В облраді розглянули нагальні організаційні та фінансові питання новостворених об’єднаних територіальних громад Чернігівщини
27 грудня, відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики.

Ключовою темою обговорення стали організаційні питання та особливості бюджетної політики ОТГ. До участі у заході долучились перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, директор Департаменту фінансів ОДА Валерій Дудко, голови та члени зазначених вище постійних комісій обласної ради, керівники та бухгалтери новостворених об’єднаних територіальних громад області
Відкриваючи роботу засідання, Валентин Мельничук привітав міських, селищних та сільських голів із обранням на високі посади, побажав їм виправдати високу довіру виборців самовідданою роботою і позитивними зрушеннями у розвитку своїх громад.
Промовець наголосив на тому, що першочерговим завданням для очільників ОТГ є формування професійної і висококваліфікованої команди. За його словами, перші п’ять громад, які об’єднались на Чернігівщині, за підсумками першого року продемонстрували високі результати соціально-економічного розвитку, розбудови інфраструктури. І це є яскравим свідченням правильності шляху децентралізації.
Голова постійної комісії з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції, керівник виконавчої дирекції Чернігівського Регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації сільських і селищних рад Ірина Грозенко презентувала учасникам засідання удосконалений Збірник зразків документів та методичних матеріалів для сільських, селищних, міських рад, у яких відбулися перші вибори. Вона запевнила, що голови ОТГ завжди можуть розраховувати на підтримку та консультаційну допомогу з боку депутатів обласної ради, фахівців ВАССР, а також детально зупинилась на рішеннях, які місцеві ради повинні прийняти на перших установчих сесіях, наголосила на необхідності активно долучатись до участі у грантових програмах, які дозволяють залучити додаткові кошти на розвиток громад.
Валерій Дудко проаналізував поточну фінансову ситуацію в ОТГ, зокрема в галузі медицини і освіти. За його словами, на сьогодні бюджетний процес значно ускладнюється через законодавчу неврегульованість відносин між фінансовими органами різних рівнів. На думку директора Департаменту фінансів облдержадміністрації, наразі питання щодо виділення коштів потрібно вирішувати шляхом діалогу та конструктивних домовленостей щодо обміну трансфертами між розпорядниками коштів на місцях.
У свою чергу, голова постійної комісії з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики Дмитро Іванов акцентував увагу очільників громад на тому, що необхідно активно використовувати можливості співпраці з інвесторами, грантодавцями, долучатись до участі у проектах, які пропонує Державний фонд регіонального розвитку.
Члени профільних постійних комісій обласної ради Микола Бутенко та Наталія Дроненко запевнили у цілковитій підтримці об’єднаних територіальних громад з боку депутатського корпусу, відзначили досягнення першопроходців децентралізації в області, з роботою яких народні обранці неодноразово знайомились під час виїзних засідань в ОТГ.
Підбиваючи підсумки наради, Валентин Мельничук вкотре закликав присутніх до активної роботи та наголосив на необхідності займати ініціативну позицію, адже на новообраних лідерах лежить величезна відповідальність за успішний розвиток громад.
У переддень новорічно-різдвяних свят керівник привітав з ними усіх учасників заходу та побажав міцного здоров’я, наснаги та вагомих здобутків на шляху розбудови процвітаючих громад Чернігівщини.
Останні новини Чернігівщини
В області створюють систему підтримки людей, які зазнали сексуального насильства, пов’язаного з війною 14:08
Жінки та діти складають переважну більшість серед тих, на кому негативно позначаються збройні конфлікти, включаючи біженців і вимушених переселенців. Чернігівська область є прикордонною. В регіоні велись активні бойові дії, частина території перебувала в окупації. Тому тема підтримки постраждалих від сексуального насильства є дуже актуальною.
У Чернігові поліцейські ліквідували підпільний цех та вилучили понад 11 тонн етилового спирту 11:25
В ході реалізації оперативної інформації оперативники карного розшуку та управління стратегічних розслідувань поліції Чернігівщини спільно зі співробітниками Чернігівського райуправління поліції виявили підпільний цех з фасування етилового спирту в промислових масштабах. Загалом поліцейські вилучили понад 11 тонн етилового спирту.

Поскаржитися на зачинене укриття можна до поліції 11:20
Якщо укриття зачинене —подати скаргу можна до Нацполіції на лінію «102».

«ВІЙНА». Прем'єра на завершення 97-го театрального сезону 11:05
28 червня о 18.00 год. Чернігівський драмтеатр ім.Т.Г.Шевченка запрошує на прем’єрний показ вистави «Війна» https://teatr.cn.ua/repertuar/vijna/ , поставленої молодим режисером Олексієм Трішкіним за п’єсою сучасного шведського драматурга Ларса Нурена.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 пожежу та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.