Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 березня, 23:07:07

Земельна реформа – один з пріоритетів влади

02.03.2012   08:25

Формування ринку земель сільськогосподарського призначення є одним з найбільш актуальних і дискусійних питань аграрної політики в Україні. Протягом півтора десятиріччя точаться дискусії щодо цього питання. Але суспільство визнає неминучість формування ринку земель сільськогосподарського призначення за умови належного нормативно-правового забезпечення засад його функціонування.

У зв’язку з актуальністю цього питання 1 березня відбулось чергове засідання прес-клубу “Ділове слово” на тему “Запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення”, у якому взяв участь завідувач сектору взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю Головного управління Держкомзему в Чернігівській області Ігор Пузан.

За його словами ініціатива Президента України щодо запровадження ринку земель – це сміливий і правильний крок, який завершить земельну реформу, закріпить землю за власником земельного паю і дасть можливість аграрному сектору запрацювати належним чином. Проте, Президент вважає, що входження в ринок повинно бути без надмірного поспіху.

Адже введення ринку землі полягає у тому, аби не допустити обезземелення українського селянина, визначити право купівлі лише громадянами України, територіальними громадами та державою. При цьому площі земель для одного власника будуть обмежені до 100 га.

По області, на землях сільськогосподарського призначення, до встановлення мораторію, відбулося 550 переходів права власності на земельну частку (пай), з них 274 – подаровано, 276 – продано.

У результаті розпаювання земель області 348,7 тис. громадян набули право на земельну частку (пай), з них 339,7 тис. отримали сертифікати на право на земельну частку (пай), що становить 97% від їх загальної кількості. Фактично оформлено 306,1 тис. державних актів на право власності на земельну ділянку взамін сертифікатів, що становить 90% від загальної кількості громадян, що набули право на земельну частку (пай).

Практично у всіх населених пунктах області проведено нормативно-грошову оцінку та інвентаризацію земель.

Під час виступу Ігор Борисович також ознайомив присутніх зі змінами, що внесені до законопроекту “Про ринок земель”. Зокрема, законодавці пропонують створити державний земельний банк, основним завданням якого є кредитування сільськогосподарських товаровиробників під 3% від ставки Національного банку.

Внесено зміни й до порядку проведення аукціону та консолідації земель сільськогосподарського призначення.

Як зазначив Ігор Пузан: “Ринок земель – це інший рівень відносин, інші фінансові ресурси. Світовий досвід показує, що регулювати ринок земель набагато ефективніше ніж заганяти його “в тінь”. Саме тому земельна реформа – один з пріоритетів влади”.

Останні новини Чернігівщини

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року 18:31

Майже вісімдесят років тому, за три дні – 1, 2 та 9 березня, Корюківка була повністю знищена карателями. Небачена жорстокість організаторів та виконавців каральної акції загубила тоді майже 7000 життів.

Виявлено 52 нових випадків COVID-19

Виявлено 52 нових випадків COVID-19 18:13

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 березня в області зафіксовано 52 нових випадки COVID-19.

Фотодокументальна виставка

Фотодокументальна виставка "Корюківська трагедія" - на вебсайті Державного архіву області 14:55

1 березня в Україні відзначається річниця Корюківської трагедії. На початку весни 1943 року нацистські війська повністю знищили це селище і вбили всіх його жителів, а це близько 7 тисяч осіб.

Парламент посилив покарання для телефонних терористів

Парламент посилив покарання для телефонних терористів 14:51

Верховна Рада ухвалила закон, який посилює кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці людей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини