Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:18:56

Агропромисловий комплекс області: підсумки та перспективи

19.02.2015   17:39Агенцiя

Підсумки роботи агропромислового комплексу області за 2014 рік та перспективи роботи в нинішньому році обговорили 19 лютого учасники розширеного засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

У роботі взяли участь в. о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов, керівники районних управлінь сільського господарства та сільгоспвиробники.

Як зазначалось, сільське господарство для Чернігівщини є пріорітетним напрямком виробництва. У 2014 році аграріям вдалося суттєво покращити свої виробничі показники. Чернігівщина посіла 5 місце в державі за темпами росту агровиробництва та 13 місце – за його обсягом. Приріст відбувся в основному за рахунок рослинницької галузі (+110,8%). Загальний валовий збір зерна склав 3,7 мільйони тонн, що на 18 % більше, ніж у попередньому році. Виробництво валової продукції сільського господарства перевищило 10 мільярдів гривень.

Важка економічна ситуація в країні негативно відобразилась на тваринницті. Чисельність поголів’я великої рогатої худоби зменшилась на 8%, у тому числі корів – на 7,8%, поголів’я свиней — на 6,2%, птиці – на майже 10%. У той же час у сільськогосподарських підприємствах збільшилось виробництво молока до 218 тисяч тонн, виробництво яєць – до 52 мільйонів штук.

Під урожай 2015 року аграрії області посіяли 225,5 тисяч гектарів озимих культур на зерно. Це на 10 % більше ніж у 2013 році. Проте ситуація з озиминою викликає занепокоєння. Адже через несприятливі погодні умови Чернігівська область має одні з найменших по країні показники запасів вологи у метровому шарі ґрунту.

Для розвитку сільських територій перспективним напрямком є широке запровадження сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів переробного, заготівельного, постачальницького та сервісного напрямків. Але на сьогодні в області функціонує лише 23 таких кооперативи. Найбільш успішна їх робота у Коропському, Борзнянському та Сосницькому районах.

Також учасники колегії розглянули питання державного фінансування аграрного сектору області за вісьмома програмами, підвищення якості заходів з охорони праці та стан розрахунків за орендну земельних ділянок.

Підсумовуючи засідання, Костянтин Лубенцов подякував всім за плідну роботу.

— Аграрний сектор є пріорітетним і важливим для області. Головне наше завдання — збереження села і покращення добробуту людей. Лише спільними зусиллями ми зможемо пережити важкі часи та досягти успіху, — зазначив заступник голови облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.