Оподаткування аграріїв: уряд пиляє гілку, на якій сидить
Про проблеми оподаткування підприємств аграрного сектору і, зокрема, про те, як не допустити «вбивчого» посилення податкового тиску на сільгоспвиробників говорили сьогодні підприємці-фермери, нардепи та представники виконавчої влади у форматі громадського слухання на тему: «Збереження спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість для сільськогосподарських товаровиробників».

«Ми зібралися тут разом – і великі і малі сільгоспвиробники області – аби згуртуватися і відстояти право на розвиток агросектору – локомотиву економіки України», – звернувся до майже двох сотень присутніх голова ОДА Валерій Куліч. Проблемою, що наразі об’єднує всіх виробників сільгосппродукції, є пропозиція уряду змінити діючу систему оподаткування аграріїв. Нині, і вже понад десять років, діє спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість. На переконання та за розрахунками виробників – ця пільга є чи не єдиною формою допомоги держави, яка реально сприяє галузі і до якої мають доступ усі, пільгою, яка не може містити корупційної складової, бо надається всім автоматично на рівних умовах.
Прикладом ефективності діючої системи є тривалий позитивний тренд розвитку агробізнесу. Микола Кучер, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, зокрема, зазначив, що аграрний сектор уже понад десять років демонструє позитивне сальдо зовнішньої торгівлі, а експорт продукції за цей час збільшився у сім разів. «Уряд пиляє гілку, на якій сидить», – вважає парламентар. «Як раз за рахунок діючої системи оподаткування здійснюється більш інтенсивний розвиток галузі, частка якої у експортній торгівлі вже складає понад 30%», – переконаний інший нардеп – активний учасник зустрічі Валерій Давиденко.
Порівнюючи обсяги державної підтримки агропромислового сектору в країнах Європи та Україні, виробники зазначили, що європейські держави підтримують аграріїв на рівні 300 – 600 євро на гектар. Українські ж сільгоспвиробники цього не мають, але все одно виходять на світові ринки. Тому обов'язково треба зберегти хоча б спеціальний режим оподаткування, який підтримує підприємства і дає виробникам близько 26 доларів економії на гектарі. До того ж, уряд, за словами присутніх, не продемонстрував жодних фінансових розрахунків, проте досвід показує, що зі збільшенням податкового тиску зменшується вал продукції, а частка тіньового обігу – зростає. А це жодним чином не сприятиме розвитку економіки України.
Як конструктивну міру впливу на плани уряду агровиробники домовилися направити резолюцію за підсумками громадських слухань до відповідних столичних установ. Головна вимога – не допустити скасування спеціального режиму оподаткування, введення якого, на переконання аграріїв, може «поховати» галузь.
«Ми навчилися виробляти. Тепер настав час навчитися ще й вигідно продавати головні продукти національного експорту. Це необхідно з економічної точки зору і корисно з геополітичної. Адже український агробізнес – основний ціноутворювач у Чорноморських портах, а отже – і «скабка» для економіки північно-східного сусіда», – зазначив голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.