Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:24:21

Коли і як споживачам газу передавати показання лічильника

30.11.2015   15:47Агенцiя

Для коректного визначення фактичних обсягів споживання природного газу по кожному споживачу, ПАТ «Чернігівгаз» необхідно щомісячно отримувати дані лічильників газу. Це дозволить точно сформувати нарахування в квитанціях, адже згідно порядку комерційного обліку газу, розрахунковим періодом вважається календарний місяць.

Згідно нового кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 року, споживач зобов`язаний щомісяця, станом на 1-ше число, самостійно фіксувати показання приладу обліку газу і надавати інформацію газорозподільній компанії. Аби зафіксовані дані правильно відобразились в платіжці, їх треба передавати якмога оперативніше – 1,2 або 3-го числа місяця наступного за розрахунковим.

«Зміни в законодавстві наразі диктують нові правила збору інформації по лічильникам. Якщо раніше ми пропонували споживачам надавати дані наприкінці місяця, то сьогодні радимо це робити в перших числах. Якщо ми отримаємо фактичні показання раніше, наприклад 25-го числа, то система автоматично донарахує вам споживання за 5 або 6 днів – тобто до 30-го або 31-го числа. В той час коли ваші показання можуть не збігатися з плановими і бути меншими або більшими», - пояснив перший заступник голови правління ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко.

На сьогодні побутові споживачі мають можливість передати показання декількома способами, в тому числі і дистанційними, що значно полегшує і прискорює обмін даними.

§   Через Особистий кабінет на сайті 104.ua. Для цього треба зареєструватися або увійти до кабінету, якщо споживач вже зареєстрований;

§   зателефонувати до Контакт-центру за номером (0462) 61-62-04 або (0462) 61-63-04. Для мешканців районів області код для дозвону (022), код (0462) - для дзвінків з мобільного телефону;

§   електронною поштою contact@cn.104.ua;

§   вказати показання лічильника газу на 1 число місяця у платіжному документі за попередній місяць;

§   по телефону абонслужби чи особисто на прийомі у оператора.

При передачі показань через Особистий кабінет, вже за годину споживач зможе побачити оновлені дані – на сьогодні це найоперативніший спосіб. Для рознесення кубометрів переданих через контакт-центр або електронну пошту, знадобиться декілька днів.

«Показання лічильників газу прийматимуться включно по 5 число кожного місяця. Втім ми просимо абонентів не зволікати і старатися надавати показання з 1-го по 3-тє число, адже для занесення їх в базу нашим операторам теж потрібен час. Якщо Контакт-центр відразу вам не відповів, наберіться терпіння, почекайте і не кладіть слухавку. Як тільки лінія звільниться, оператор одразу підхопить ваш дзвінок»,- зазначив директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.

З огляду на це, ще раз наголошуємо на необхідності систематичного і своєчасного інформування ПАТ «Чернігівгаз» щодо поточних показань лічильників – це допоможе уникнути розбіжностей у розрахунках і дозволить користувачам блакитного палива бути впевненими, що оплата проводиться лише за реально спожитий обсяг газу.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.