Земельна реформа – один з пріоритетів влади
Формування ринку земель сільськогосподарського призначення є одним з найбільш актуальних і дискусійних питань аграрної політики в Україні. Протягом півтора десятиріччя точаться дискусії щодо цього питання. Але суспільство визнає неминучість формування ринку земель сільськогосподарського призначення за умови належного нормативно-правового забезпечення засад його функціонування.

У зв’язку з актуальністю цього питання 1 березня відбулось чергове засідання прес-клубу “Ділове слово” на тему “Запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення”, у якому взяв участь завідувач сектору взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю Головного управління Держкомзему в Чернігівській області Ігор Пузан.
За його словами ініціатива Президента України щодо запровадження ринку земель – це сміливий і правильний крок, який завершить земельну реформу, закріпить землю за власником земельного паю і дасть можливість аграрному сектору запрацювати належним чином. Проте, Президент вважає, що входження в ринок повинно бути без надмірного поспіху.
Адже введення ринку землі полягає у тому, аби не допустити обезземелення українського селянина, визначити право купівлі лише громадянами України, територіальними громадами та державою. При цьому площі земель для одного власника будуть обмежені до 100 га.
По області, на землях сільськогосподарського призначення, до встановлення мораторію, відбулося 550 переходів права власності на земельну частку (пай), з них 274 – подаровано, 276 – продано.
У результаті розпаювання земель області 348,7 тис. громадян набули право на земельну частку (пай), з них 339,7 тис. отримали сертифікати на право на земельну частку (пай), що становить 97% від їх загальної кількості. Фактично оформлено 306,1 тис. державних актів на право власності на земельну ділянку взамін сертифікатів, що становить 90% від загальної кількості громадян, що набули право на земельну частку (пай).
Практично у всіх населених пунктах області проведено нормативно-грошову оцінку та інвентаризацію земель.
Під час виступу Ігор Борисович також ознайомив присутніх зі змінами, що внесені до законопроекту “Про ринок земель”. Зокрема, законодавці пропонують створити державний земельний банк, основним завданням якого є кредитування сільськогосподарських товаровиробників під 3% від ставки Національного банку.
Внесено зміни й до порядку проведення аукціону та консолідації земель сільськогосподарського призначення.
Як зазначив Ігор Пузан: “Ринок земель – це інший рівень відносин, інші фінансові ресурси. Світовий досвід показує, що регулювати ринок земель набагато ефективніше ніж заганяти його “в тінь”. Саме тому земельна реформа – один з пріоритетів влади”.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.