Чернігівська митниця ДФС передала історичні цінності до музеїв та бібліотек. ФОТО
Старовинні ікони, друковані видання, монети, банкноти та предмети побуту середини позаминулого - початку минулого століття, які були вилучені чернігівськими митниками при спробах їх незаконного переміщення через кордон, віднині отримали постійне місце в українських музейних та бібліотечних закладах.
Згідно рішення Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, Чернігівська митниця ДФС передала старовинний настінний годинник, предмети нумізматики, поштові листівки з видами древнього Чернігова та ікону «Богородиця Тихвинська» (кінець ХІХ – початок ХХ ст.) чотирьом чернігівським музеям, серед яких Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник ім. М.Коцюбинського, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Чернігівський історичний музей ім. В.В. Тарновського, Чернігівський обласний художній музей ім. Г. Галагана. До Чернігівської бібліотеки ім. В.Г. Короленка передали видання 1914 року з популярної математики «В царстве смекалки» Ігнатьєва Є.І., інформація з якого і досі є цікавою для дітей та їх батьків.
Музеї з інших регіонів, а це: Вишгородський історико-культурний заповідник, Білоцерківський краєзнавчий музей, Національний музей історії України у Другій світовій війні: Меморіальний комплекс та Національний музей історії України, також отримали книги, монети, банкноти та набір з шести десертних ложок зі срібла вироблених наприкінці 19 – початку 20 століття (оцінений експертами у 14850 гривень).
У 2015 році Чернігівською митницею ДФС передано культурних та історичних цінностей на суму 199840 гривень.
Сектор комунікацій відділу організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).