Чернігівські та івано-франківські експерти в форматі телемосту обговорили актуальні питання щодо енергоефективності
У четвер, 29 квітня, телеканал "Новий Чернігів" спільно з ТРК "ВЕЖА" провів телеміст Чернігів – Івано-Франківськ на тему "Енергонезалежність та енергоефективність".

У заході взяли участь експерти з питань житлово-комунального господарства, представники влади, громадськості та науковці з Чернігова та Івано-Франківська.
Чернігів представляли начальник відділу енергозбереження Чернігівської міської ради Володимир Бурдов, місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець, керівник ГО "Доброчин" Олександр Підгорний.
Володимир Бурдов розповів про програми енергозбереження, які впроваджуються у Чернігові. За його словами, міська влада з 2005 року дуже плідно працює в цьому напрямку. "Місто активно бере участь в усіх проектах та конкурсах, щоб залучити додаткові кошти для фінансування проектів енергозбереження. В рамках цих проектів була проведена тепломодернізація дитячого садочку №71, старого корпусу школи №11, також за рахунок співпраці з іншим інвестором ми замінили вікна у шести школах міста. У бюджетній сфері на 34% зменшилося споживати води, на 20% - газу, на 4% - електроенергії", - зазначив чиновник.
На думку Наталії Висіканець, найбільшої уваги у Чернігові, як - зрештою - і по всій країні, потребує термомодернізація будинків, оскільки витрати на обігрів осель на сьогодні є дуже значними - як в об'ємах використання енергоресурсів, так і в грошовому еквіваленті.
"Невисока зацікавленість мешканців Чернігова у створенні ОСББ та добровільних об’єднань співвласників, а також не досить активна зацікавленість в утепленні власних осель є суттєвою проблемою. На мою думку, важливою є підтримка з боку держави. І сподіваюся, що постанова №231, яка направлена на прозорий механізм фінансування і підтримки ОСББ і мешканців приватних будинків дасть поштовх до утепленням власних осель", - зазначила в ході телемосту Наталія Висіканець.
В свою чергу, Олександр Підгорний зауважив, що наразі містяни не надто активно цікавляться питаннями термомодернізації, і з цим пов'язане іще одне завдання влади - більш активно заохочувати проведення енергоефективних заходів. "Сьогодні у нашого громадянина, на превеликий жаль, існує такий собі "споживчий компонент": громадянин не хоче вкладати кошти, щоб зробити собі тепліше, краще і економніше", - констатував представник чернігівської громадськості.
Івано-Франківські експерти також підтримали колег з Чернігова. На їх думку, є одна важлива річ, яку місцева влада може зробити - це інформаційні кампанії, спрямовані на стимулювання економії ресурсів. Міські ради мають можливість це роз’яснювати через комунальні ЗМІ, соціальну рекламу, депутати мажоритарних округів можуть проводити зустрічі з виборцями на цю тему. Іншою важливою складовою діяльності місцевої влади має бути контроль за якістю наданих житлово-комунальних послуг.
"Насправді, підвищення тарифів може дати позитивний ефект – це усвідомлення громадянином необхідності брати відповідальність на себе з одного боку, а з іншого - контролювати якість наданих послуг. Ці дві важливі сторони – контроль і відповідальність – можуть дати відчутний ефект: зменшення енергозалежності, а з іншого боку - розвиток альтернативних джерел", – зазначив голова Івано-Франківського обласного осередку ВМГО "Демократичний Альянс" Тарас Случик.
Під час телемосту проходило інтерактивне опитування громадян на тему "Чого ви очікуєте від реформи в енергетичній галузі?". Всього до студії зателефонували 268 чернігівців. З них 42% (112) висловили надію, що будуть покращувати якість послуг; 36% (97) – що буде стимулюватися економія енергоресурсів та 22% (57) – висловили думку, що реформа сприятиме енергетичній незалежності.
Нагадаємо, що Чернігів та Івано-Франківськ є містами-партнерами Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні", кінцевою метою якого є підвищення енергоефективності міст-партнерів та зменшення викидів СО2 у атмосферу.
Останні новини Чернігівщини
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.