Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:15:18

В облраді розглянули нагальні організаційні та фінансові питання новостворених об’єднаних територіальних громад Чернігівщини

28.12.2016   08:25Агенцiя

27 грудня, відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики.

Ключовою темою обговорення стали організаційні питання та особливості бюджетної політики ОТГ. До участі у заході долучились перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, директор Департаменту фінансів ОДА Валерій Дудко, голови та члени зазначених вище постійних комісій обласної ради, керівники та бухгалтери новостворених об’єднаних територіальних громад області

Відкриваючи роботу засідання, Валентин Мельничук привітав міських, селищних та сільських голів із обранням на високі посади, побажав їм виправдати високу довіру виборців самовідданою роботою і позитивними зрушеннями у розвитку своїх громад.

Промовець наголосив на тому, що першочерговим завданням для очільників ОТГ є формування професійної і висококваліфікованої команди. За його словами, перші п’ять громад, які об’єднались на Чернігівщині, за підсумками першого року продемонстрували високі результати соціально-економічного розвитку, розбудови інфраструктури. І це є яскравим свідченням правильності шляху децентралізації.

Голова постійної комісії з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, керівник виконавчої дирекції Чернігівського Регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації сільських і селищних рад Ірина Грозенко презентувала учасникам засідання удосконалений Збірник зразків документів та методичних матеріалів для сільських, селищних, міських рад, у яких відбулися перші вибори. Вона запевнила, що голови ОТГ завжди можуть розраховувати на підтримку та консультаційну допомогу з боку депутатів обласної ради, фахівців ВАССР, а також детально зупинилась на рішеннях, які місцеві ради повинні прийняти на перших установчих сесіях, наголосила на необхідності активно долучатись до участі у грантових програмах, які дозволяють залучити додаткові кошти на розвиток громад.

Валерій Дудко проаналізував поточну фінансову ситуацію в ОТГ, зокрема в галузі медицини і освіти. За його словами, на сьогодні бюджетний процес значно ускладнюється через законодавчу неврегульованість відносин між фінансовими органами різних рівнів. На думку директора Департаменту фінансів облдержадміністрації, наразі питання щодо виділення коштів потрібно вирішувати шляхом діалогу та конструктивних домовленостей щодо обміну трансфертами між розпорядниками коштів на місцях.

У свою чергу, голова постійної комісії з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики Дмитро Іванов акцентував увагу очільників громад на тому, що необхідно активно використовувати можливості співпраці з інвесторами, грантодавцями, долучатись до участі у проектах, які пропонує Державний фонд регіонального розвитку.

Члени профільних постійних комісій обласної ради Микола Бутенко та Наталія Дроненко запевнили у цілковитій підтримці об’єднаних територіальних громад з боку депутатського корпусу, відзначили досягнення першопроходців децентралізації в області, з роботою яких народні обранці неодноразово знайомились під час виїзних засідань в ОТГ.

Підбиваючи підсумки наради, Валентин Мельничук вкотре закликав присутніх до активної роботи та наголосив на необхідності займати ініціативну позицію, адже на новообраних лідерах лежить величезна відповідальність за успішний розвиток громад.

У переддень новорічно-різдвяних свят керівник привітав з ними усіх учасників заходу та побажав міцного здоров’я, наснаги та вагомих здобутків на шляху розбудови процвітаючих громад Чернігівщини.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.