбікормів на ТОВ «Агросоя 2017».

З особливостями ринку праці Бахмаччини та новими підходами в обслуговуванні клієнтів учасників засідання ознайомила директор Бахмацького РЦЗ Тетяна Халимон. «Серед нових ефективних технологій, які впроваджені й надалі будуть використовуватися в роботі з клієнтами: відеорезюме, відеовакансії, онлайн-співбесіди, спілкування через соціальні мережі, - сказала вона. – Крім того, для покращання обслуговування шукачів роботи цього року запроваджено електронну чергу реєстрації безробітних, що дає змогу записатися на індивідуальний прийом до фахівця без попереднього відвідування центру зайнятості».

Учасники зустрічі обмінялися думками щодо перспектив розвитку ринку праці та подальшої взаємодії органів влади, служби зайнятості та роботодавців.

Результати багаторічної співпраці з службою зайнятості щодо організації громадських робіт відзначив Гайворонський сільський голова Валентин Бойко і за рішенням виконкому сільради нагородив директора Бахмацького РЦЗ Тетяну Халимон подякою.


Валентина Федусь

Останні новини Чернігівщини

Корюківська громада – територія оптимізму

Корюківська громада – територія оптимізму 10:39

Бути активним та жити цікаво – цьому гаслу треба слідувати у будь-якому віці. Адже позитивний настрій та оптимізм допомагає долати життєві труднощі, лікує від хвороб та відкриває нові можливості. Головне, вірити в успіх, не зупинятися і знаходити однодумців.

У Чернігові з початку року працює Ветеринарно-стерилізаційний центр

У Чернігові з початку року працює Ветеринарно-стерилізаційний центр "Крок до тварин" 10:27

Про діяльність цього комунального підприємства інформувала 15 жовтня на ранковій нараді у муніципалітеті його директорка Тетяна Діденко.

Вчитель з Сосницького району отримав нагороду Global Teacher Prize

Вчитель з Сосницького району отримав нагороду Global Teacher Prize 10:12

Міжнародна щорічна організація Global Teacher Prize нагородила вчителя з Чернігівщини. Виграв цю нагороду вчитель хімії Олександр Лисич. В подарунок він також отримав солідну грошову нагороду 100 тисяч гривень.

В Сновську відкрили стелу

В Сновську відкрили стелу "Захисникам України" 09:54

До Дня Захисника України в Сновську відкрили стелу «Захисникам України».

Солом'яний бичок, хмельні меди та спеції з Грузії: у Ніжині пройшов Покровський ярмарок

Солом'яний бичок, хмельні меди та спеції з Грузії: у Ніжині пройшов Покровський ярмарок 09:49

На площі Франка у Ніжині на Чернігівщині люди стають у чергу. Хочуть сфотографуватися з слом'яними тваринами народного майстра з Полтавщини Павла Даниленка. Він привіз вироби на чотириденний 377-й Покровський ярмарок, що відбувся 10-14 жовтня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини