Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 03:28:10

Незаконна міграція через Україну зменшилися та змінила свої маршрути

25.10.2011   06:56Агенцiя

Останнім часом на державному кордоні спостерігається тенденція до зменшення потоків незаконних мігрантів.

Шукачі кращої долі в країнах Європейського Союзу змінюють напрямки своїх мандрівок та все менше обирають Україну, як транзитний шлях. Такий спад кількості незаконних мігрантів відмічається з 2008 року.

На сьогодні потік мігрантів зменшився у 2,5 рази. З усіх виявлених незаконних мігрантів 88,5% були вихідцями з країн СНД і тільки 10,2% з країн міграційного ризику, тоді як ще 3 роки тому відсоток вихідців з країн Південно-Східної Азії (ПСА) та Африки сягав 20%.

Викриття та притягнення до кримінальної відповідальності організаторів угруповань та їх пособників, які займаються переправленням мігрантів, привело не тільки до зниження потоків незаконної міграції територією України, а й до їх переорієнтації на транзитне слідування через Білорусь та країни Прибалтики.

Крім того суттєво вплинуло на це й підвищення кримінальної відповідальності причетних до переправлення осіб. Загалом протягом 2011 року органом дізнання Чернігівського прикордонного загону порушено 3 кримінальні справи за статтею 332 Кримінального кодексу України “Незаконне переправлення осіб через державний кордон України” в результаті чого притягнуто до кримінальної відповідальності 3 осіб – здебільшого це жителі прикордонних районів, які були організаторами, пособниками або переправниками мігрантів.

Крім того, чітко простежується переорієнтація незаконного проникнення в Україну з “зеленої” ділянки кордону на пункти пропуску. Використовують для цього як легальний в’їзд з приватною, освітньою та туристичною метою, так і слідування по підробленим документам.

Однією з популярних схем є прибуття іноземних громадян на навчання. У 2010 році навчальними закладами України було видано майже 12 тисяч запрошень іноземцям для навчання, з яких близько 7,5 тисяч становили вихідці з країн Південно-Східної Азії та Африки. Проте 10% осіб, що в’їхали в Україну, в навчальні заклади не прибули. Намагаючись не допустити поширення цього, начебто легального каналу потрапляння на територію нашої країни, Державна прикордонна служба України спільно з Міністерством внутрішніх справ України вже двічі проводила операцію “Студент”. Ці заходи допомогли викрити стан справ у вузах та запобігти правопорушенням.

Крім цього, було відпрацьовано та проведено низку спільних заходів з Міністерствами освіти та закордонних справ України.

Для ефективної протидії незаконній міграції в області налагоджена постійна взаємодія зі співробітниками СБУ, МВС та місцевими органами влади по впровадженню системних заходів, направлених на виявлення та затримання нелегальних мігрантів.

У першу чергу здійснюється посилений контроль за легальним потраплянням на територію України незаконних мігрантів. Так, протягом 9 місяців 2011 року, тільки за результатами співбесід було відмовлено у в’їзді в Україну 221 іноземцю – потенційним незаконним мігрантам. Вони мали дійсні українські візи, але не змогли пояснити мети поїздки до нашої країни.

Крім того, ведеться широкомасштабна перевірка по виявленню незаконних мігрантів вже безпосередньо на території України. Співробітники прикордонного загону разом з працівниками МВС перевіряють готелі, гуртожитки, перевізників, а також виявляють канали, в яких задіяні пособники нелегального переправлення людей через кордон.

Результатом такої комплексної протидії незаконній міграції вдалося залишити кількість затриманих на державному кордоні та у контрольованих прикордонних районах незаконних мігрантів за 9 місяців цього року на незначному рівні – всього 6 чоловік.

Кількість же не пропущених через державний кордон у межах Чернігівської області потенційних незаконних мігрантів зменшилась у 4,7 рази: за 9 місяців 2010 року 1603, а за аналогічний період цього року – 340.


О.В.Дудко, начальник прес-служби Чернігівського прикордонного загону, підполковник

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).