Податкова пояснює, що робити аби майно не пішло з "молотка"
На платників податків, які не виконують свої зобов'язання перед бюджетом, можуть поширюватися різні засоби впливу, передбачені законодавством. Якщо вони виявляться неефективними на майно боржників може бути накладений адміністративний арешт.
Як вберегтися від цього відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області попросив дати поради начальника управління правової роботи Головного управління ДФС у Чернігівській області Ніну Соловей.
Адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання ним обов'язків, визначених податковим законодавством. Це передбачено вимогами статті 94 Податкового кодексу України.
Зокрема, підставою для арешту майна є відмова платника податків від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу; відсутність реєстрації особи як платника податків у контролюючому органі, якщо така реєстрація є обов'язковою; відсутність дозволу на здійснення господарської діяльності, торгового патенту, а також реєстраторів розрахункових операцій, зареєстрованих у встановленому законодавством порядку.
Такими ж будуть наслідки для боржника, якщо він порушує правила відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, відмовляється від проведення перевірки стану збереження такого майна, чи не допускає податкового керуючого до складання акта опису майна, яке передається в податкову заставу; коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, вчиняє дії з переведення майна за межі України, його приховування або передачі іншим особам, а також якщо фізична особа, яка має податковий борг, виїжджає за кордон це є підставою для арешту майна.
У разі адміністративного арешту майна платнику податків забороняється реалізація прав розпорядження або користування цим майном (повний арешт майна). При умовному арешті на платника податків поширюються обмеження щодо реалізації прав власності на майно, які полягають в обов'язковому отриманні дозволу контролюючого органу на здійснення будь-якої операції з майном.
Є дуже простий і надійний рецепт уникнути цих проблем - прозоро вести бізнес і вчасно сплачувати податки.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).